Nie tak dawno, bo w ostatnim zestawieniu nowości modelarskich zamieściliśmy zapowiedzi firmy AJM Models na bieżący rok. Sygnalizowaliśmy między innymi, że firma wyda model pomocniczego krążownika przeciwlotniczego HMCS „Prince Robert”. Ponieważ wraz z nim producent przygotowuje model bliźniaczej jednostki, okrętu  desantowego HMCS „Prince Dawid”, który wziął udział w Lądowaniu w Normandii, oczywiście zgłosiłem się na ochotnika do przetestowania zestawu, zanim trafi do produkcji. Jako stary „D-Day-owiec” kleję wszystko, zwłaszcza okręty, które brały udział w „Najdłuższym Dniu”.

Więcej >>>>

Od pewnego czasu firma AJM Models informowała, iż zamierza wydać model brytyjskiego lotniskowca HMS „Argus”. Z czasem tych informacji pojawiało się coraz więcej i przybierały bardziej zmaterializowaną postać. Ponieważ bardzo mile wspominam testowanie modelu krążownika lotniczego HMS „Campania” na ochotnika zgłosiłem się do przetestowania modelu, tym bardziej, że na początek na rynek ma trafić wersja z okresu I wojny światowej w bardzo efektownym kamuflażu.

Więcej >>>>

 

Wiosna 2022 roku zaczęła się z przytupem. Szykują się bowiem dwie bardzo ciekawe premiery, a wszystko wskazuje na to, że na zapowiedziach się nie skończy, a oba modele trafią w ręce modelarzy już w kwietniu. Dlatego pozwoliłem sobie napisać kilka zdań na temat tego, co nas czeka w najbliższych tygodniach. Przy okazji będzie o tym, co ostatnio pojawiło się na rynku.

Więcej >>>>

Życie lubi czasem zaskakiwać i zmusić do zmiany planów. Niedawno przekonała się o tym firma AJM Models. Zapowiadane także i u nas na portalu wydanie modelu brytyjskiego lekkiego krążownika HMS „Emerald” musiało zostać przełożone w czasie z przyczyn nie zależnych od producenta, który siłą rzeczy musiał się skupić na innych projektach będących w różnym stadium zaawansowania. Jednym z takich projektów były modele francuskich krążowników pomocniczych „Cherles Plumier” oraz „Victor Schoelcher”. W przeciwieństwie do modelu krążownika HMS „Emerald” obydwa modele francuskich jednostek zmaterializowały się w postaci modeli testowych, które zostaną sklejone na próbę zanim trafią do produkcji. Pokażęmy zatem czym dysponujemy, bo naprawdę jest co oglądać.

 Mamy zatem do czynienia z okrętami z okresu II Wojny Światowej. Powstały one poprzez odpowiednią adaptację nowoczesnych drobnicowców do przewozu bananów, więc już w chwili rozpoczęcia projektu opracowywania modeli zyskały zarówno w AJM-mie, jak i u nas w KPM-ie robocze miano „Bananowców”. Trzeba przyznać, że są to wyjątkowo ładne statki. Nieco przed wybuchem II Wojny Światowej w stoczniach na całym świecie zaczęto budować statki handlowe, głównie drobnicowce o napędzie motorowym. Charakteryzowały się one nie tylko lepszymi osiągami i warunkami bytowymi załóg, niż statki napędzane maszyną parową, ale także znacznie ładniejszymi sylwetami.

Więcej >>>>

Firma Answer zapowiedziała bardzo ciekawą nowość. Z pewnością oczekiwaną przez wielu polskich modelarzy! Jest nią model samolotu szkolnego TS-8 "Bies". Producent pisze na swoim profilu Answer Plastic Kits na FB: "Pierwszy zestaw prezentuje samolot najwcześniejszej serii produkcyjnej (zwanej też 'serią informacyjną') wykonanej w zakładach WSK Okęcie (następne serie Biesów pochodziły już z Mielca). W zestawie oprócz części plastikowych, jak zwykle elementy fototrawione oraz dodatkowo żywiczne wyrzutniki bombowe i owiewka fotokarabinu. Do tego dwa schematy malowania."

Czekamy z niecierpliwością na model!

 

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!