Lato kończy się, za nami wakacje, urlopy, wyjazdy. Pora wracać do pracy, szkoły, jedynie studenci mają jeszcze trochę luzu, oczywiście jeśli nie mają tzw. "Kampanii Wrześniowej". Dni robią się coraz krótsze, wieczory coraz dłuższe, a to akurat sprzyja uprawianiu hobby, bo jakąś odskoczenie od trudów dnia codziennego trzeba mieć.  Do warsztatu siądziemy naładowani letnią pozytywną energią, z nowymi pomysłami i nowymi... modelami. Każdy z nas zarzeka się bowiem, że już nie kupuje nowych bo ma za dużo starych, a obietnice zazwyczaj kończą się po pierwszej wizycie w sklepie modelarskim, nieważne czy stacjonarnym, czy internetowym. Producenci modeli i akcesoriów przygotowali latem trochę nowości, które poniżej pokażemy. Niektórzy z nich pojawili się w nowych rolach, pojawiły się także nowe marki. Zapraszamy zatem do lektury, zobaczmy co działo się latem na naszym modelarskim podwórku.

Więcej >>>>

Minął maj, mija czerwiec, zaczęło się astronomiczne lato a za pasem X-ta jubileuszowa edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego. Drugi stacjonarny konkurs po przerwie wymuszonej pandemią. Producenci modeli i akcesoriów także nie zwalniają tempa, oferując coraz to nowe produkty. Naprawdę jest w czym wybierać o czym może świadczyć zestawienie tego, co zebraliśmy przez dwa ostanie miesiące. Trzeba przyznać, to wszystko razem robi wrażenie, dawno minęły czasy kiedy premiery na rynku modelarskim można było policzyć na palcach jednej ręki. To, co kiedyś działo się w ciągu roku obecnie dziej się w ciągu miesiąca. Zapraszamy do lektury:

Więcej >>>>

 

Wiosna w pełni! Co prawda jeszcze z ograniczeniami wynikającymi z pandemii, ale miejmy nadzieję, że wszystko idzie już ku lepszemu a ponure, ciężkie czasy staną się historią. Na razie musimy jeszcze trochę wytrzymać, jeszcze trochę modeli skleić w domowym zaciszu. Na szczęście sytuacja na rynku modelarskim jest taka, jakby pandemii nie było. Premiera goni premierę, zapowiedź goni zapowiedź. Na rynku modelarskim nie ma lockdownu, choć modelarka społeczność poniosła kilka dotkliwych strat. Zapraszamy zatem do lektury zestawienia nowości modelarskich, jakie ukazały się w marcu i kwietniu 2021r. Będzie też trochę zapowiedzi a także komentarz do jednej z sytuacji, jaka ostatnio miała miejsce, a my jako KPM nie jesteśmy w stanie zaakceptować i przejść do porządku dziennego.

Więcej >>>>
Wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
zajączka który przyniesie całą górę modeli,
smacznego jajka i mokrego dyngusa
życzy
Koszaliński Pluton Modelarski
 

Model: CASA C-212-300 France Nr kat.: FR0040
Skala: 1:72
Producent: AZUR Frrom
Tworzywo: model wtryskowy, elementy fototrawione
Farby: Hataka

Więcej >>>>

Podkategorie

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!