Model: Bristol Beaufort Mk.I with tropical filters
Nr kat.: 48311
Skala: 1:48
Producent: ICM Models
Tworzywo: model wtryskowy
Malowanie: 4 x Wielka Brytania 

Niemal natychmiast po wydaniu pierwszego zestawu umożliwiającego budowę modelu samolotu torpedowego Bristol Beaufort Mk. I w podziałce 1/48, jego producent, firma ICM Models poszła za ciosem. Pojawiła się bowiem zapowiedź kolejnego zestawu, także wersji Mk. I ale w nieco zmienionej konfiguracji wyposażenia – w tropikalne filtry oraz radar. Nie tak dawno dzięki uprzejmości producenta otrzymaliśmy egzemplarz testowy, więc warto zaznajomić się z zawartością pudełka.

Więcej >>>>

Model: Nakajima K-84 Hayate, Special Attack Units, Nr kat.: 70053
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: model wtryskowy, maski,
Malowanie: 3 x Japonia 

 Sformułowanie „Special Attack Units” w dowolnym tłumaczeniu oznacza mniej więcej tyle, co „Specjalne Formacje Uderzeniowe”. Tak w oficjalnej japońskiej nomenklaturze określane były jednostki lotnicze pilotów – samobójców, które do historii przeszły jako „Boski Wiatr” czyli „Kamikadze”. Jednostki te używały praktycznie wszystkich dostępnych typów samolotów, w tym także myśliwców Ki-84 Hayate. Właśnie nim poświęcony jest najnowszy zestaw umożliwiający budowę tego pięknego samolotu, jaki w podziałce 1/72 przygotowała firma Arma Hobby.

Więcej >>>>

Model: Hurricane Mk.IID, Nr kat.: 70062
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: model wtryskowy plus wydruki 3D, maski,
Malowanie: 5 x  Wielka Brytania
 

Tytułowy „Latający Otwieracz do Konserw” to jak łatwo się domyśleć potoczne określenie Hurricane Mk.II D najbardziej wyspecjalizowanej odmiany tego myśliwca, jaka weszła do produkcji seryjnej. Była to odmiana przeznaczona do atakowania celów naziemnych za pomocą potężnego uzbrojenia składającego się dwóch działek 40 mm oraz pary karabinów maszynowych wspomagających celowanie. Samolot ten, wybudowany w ilości około 300 egzemplarzy okazał się bronią bardzo skuteczną. Używany był na europejskim teatrze działań wojennych, w Afryce Północnej i Dalekim Wschodzie. Najnowsza propozycja firmy Arma Hobby to właśnie ta odmiana słynnego myśliwca.

Więcej >>>>

Taki właśnie tytuł dla omówienia najnowszych propozycji firmy IBG Models w segmencie modeli samolotów w podziałce 1/72 narzucił się chyba sam. Ofertę firmy uzupełniły kolejne zestawy umożliwiające budowę modeli pięknych i znanych samolotów myśliwskich, choć z zupełnie różnych epok. Mowa tu oczywiście o kolejnej odsłonie MiGa-29 oraz Focke Wulfa FW-190D. Będzie też trochę o dodatkach do tego ostatniego. 

Więcej >>>>

Model: Bristol Beaufort Mk.I British Torpedo - Bomber
Nr kat.: 48310
Skala: 1:48
Producent: ICM Models
Tworzywo: model wtryskowy
Malowanie: 5 x Wielka Brytania 

Po kilku seriach modeli popularnych typów samolotów wielosilnikowych z okresu ostatniej wojny, firma ICM sięga po tematy mniej znane, ale także elektryzujące modelarzy na całym świecie. Takim właśnie samolotem jest brytyjski samolot torpedowo bombowy Bristol Beaufort Mk. I, może nie tak znany jak Lancastery, Wellingtony czy Stearlingi, ale mający na koncie kilka znaczących epizodów wojennych, jak choćby atak na niemieckie pancerniki „Scharnchorst” i „Gnesisenau”. Dokonały tego samoloty w wersji Mk.I, takie właśnie jak zestaw otwierający nową serię modeli ukraińskiego producenta.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd