Po trzech latach przerwy spowodowanej wirusem w dniach 14-15 maja 2022 odbył się XVII Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu. Impreza zgromadziła 290 zawodników, w tym 200 seniorów. O międzynarodowy charakter imprezy zadbali goście ze Słowacji, Czech i Litwy. W kilkudziesięciu kategoriach wystawiono łącznie prawie 1100 modeli. Wobec informacji o odwołaniu Warszawskiego Festiwalu Babaryba bytomska impreza niewątpliwie dzierży miano największego konkursu modelarskiego modeli plastikowych w Polsce. Za wielką liczbą modeli iodzie też ich jakość – na stołach można było podziwiać prace na bardzo wysokim poziomie. Konkurencja w wielu klasach była bardzo silna, trzeba współczuć sędziom, którzy niejednokrotnie musieli dokonywać trudnego wyboru trzech wyróżnień wśród 40 modeli – tak było np. w klasie pojazdów gąsienicowych w skali 1:35 oraz w klasie samolotów o napędzie tłokowym po 1921 roku w skali 1:72. Mocno obsadzone były także klasy konkursowe, gdzie rywalizowano o cenione Czarne Diamenty. Przykładowo w trzech klasach lotniczych wystawiono łącznie 15 modeli.

Więcej >>>>

W dniach 11-12.09.2021 odbył się w Łasku dziesiąty (a według Organizatorów niestety już ostatni) Festiwal Modeli Redukcyjnych. Impreza jak zwykle doskonale przygotowana i przeprowadzona zgromadziła w tym roku prawie tysiąc modeli, które reprezentowały bardzo wysoki poziom. Uczestniczyli w niej również modelarze z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego, którzy wrócili również z sukcesami :)

Więcej >>>>

W dniach 4-5.09.2021 w pięknym mieście o hanzatyckich korzeniach czyli w Świdnicy odbyło się Świdnickie Biennale Modelarskie. Impreza ta, o uznanej renomie, przyciągnęła sporą liczbę modelarzy. Tym bardziej, że była modelarze mogli się tu spotkać po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

W gościnnych murach Klubu Bolko w Świdnicy swoje prace wystawiło ponad stu modelarzy z Polski, Czech i z Niemiec. A wystawili oni ponad 650 modeli.

Więcej >>>>

W dniu 1.12.2019 odbył się I Konkurs "Modelarska Riwiera" zorganizowany przez klub Kompas. Konkurs był rozgrywany w Klubie Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni. Na konkursie rozgrywanym na Wybrzeżu nie mogło oczywiście zabraknąć modelarzy z Koszalina. Do Gdyni wyruszyła silna czteroosobowa ekipa. Oprócz udział w "Modelarskiej Riwierze" postanowiliśmy również zwiedzić trójmiejskie muzea: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Modelarzom polecamy szczególnie tą drugą placówkę. Po rewitalizacji w muzealnych pomieszczeniach prezentowane są unikatowe egzemplarze uzbrojenia stanowiące wyposażenie polskich okrętów. Cały czas trwają prace na części plenerowej, która ma być dostępna w sezonie letnim 2020.

Więcej >>>>

W dniach 8-10.11.2019 w Wierzbiu odbył 18. Konkurs Modeli Redukcyjnych o puchar Starosty Powiatu Nyskiego i Wójta Gminy Łambinowice. Z przyczyn obiektywnych (remont dotychczasowej sali) zawody zostały przeniesione do pobliskiej miejscowości ale klimat łambinowickich konkursów został jak najbardziej zachowany.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd