Firma IBG Models konsekwentnie kontynuuje swą najnowszą serię wydawniczą w zakresie modeli pojazdów wojskowych, opracowanych w podziałce 1/35. Mowa tu oczywiście o wczesnych wersjach niemieckich czołgów lekkich z początkowego okresu wojny, czyli Pz.Kpfw. II, zwanymi potocznie Panzer II. Jakiś czas temu na rynek trafiła odmiana a3 tego wozu, zaś ostatnia propozycja w tym zakresie to wersja b z wyposażeniem dodatkowym w postaci przyczepki z dodatkowym zbiornikiem paliwa i instalacją do tankowania. Ponieważ zmiany w stosunku do poprzednich zestawów nie są znacząco duże postanowiłem oba zestawy omówić łącznie.

Więcej >>>>

Niedługo miną dwa lata, odkąd za naszą wschodnią granicą wybuchł najbardziej krwawy, wyniszczający i bezsensowny zarazem konflikt zbrojny XXI w. Niestety do wojny w Ukrainie zaczęliśmy się przyzwyczajać i niestety pojawia się coraz więcej głosów, że Ukraina w końcu ulegnie najeźdźcy. Oby tak się nie stało a żeby pewne rzeczy zostały zrozumiane, nie było potrzebne kolejne Perl Harbor. Ten tekst to co prawda kolejna recenzja zestawów do budowy modeli, ale na tyle specyficzna, że chciałem ją zadedykować ludziom, którzy codziennie narażają życie i niestety często je tracą, by tacy ludzie jak ja mogli żyć spokojnie, ciesząc się modelarstwem.

Więcej >>>>

W ostatnich miesiącach 2023 r. firma IBG Models ogłosiła, iż pracuje nad dwoma zupełnie nowymi seriami modeli pojazdów wojskowych w podziałce 1/72. Wkrótce zapowiedzi te zmaterializowały się w postaci dwóch zestawów włoskich pojazdów wojskowych z okresu ostatniej wojny bazujących na czołgu średnim M13/40. Były to właśnie czołg średni M13/40 z późnych serii produkcyjnych oraz bazujący na tym samym podwoziu pojazd dowodzenia. Dzięki uprzejmości producenta mogłem zapoznać się z zawartością obu pudełek.

Więcej >>>>

Model: Jelcz 317 Chłodnia
Skala:
1:72
Producent: Nanofaktura.pl
Nr kat.: 01-023A
Typ modelu: wydruk 3D, elementy wycinane laserowo

 

Więcej >>>>

Nazwa modelu: Chevrolet C60L Office Lorry
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 35041
Skala: 1:35
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie: 1 x Wielka Brytania (?) 

Samochody ciężarowe Chevrolet C60S/L od dawna znajdują się w sferze zainteresowań wydawniczych firmy IBG Models. Do chwili obecnej powstały dwie serie wydawnicze obejmujące po kilka pozycji każda, a ostatnimi czasy na rynku pojawiły miniatury dwóch pojazdów specjalnych, zbudowanych na podwoziu wersji C60L. Były to Ambulans i samochód sztabowy, zaś producent proponuje modelarzom ich modele zarówno w skali 1/72 jak i 1/35. Obydwa modele w skali 1/72 zdążyłem już opisać, podobnie jak „sanitarkę” w skali 1/35. W tej skali pozostał już tylko Office Lorry, co niniejszym czynię.

Więcej >>>>

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!