Model: Motorówka cymownicza "Emilka"
Nr kat.: -
Skala: 1:144
Producent: One MAn Shipyard
Tworzywo: żywiczny – wydruk 3D, klisza
Malowanie: 1 x Polska  

Technologia wydruku 3D na dobre zadomowiła się w modelarstwie redukcyjnym. Trudno się dziwić, bo w przypadku dobrze dobranego sprzętu i oprogramowania pozwala wprawionemu projektantowi w dość krótkim czasie przygotować szczegółowe projekty akcesoriów modelarskich i całych zestawów i rozpocząć ich produkcję. Jako pierwsze pojawiły się akcesoria modelarskie. Miały postać pojedynczych detali, którymi można było zastąpić elementy wchodzące w skład zestawów. Co do całych zestawów, to trawa jeszcze ożywiona dyskusja, bo ta technologia ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Jednak, „kto nie ryzykuje nie pije szampana”. Takie właśnie ryzyko podjęła firma One Man Shipyard wydając model motorówki cumowniczej „Emilka” w skali 1/144. Dzięki uprzejmości producenta mogłem się przyjrzeć mu bliżej.

Więcej >>>>

Model: FW 190D-9 JABO/STURM Rocket Hunter
Nr kat.: 72544
Skala: 1:72
Producent: IBG Models
Tworzywo: model wtryskowy, elementy fototrawione
Malowanie: 3 x Niemcy    

Program produkcyjny modeli samolotów myśliwskich Focke – Wulf FW-190D jaki realizuje firma IBG Models można śmiało określić mianem „Niekończąca się Opowieść”. W chwili obecnej wydano już dziewięć zestawów i nie zanosi się na zakończenie jednego z najdłuższych seriali w polskim modelarstwie. Oczywiście nie  mam nic przeciwko, przeciwnie lubię ten samolot, a koncepcja wydawnicza i podejście do tematu bardzo przypadło mi do gustu. Ostatni wydany zestaw umożliwiający sklejenie „Długiej Foki” nosi tytuł „FW 190D-9 JABO/STURM Rocket Hunter”. 

Więcej >>>>

Seria modeli samolotów myśliwskich z rodziny PZL P.11 wydanych przez firmę IBG Models liczy już kilka pozycji. Od pewnego czasu producent zajmuje się także produkcją akcesoriów modelarskich w postaci wydruków 3D. W ciągu ostatnich kilku lat ta technologia stała się bardzo powszechna w produkty tego typu mocno zyskały na jakości. IBG Models zajmuje się produkcją akcesoriów przeznaczonych do własnych modeli, więc wiadomo było, że drukowane detale do modeli popularnych „Pezetelek” pojawią się na rynku. Dzięki uprzejmości producenta mogłem przyjrzeć się kilku z nich.

Więcej >>>>

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!