Na temat brytyjskiego lotniskowca HMS Argus napisałem swego czasu dość sporo, ponieważ przypadło mi w udziale przetestowanie modelu tego okrętu, opracowanego przez firmę AJM Models, zanim finalnie trafi on do produkcji. To, że napisałem dużo, nie znaczy, że w tej materii padło ostatnie słowo. Otóż nie. Producent, po wydaniu modelu tego ciekawego okrętu według stanu z 1918 r. przygotowuje się do wydania zapowiadanej od pewnego czasu wersji z okresu II wojny światowej a dokładnie z 1942 r.

Więcej >>>>

Dobrych informacji ciąg dalszy. Z Międzynarodowych Targów w Norymberdze z tarczą do kraju powróciła firma Arma Hobby. Tytułem Modelu Roku 2023 oraz złotym medalem uhonorowany został wydany przez tego producenta model samolotu myśliwskiego P-39Q Airacobra. Teraz możemy pogratulować już oficjalnie na naszym portalu.

Więcej >>>>

 

Nieprzypadkowo w zestawieniu nowości wspominaliśmy, że dobrych wiadomości odnośnie prestiżowych złotych medali i tytułów Modelu Roku będzie więcej, niż wcześniej tam  podaliśmy, ale postanowiliśmy zaczekać z oficjalną informacją, aż pochwalą się nią sami zainteresowani. Tak się ostatnio stało, bo swoim sukcesem pochwaliła się właśnie firma ICM Models. Została ona wyróżniona w kategorii "Pojazdy Militarne" za model niemieckiego samochodu ciężarowego Unimog S 404 opracowany w podziałce 1/35.

Więcej >>>>

Nie tak dawno, bo w ostatnim zestawieniu nowości modelarskich zamieściliśmy zapowiedzi firmy AJM Models na bieżący rok. Sygnalizowaliśmy między innymi, że firma wyda model pomocniczego krążownika przeciwlotniczego HMCS „Prince Robert”. Ponieważ wraz z nim producent przygotowuje model bliźniaczej jednostki, okrętu  desantowego HMCS „Prince Dawid”, który wziął udział w Lądowaniu w Normandii, oczywiście zgłosiłem się na ochotnika do przetestowania zestawu, zanim trafi do produkcji. Jako stary „D-Day-owiec” kleję wszystko, zwłaszcza okręty, które brały udział w „Najdłuższym Dniu”.

Więcej >>>>

Od pewnego czasu firma AJM Models informowała, iż zamierza wydać model brytyjskiego lotniskowca HMS „Argus”. Z czasem tych informacji pojawiało się coraz więcej i przybierały bardziej zmaterializowaną postać. Ponieważ bardzo mile wspominam testowanie modelu krążownika lotniczego HMS „Campania” na ochotnika zgłosiłem się do przetestowania modelu, tym bardziej, że na początek na rynek ma trafić wersja z okresu I wojny światowej w bardzo efektownym kamuflażu.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!