Wakacje, wakacje i... po wakacjach. Mamy nadzieję, że wszyscy zdrowo wrócili do domów, by ...no dobra nie będziemy smęcić o pracy i szkole, ale przyjrzyjmy się temu co robili producenci modeli i akcesoriów modelarskich podczas, gdy większość z nas leżała plackiem na plaży, odbywała rowerowe lub górskie wycieczki. A działo się naprawdę sporo. Pojawiły się nowe ciekawe modele, zarówno plastikowe jak i kartonowe, trochę premier mieli także "Kolejarze". Akcesoria, to bardzo bogaty segment rynku, o czym można się przekonać czytając stosowny dział naszego zestawienia. Zapraszamy zatem do lektury.

Więcej >>>>

Zaczęło się lato. Wszyscy staramy się wrócić do normalności, choć na razie nie  jest to do końca możliwe. Pandemia się nie skończyła i dalej musimy być ostrożni, więc o spotkaniach na zawodach i konkursach modelarskich na razie nie ma mowy. Nie udało nam się przeprowadzić kolejnej edycji Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego w zakładanym pierwotnie terminie, może uda się to na jesieni. Na razie oglądamy swoje prace w mediach społecznościowych, lub spotykamy się w wąskim gronie tak jak na przykład my w KPMie. Nie tak dawno wznowiliśmy nasze co miesięczne kluby modelarskie. Dobrze było spotkać się z Kolegami i pogadać o modelarstwie i nie tylko. Ważne jest to, że producenci nie zwalniają tempa, zaś ich nowe propozycje nie tracą na atrakcyjności. Przez ostanie dwa miesiące dała się zaobserwować ciekawa tendencja. Pojawiło się więcej akcesoriów niż modeli, dotychczas było to w pewnym stopniu wyrównane. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym, co działo się na polskim rynku modelarskim przez ostatnie dwa miesiące. Dorzuciliśmy też trochę zapowiedzi.

Więcej >>>>

Za nami styczeń i luty 2020r. pora zatem na pierwszy przegląd modelarskich nowości obejmujący te dwa pierwsze zimowe miesiące. Będzie on ilościowo nieco skromniejszy od zestawień obejmujących ostanie miesiące ubiegłego roku, ale to nie znaczy, że nie będzie ciekawie. Premiery nowych modeli miały miejsce, co prawda pojawienie się w sprzedaży modelu samolotu myśliwskiego PZL P.11c wydanego przez IBG Models w skali 1/32 zdominowało cały modelarski świat w Polsce i ma szanse stać się modelarskim wydarzeniem roku. Pozostałe premiery są jednak niemniej ciekawe i warto się zapoznać z nowymi ofertami polskich producentów, zapraszamy!

Więcej >>>>

 

Siedzę w domu! Siedzimy w domu - hasło to odmieniane jest ostatnio na wszystkie możliwe sposoby ze wszelkimi przedrostkami hasztagami i temu podobne. Nie ma się co dziwić bo zdrowie najważniejsze. Modelarze także znaleźli sposób na pandemię i kwarantannę, grupy modelarskie w mediach społecznościowych stały stały bardziej aktywne, modelarze nie mogąc się spotykać na zawodach modelarskich, które w większości zostały odwołane, spotykają się wirtualnie i tak też prezentują swoje prace. Także firmy modelarskie nie złożyły broni, dostosowują co prawda bieżącą działalność do aktualnej sytuacji, ale stagnacji na szczęście nie ma. Zapraszamy zatem do zapoznania się z podsumowaniem działalności producentów modeli i akcesoriów modelarskich za ostanie dwa miesiące - marzec i kwiecień.

Więcej >>>>

Kończy się rok 2019, który tak jak i poprzednie lata był dla polskich modelarzy rokiem niezwykle udanym. Nowe modele, nowi producenci i nic nie wskazuje, żeby ta tendencja uległa wyhamowaniu, wręcz przeciwnie. Kolejne firmy znane dotąd z produkcji akcesoriów modelarskich, ewentualnie przepaków zapowiada rozpoczęcie produkcji modeli, będących ich autorskim projektem. Podsumujmy zatem dwa ostatnie miesiące kończącego się roku. Tym razem nie będzie to tylko zestawienie nowości, bo postanowiliśmy je nieco okrasić kilkoma recenzjami, a także wybiec nieco w przyszłość i pokazać kilka zapowiedzi modeli i akcesoriów, które pojawią się w pierwszym kwartale 2020r. Zapraszamy zatem do lektury.

Więcej >>>>

Podkategorie

Partnerzy

   
                 
                 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd