Początkowo nic nie wskazywało, że testowanie nowego modelu Arma Hobby, czyli myśliwca FM-2 Wildcat przerodzi się w projekt grupowy. Klejeniem tych modeli mieli zając się Marek, Marcin i Wojtek. Każdy z nich zaczął w innym czasie i przyjął inną koncepcję i schemat malowania. Ponieważ zakończenie prac nad wszystkimi trzema replikami zbiegło się w czasie, postanowiliśmy zaprezentować je razem, jako projekt grupowy.

Więcej >>>>

Z chwilą wybuchu II Wojny Światowej Royal Navy wcieliła do służby szereg statków cywilnych nadając rozmaite, nowe przeznaczenia. Służbę pełniły najczęściej jako jednostki desantowe, transportowe czy krążowniki pomocnicze. Taką role pełniły także duże statki pasażersko - towarowe przejęte od australijskiego armatora Australian Cammonwelth Line określane jako typ Bay. Nazwy ich pochodziły od nazw zatok. Były to „Jervis Bay” i „Esperance Bay”.

Więcej >>>>

Na temat zapowiedzianych nie tak dawno modelach okrętów desantowych HMS Royal Scotsman i HMS Royal Ulsterman pisaliśmy ni tak dawno, właściwie kiedy otrzymaliśmy modele testowe. Już wcześniej kiedy wyszła na ich temat pierwsza nieoficjalna informacja od producenta, czyli firmy AJM Models, nasi czołowi „oblatywacze” modeli testowych, czyli Marek z Marcinem stwierdzili, że wezmą je na warsztat i sprawdzą, co się z nich da wycisnąć. Przy okazji trochę historii prawdziwych okrętów, bo jest ciekawa.

Więcej >>>>
An-26 Polish Air Force
Bigmodel nr kat. 1440057
An-24W PLL LOT Late
Bigmodel nr kat. 1440049
An- 26 Rose Air
Bigmodel nr kat. 1440058


Od lat siedemdziesiątych do początku XXI wieku na polskim niebie często można było spotkać górnopłatowy dwusilnikowy samolot radzieckiej konstrukcji. W barwach lotu były to pasażerskie Any-24, a w lotnictwie wojskowym Any-26 (zdarzały się również wyjątki, choćby takie jak trzy Any-26 wyczarterowane przez PLL LOT w latach 1986–1996).

Więcej >>>>

 

A dokładniej ich miniatury w skali 1/350. Tak, te o których pisaliśmy ostatnio i to dość sporo. Marwaw recenzował nowe modele firmy Bilmodelmakers, potem wraz z Markiem i Sokołem we trzech wzięli te modele na warsztat. Powstawały, mniej więcej w tym samym czasie, przy czym Sokół i Marek zakończyli prace nieco wcześniej niż Marcin. Nie przeszkadzało to jednak, aby spiąć to wszystko w ramy projektu grupowego:

Więcej >>>>

Partnerzy

   
                 
                 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!