Model czołgu lekkiego 7TP to nie jedyna propozycja IBG Models w segmencie pojazdów wojskowych w skali 1/35. Pozostałe dwa stanowią kontynuację wcześniej rozpoczętych serii modeli. Konkretnie są to Bedford QL Refueller oraz francuska armata polowa Mle 1897 75mm, czyli popularny Schneider z okresu I Wojny Światowej.  

Więcej >>>>

Firma IBG Models na wiosnę przygotowała dość sporo nowości, głównie w obu segmentach modeli pojazdów bojowych. W tym miejscu omówię dwa modele opracowane w podziałce 1/72. Pierwszy z nich to miniatura brytyjskiego czołgu pościgowego A10 Mk.Ia wydany w ramach serii pt. „Wlord at War”. Ponieważ żaden z brytyjskich pojazdów wydanych w ramach tego cyklu, nie był omawiany na naszym portalu, będzie to pełna recenzja. Nieco inaczej będzie w przypadku drugiej propozycji IBG Modela w skali 1/72, mianowicie ciężkiego pojazdu inżynieryjnego Scammell Pioneer SV/1S. Ponieważ bardzo podobny zestaw był już omawiany, postanowiłem ograniczyć się jedynie do omówienia zasadniczych różnic pomiędzy nimi. 

Więcej >>>>

Model: 7TP Polish Tank - Single Turret
Nr kat.: 35069
Skala: 1:35
Producent: IBG Models
Tworzywo: model wtryskowy, elementy fototrawione
Malowanie: 2 x Polska 

Ogłaszając na początku roku wydanie nowego modelu czołgu lekkiego 7TP, firma IBG Models sprawiła nie lada niespodziankę zarówno fanom polskiego sprzętu wojskowego, jak i miłośnikom tematyki Wojny Obronnej Września 1939r.  Nie ma się co dziwić, wszak pojazd to zasłużony dla naszej historii i też nie ma co ukrywać o bardzo ładnej, rasowej sylwetce. Do tej pory chętni do wykonania repliki tego czołgu w skali 1/35 mieli do dyspozycji zestaw firmy Spójnia (obecnie konfekcjonowany przez Mirage Hobby), pamiętający jeszcze lata 80-te zeszłego stulecia.

Więcej >>>>

GPM: Przeprawa pontonowa PP-64 Wstęga
Skala: 1:72
Nr kat: ZYW-ŻW-157-72, ZYW-ŻW-156-72
Typ modelu: odlew żywiczny, wydruk 3D, elementy wycinane laserowo

Nie tak dawno prezentowałem modele z nowej linii produktów oferowanych przez GPM Models, czyli model samochodu Nysa 522 oraz skuter Osa wykonane w skali 1/72 w technologii wydruku 3D i odlewu żywicznego. W chwili obecnej jest już to dość szeroka gama modeli przeznaczonych głównie dla amatorów makiet kolejowych w skalach H0 i TT ale także dla miłośników skali 1/72. Jednym ze sztandarowych produktów w tym segmencie są elementy do budowy przeprawy pontonowej PP-64 Wstęga (oferowana także w skali H0), dzięki uprzejmości producenta możemy im się przyjrzeć bliżej.

Więcej >>>>

Nazwa modelu:  Bedford QL Tanker
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 35014
Skala: 1:35
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie: 3 x Wielka Brytania 

Przy recenzowaniu modelu pojazdu Bedford QL Refueller w skali 1/72 nie dało się pominąć faktu, iż wraz z nim na rynku pojawił się także model wcześniejszej, bo używanej podczas wojny, wersji tego pojazdu. Model cysterny Bedford QL Tanker został opracowany w skali 1/35, jest zatem okazja do zapoznania się z zawartością pudełka, ozdobionego sympatycznym Bogartem autorstwa A. Wróbla.

Więcej >>>>

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!