Nazwa modelu:  Scammell Pioneer Tank Transporter with TRCU30 Trailer
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 72080
Skala: 1:72
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione, klisza,
Malowanie: 1 x RPA, 1 x Wielka Brytania 

Wiosną miałem przyjemność zestawy umożliwiające budowę pojazdów Scammell Pioneer w sakli 1/72, jakie to wprowadziła na rynek warszawska IBG Models. Nadeszło lato, a w sprzedaży pojawiła się kolejna, moim zdaniem najciekawsza odsłona tego pojazdu, a mianowicie transporter czołgów wyposażony w sporych rozmiarów lorę.

Więcej >>>>

Model: T-6A/NTA Texan II Daedalus
Nr kat.: GM-72015
Skala: 1:72
Producent: Grand Model
Tworzywo: model żywiczny, elementy fototrawione,  kabina vacu
Malowanie: 1 x Grecja, 

Tytułowy Daedalus, a właściwie „Daedalus Demo Team” to nazwa jednego z greckich zespołów akrobacyjnych. Piloci tej grupy używają samolotów szklono – treningowych Beachcraft T-6A/NTA Texan II, czyli budowanego na amerykańskiej licencji szwajcarskiego Pilatusa PC-9. Żywiczną miniaturę T-6A w skali 1/72 ma w swojej ofercie grecka firma Grand Models. Swego czasu ten zestaw przedstawił na naszym portalu Kolega Tomek Opaliński, mnie natomiast przypadło w udziale zrecenzowanie i pewnie w przyszłości sklejenie najnowszej odsłony T-6A z Grand Models, czyli tytułowego „Daedalusa”.

Więcej >>>>

Model: HMS Bellona
Skala: 1:1200
Producent: Mikrostocznia
Tworzywo: model żywiczny, pręty węglowe, tkanina, nić
Malowanie: 1 x Wielka Brytania 

Na naszym portalu dawno nie było nic na temat firmy Mikrostocznia. Tym czasem ten producent zdążył zapracować na uznanie nie tylko fanów war gier bitewnych ale także typowych modelarzy. Produkty Mikrostoczni są rozpoznawalne nie tylko w Polsce ale i za granicą, a oferta ciągle się rozszerza. Do tego stopnia, iż producent od niedawana posiada własną stronę internetową: www.mikrostocznia.pl To jednak nie jedyna zmiana, bo takowe dotknęły także modele, a jednym z nich jest HMS „Bellona”, który producent przekazał nam do recenzji. 

Więcej >>>>

Partnerzy

         
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd