Skala: 1:144
Producent: Shelf Oddity
Zestawy:

  • SO314421 F-84G Thunderjet Armeè del'Air
  • SO314455 MiG-17 From Legnica With Love
  • SO314460 Ohka 11
  • SO314464 Finnish AF UTI MiG-15 (CS-102)
  • SO314471 Finnish Big Blue Eye Drakens J35

Więcej >>>>

Firma Azur Frrom jest kojarzona z modelami samolotów głównie w podziałce 1/72. Wszystkie jej modele są projektowane i produkowane we współpracy z czeską Special Hobby. Producent też miał w ofercie kalkomanie w postaci francuskich i belgijskich kokard, zaś niedawno poszerzył swą ofertę o typowe zestawy tematyczne. Obydwa zostały dedykowane do modeli samolotów liniowych Potez XXV wydanych jakiś czas temu przez Azur Frrom oraz Special Hobby. Dzięki uprzejmości producenta otrzymałem zestawy testowe, więc mogę w tym miejscu podzielić się swoimi wrażeniami po ich obejrzeniu. 

Więcej >>>>

Bałtycki Festiwal modelarski już za nami. Tradycja się już stało, że myszkujemy w fantach przekazanych nam przez sponsorów, żeby dokładniej pokazać na portalu, co ciekawsze z nich. Tak jest i tym razem, jest to pierwsza z recenzji dotycząca produktów przekazanych nam przez naszych sponsorów. Jednym z nich była firma TORO MODEL, która przekazała nam sporą ilość produkowanych przez siebie kalkomanii na modele pojazdów wojskowych. Wybrałem cztery zestawy, którym przyjrzymy się bliżej.

Więcej >>>>

Nazwa: F-16C Raven 100th Anniversary of Polish Air Force
Asortyment:
Kalkomanie
Skala:
1:48
Nr katalogowy:
D48138
Producent:
ModelMaker

Więcej >>>>

Zestaw: F-16C Zeus Demo Team nr 48120
Skala: 1:48
Producent: ModelMaker Decals
Tworzywo: kalkomania + elementy żywiczne

Na  niektóre zestawy do waloryzacji modeli, modelarze czekają równie niecierpliwie jak na najbardziej gorące premiery modeli. Przegląda się strony, fora czy portale społecznościowe w nadziei na nowe informacje, zwłaszcza tę jedną najważniejszą – kiedy? Tak się rzecz miała z zestawem Zeus Demo Team, który od dłuższego czasu miała w ofercie firma ModelMaker Decals. Początkowo miał to być zestaw kalkomanii, ale jego koncepcja ewaluowała w głowie autora i pomysłodawcy, czyli Filipa, by w końcu przekształcić się w bardzo elegancki zestaw do waloryzacji greckich F-16. Powstał on we współpracy w twórcami oryginalnego malowania F-16C, czyli firmy DMS. Premierę kilka razy odkładano, z przyczyn niezależnych od firmy, w końcu jest. Dzięki Koledze z KPM-u Marcinowi Torbińskiemu, który także wykonał zdjęcia, mogłem się zaznajomić z zawartością zestawu dedykowanego do skali 1/48.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd