Przyznanie złotych medali w plebiscycie Model Roku według miesięcznika Model Fan to niewątpliwie wielki powód do radości i okazja do świętowania. Nowy model czołgu Panzer II oraz cała rodzina modeli samolotów myśliwskich FW-190D to niewątpliwie znakomite zestawy i polscy malkontenci muszą się z tym pogodzić. Oferta IBG to nie tylko jednak nie tylko pojazdy w skali 1/35 czy samoloty w skali 1/72. Dla amatorów modeli pojazdów wojskowych w podziałce 1/72 firma IBG Models także przygotowała nową propozycję. Nie jest to co prawda zestaw otwierający zupełnie nową linię produktów, ale kolejny przedstawiciel serii poświęconej amerykańskim ciężarówkom z okresu ostatniej wojny, Diamond T 969. Jest to już siódmy przedstawiciel tej rodziny, a dokładniej wersja T 972 Dumptrack – Softcab, czyli ciężarówka z odkrytą kabiną. Przy okazji przyjrzymy się jednemu z wcześniejszych zestawów z tej serii. Będzie to pojazd do usuwania wraków, czy też pojazdów uszkodzonych czyli Wrecker.

Więcej >>>>

Z najnowszych propozycji firmy IBG Models powinni być zadowoleni przede wszystkim modelarze budujący miniatury pojazdów bojowych w skali 1/35. Na rynek trafiły bowiem dwie ciekawe miniatury czołgów lekkich z okresu II Wojny Światowej. Jeden z nich zupełna nowość, zapowiadany od pewnego czasu model niemieckiego czołgu lekkiego  Pz.Kpfw. II, zaś drugi to kolejna odsłona modelu polskiego czołgu lekkiego 7TP, tym razem w służbie niemieckiej. Dzięki uprzejmości producenta otrzymałem do recenzji oba te zestawy, więc czym prędzej obejrzyjmy zawartość obu pudełek.

Więcej >>>>

Model: Koparka Waryński KM-602
Skala:
1:72
Producent: Nanofaktura.pl
Typ modelu: wydruk 3D, elementy wycinane laserowo

 

Więcej >>>>

Tegoroczna jesień była dla firmy IBG Models bardzo efektywna. Na rynek trafiło bowiem aż dziewięć nowych produktów. Aż sześć z nich to modele pojazdów bojowych opracowanych w podziałce 1/72. Przy okazji publikacji zestawienia nowości  za wrzesień i październik, „wkręciłem” nie jako do niego recenzję buldożera na podwoziu czołgu Centaur. Teraz przyszła pora na przyjrzenie się zawartości pozostałych pudełek. 

Więcej >>>>

GPM: Kombajn rolniczy BIZON 5056
Skala: 1:72
Nr kat: 3D-72-27
Typ modelu: żywiczny wydruk 3D, elementy wycinane laserowo (opcjonalnie fototrawione)

Kombajny rolnicze Bizon przez wiele dekad były symbolem polskiego rolnictwa, niemal stałym elementem krajobrazu polskiej wsi, szczególnie latam, w okresie żniw. Produkowane w wielu odmianach i w wielu odmianach zarówno na rynek krajowy a także na eksport. Modelarsko sprzęt rolniczy jest jednak niszą a jedynym dostępnym na polskim rynku zestawem umożliwiającym budowę modelu Bizona z skali 1/72 jest wyprodukowany w technologii żywicznego wydruku 3D zestaw oferowany przez łódzką firmę GPM. Ponieważ pojawiła się możliwość przetestowania tego zestawu, postanowiłem z niej skorzystać.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!