An-26 Polish Air Force
Bigmodel nr kat. 1440057
An-24W PLL LOT Late
Bigmodel nr kat. 1440049
An- 26 Rose Air
Bigmodel nr kat. 1440058


Od lat siedemdziesiątych do początku XXI wieku na polskim niebie często można było spotkać górnopłatowy dwusilnikowy samolot radzieckiej konstrukcji. W barwach lotu były to pasażerskie Any-24, a w lotnictwie wojskowym Any-26 (zdarzały się również wyjątki, choćby takie jak trzy Any-26 wyczarterowane przez PLL LOT w latach 1986–1996).

Więcej >>>>

Na temat zapowiedzianych nie tak dawno modelach okrętów desantowych HMS Royal Scotsman i HMS Royal Ulsterman pisaliśmy ni tak dawno, właściwie kiedy otrzymaliśmy modele testowe. Już wcześniej kiedy wyszła na ich temat pierwsza nieoficjalna informacja od producenta, czyli firmy AJM Models, nasi czołowi „oblatywacze” modeli testowych, czyli Marek z Marcinem stwierdzili, że wezmą je na warsztat i sprawdzą, co się z nich da wycisnąć. Przy okazji trochę historii prawdziwych okrętów, bo jest ciekawa.

Więcej >>>>

Samolot bombowy PZL.37 Łoś jest doskonale znany miłośnikom polskiego lotnictwa, nie tylko przedwojennego. Nowatorski projekt, pod kilkoma względami wyprzedzający swoją epokę, znakomite osiągi oraz piękna, bardzo elegancka sylwetka, wszytko to sprawia, że większość modelarzy modelarzy, albo budowała model tego samolotu, albo buduje, albo zbuduje, choć jeszcze pewnie o tym nie wie. Myśmy natomiast wiedzieli od razu, że nowe zestawy do budowy Łosia trafią na nasze warsztaty. Jako pierwsze ukazały się te, z których można zbudować odmianę A oraz B I. Tę ostatnią wział na warsztat Wojtek, zaś wersję A skleił Marcin.

Więcej >>>>

 

A dokładniej ich miniatury w skali 1/350. Tak, te o których pisaliśmy ostatnio i to dość sporo. Marwaw recenzował nowe modele firmy Bilmodelmakers, potem wraz z Markiem i Sokołem we trzech wzięli te modele na warsztat. Powstawały, mniej więcej w tym samym czasie, przy czym Sokół i Marek zakończyli prace nieco wcześniej niż Marcin. Nie przeszkadzało to jednak, aby spiąć to wszystko w ramy projektu grupowego:

Więcej >>>>

Polskie TKS-y. Pojazdy te niezależnie od odmiany, wyposażenia i uzbrojenia zawsze powodowały przyspieszone tętno u miłośników polskiej broni pancernej. Modelarze chcący wzbogacić swą kolekcję o model któregoś z tych pojazdów mieli do tej pory do wyboru zestawy firm RPM i Mirage Hobby. Niezłe, jednak obarczone błędami i upływem czasu, więc nic dziwnego, że na zawodach modelarskich nie pojawiały się zbyt często. Sytuacja zmieniła się kiedy to firma FtF w ramach serii „Wrzesień 1939” wydała całą serię doskonałych modeli tych pojazdów w skali 1/72. W czerwcu tego roku miała natomiast premiera zapowiadanych jakiś czas temu i gorąco oczekiwanych modeli tych pojazdów w skali 1/35. Mowa tu oczywiście o zestawach firmy IBG Models. Dzięki uprzejmości producenta otrzymaliśmy do testów trzy zestawy, dwa z działkiem 20mm, jeden z nkm-em Hochkissa. Decyzja mogła być tylko jedna – robimy projekt grupowy.

Więcej >>>>

Partnerzy

             
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!