Tytuł: Aircraft Carries, Fleet Carriers, Volume One, Part One
Autor: Venner F. Jr Milewski
Cena: 169,00 zł
Premiera:
08.09.2020
Seria: Fighting Ships of the U.S. Navy 1883-2019
Wydawnictwo: 
Stratus


Publikacji monograficznych traktujących o uzbrojeniu i środkach pola walki jest obecnie wiele, lecz tych dotyczących tematów marynistycznych jest znacznie mniej, niż tych które traktują o samolotach czy pojazdach wojskowych. Dlatego ukazanie się każdej z nich jest warte odnotowania, zwłaszcza takiej jaka ostatnio do mnie dotarła. Mowa tu oczywiście o pierwszym tomie publikacji z nowej serii Wydawnictwa Stratus, czyli „Fighting Ships of the U.S. Navy 1883-2019”.

Więcej >>>>

Model: PZL M-18 Turbo Dromader,
Nr kat.: GM-72014
Skala: 1:72
Producent: Grand Model
Tworzywo: model żywiczny, elementy fototrawione, metalowe, kabina vacu, drut
Malowanie: 2 x USA 

Pojawienie się tego modelu od razu wzbudziło wiele kontrowersji zwłaszcza wśród miłośników tego samolotu. Podobnie jak wcześniejszą wersję PZL M-18B co bardziej radykalni modelarze określili jako „żywiczny koszmarek” czy „wyrób dromaderopodobny”. Jestem osobiście daleki od wygłaszania tak zdecydowanych ocen, niestety tak jak w przypadku M-18B, którego miałem okazję recenzować i kleić, jest w tych ocenach niestety sporo racji. Postaram się zatem wskazać miejsca, które należy poprawić, tak, aby budowana replika jak najbardziej oddawała pierwowzór. 

Więcej >>>>

Nazwa modelu:  HMS Harvester 1943, British H-class destroyer
Producent: IBG Models
Nr katalogowy: 70010
Skala: 1:700
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie:  1 x Wielka Brytania
Sezon urlopowy się kończy, pomału wracamy znad jezior, z gór czy z nad morza. No właśnie, nie może zatem zabraknąć i u nas morskich akcentów. Zwłaszcza, że podczas tegorocznych wakacji miała miejsce premiera jedyna „morska” spośród premier modelarskich. Mowa tu oczywiście o nowym zestawie IBG Models umożliwiającym budowę modelu brytyjskiego niszczyciela HMS „Harvester”.

Więcej >>>>

Partnerzy

   
                 
                 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd