Model: Ilyushin IL-18D, Nr kat.: 1440002
Skala: 1:144
Producent:
Bigmodel
Tworzywo:
model wtryskowy, elementy fototrawione, elementy metalowe, maski
Malowanie: 1 x Polska,

Na temat firmy Bigmodel pisaliśmy już w zestawieniach nowości modelarskich, za sprawą ciekawej oferty adresowanej do modelarzy budujących modele samolotów komunikacyjnych. Od stycznia bieżącego roku na rynku dostępne są modele dwóch klasycznych już liniowców, radzieckiego Iła - 18, pierwszego nowoczesnego samolotu wyprodukowanego w Związku Radzieckim a także Boeinga 737 - 300, który w coraz to nowszych odmianach z powodzeniem używany jest do chwili obecnej przez wiele linii lotniczych na całym świecie. W tym miejscu zobaczymy co ukrywa w pudełku zestaw umożliwiający budowę miniatury Iła - 18 w barwach PLL Lot.

Więcej >>>>
Model: Latarnia Morska na Górze Szwedów
Skala: 1:400
Nr kat: 412, 2/2018
Producent: JSC
Tworzywo: Dwa modele kartonowe
 
Liniowiec pasażerski Andrea Doria jest znany z dwóch powodów. Dla większości jest on symbolem katastrofy morskiej w której brał udział i w następstwie której zatonął. Dla tych którzy bardziej interesują się tematyka morską jest on znany głównie z powodu pięknej sylwetki i wielu nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, co uczyniło go jednym z najnowocześniejszych statków pasażerskich na linii północno atlantyckiej w pierwszej połowie lat 50 tych XX wieku. Niestety ani Andrea Doria ani  drugi transatlantyk uczestniczący w kolizji w pobliżu Nowego Jorku, sprawca całego nieszczęścia czyli szwedzki transatlantyk Stockholm nie doczekały się ani porządnego opracowania pod kątem budowy modelu, o zestawach do budowy nie wspominając. Teraz to się zmieniło, za sprawą Wydawnictwa JSC z Gdańska, która niedawno wydała modele kartonowe zarówno Dorii jak i Stockholmu.
Więcej >>>>
Model: Pancernik HMS Rodney
Skala: 1:700
Producent: Meng Models nr kat. PS-001, dystrybutor w Polsce: IBG Models
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, drut
Malowanie: 1x Wielka Brytania

Firma MENG Models z Hong Kongu jest dobrze znana modelarzom w Polsce, głównie za sprawą znakomitej jakości modeli pojazdów wojskowych i samolotów. W 2016r. producent ten zajął się także tematami marynistycznymi, a konkretnie modelami okrętów wojennych w skali 1/700. Do chwili obecnej program produkcyjny obejmuje modele pancerników Rodney, Bismarck oraz Missouri oraz lotniskowca Lexington. Modele te jednak nie są kolejnymi zestawami dla zaawansowanych mikromodelarzy. Złożyć je może niemal każdy. Dosłownie złożyć, bo nowe modele MENGA można zbudować bez użycia kleju. No już widzę święte oburzenie rodzimych "znafców" tematu - po co o tym pisać, kolejna zabawka udająca model. Zapewniam, że jest o czym pisać, bo takie podejście do projektowania modeli, żeby z jednej strony zachęcić do modelarstwa przeciętnego Kowalskiego, a z drugiej strony zadowolić starego modelarskiego wygę, to na prawdę sztuka, a MENG tej sztuki właśnie dokonał. Przejrzyjmy się temu na przykładzie modelu pancernika HMS Rodney.

Więcej >>>>

Partnerzy

   
                 
                 

 

Kluby modelarskie