W ostatnim zestawieniu nowości modelarskich obejmujących miesiące wrzesień i październik przedstawiliśmy listę nowych produktów firmy Hobby 2000, czyli hurtowni modelarskiej z Katowic, będącej także polskim przedstawicielem renomowanych firm japońskich, takich jak Hasegawa, Tamiya czy Fujimi. Ponieważ nie tak dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem kilku modeli Hobby 2000, postanowiłem podzielić się w tym miejscu kilkoma uwagami na ich temat.

Więcej >>>>

Model: Port Mulberry – Keson Phoenix
Skala: 1:700
Producent: Mikrostocznia
Tworzywo: model żywiczny, elementy fototrawione, drut, naklejka
Malowanie: 1 x Wielka Brytania


Niedługo po wprowadzeniu do oferty modeli holowników portowych typu „TID” firma Mikrostocznia poinformowała, iż pracuje nad pokrewnym tematem, a dokładnie kesonem Phoenix, jednym z podstawowych elementów sztucznych portów inwazyjnych Mulberry z okresu lądowania w Normandii. Ponieważ lubię kleić wszystko, co jest związane z Operacją „Overlord”, bardzo się ucieszyłem, kiedy otrzymałem od producenta zestaw testowy.

Więcej >>>>

Model: Yakovlev Yak-1b Expert Set, Nr kat.: 70027
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: model wtryskowy plus elementy fototrawione, maski,
Malowanie: 2 x Polska, 2 x ZSRR, 1 x Niemcy, 1 x Francja


Nowy model Arma Hobby stał się faktem. Kiedy firma ujawniła nowy projekt pokazując na początku rendery, potem próbne wtryski i ostatnio pierwsze sklejone modele z tych właśnie próbnych wyprasek, większość modelarzy wiedziała, że będziemy mieli do czynienia z bardzo wysokiej jakości produktem. Świadczyły o tym pełne entuzjazmu wpisy w mediach społecznościowych i forach internetowych. Nawet nie było marudzenia. Nowy model Arma Hobby dotarł w końcu wylądował na moim biurku i mogłem się zacząć delektować zawartością pudełka.

Więcej >>>>

Partnerzy

             
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd