Model: 28 cm SK c/34 guns Battleship Scharnchorst Turret B
Nr kat.: 5016
Skala: 1:72
Producent: TAKOM Models
Tworzywo: model wtryskowy, aluminiowe lufy
Malowanie: 2 x Niemcy 

Firma TAKOM jest doskonale znana polskim modelarzom, głównie z modeli pojazdów wojskowych i bardzo nieszablonowego traktowania podejmowanych przez siebie tematów. We współpracy z firmą Snow Man producent podejmuje ostatnio także tematy marynistyczne, również w sposób nieszablonowy i oryginalny. Model niszczyciela? Proszę bardzo, ale może być też opcja z suchym dokiem.  Innym przykładem łamania utartych schematów jest wydawanie makiet uzbrojenia okrętowego w skalach 1/72 i 1/35. W tej pierwszej skali oferowane są także wieże artyleryjskie kilku znanych pancerników z okresu ostatniej wojny. Ponieważ te akurat makiety idealnie posłowały do pewnego projektu, w jakim w ramch KPM-u mamy zamiar wziąć udział, mamy cztery z nich na razie w naszych magazynach. Jest także doskonała okazja do przyjrzeniu się najnowszej propozycji TAKOMa w tym segmencie, czyli wieży z działami 280 mm stanowiącej podstawowe uzbrojenie pancerników typu „Scharnchorst”.

Więcej >>>>

Model: Tu-2T Soviet Torpedo Plane
Nr kat.: 72030
Skala: 1:72
Producent: ICM Models
Tworzywo: model wtryskowy,
Malowanie: 2 x ZSRR, 1 x Bułgaria 

Ten  średni bombowiec i samolot szturmowy w okresu ostatniej wojny jest doskonale znany miłośnikom lotnictwa. Zwraca uwagę bardzo ładną i efektowną sylwetką, przez co jest bardzo wdzięcznym tematem dla modelarza. Nie tak dawno firma ICM Models wznowiła swój zestaw umożliwiający budowę miniatury tego samolotu w podziałce 1/72. Wznowiła i nieco zmodyfikowała, ponieważ obecnie modelarze mają możliwość wykonania tego modelu w wersji przystosowanej do przenoszenia torped lotniczych. Warto zatem zaznajomić się z zawartością pudełka.

Więcej >>>>

Model: D.H.82A with bombs WWII Britisch Training Aircraft
Nr kat.: 32038
Skala: 1:32
Producent: ICM Models
Tworzywo: model wtryskowy,
Malowanie: 3 x Wielka Brytania

Seria modeli brytyjskich samolotów szkolno treningowych D.H.82 Tiger Mouth, to jedno z wydawnictw, które ugruntowało pozycję ukraińskiej firmy ICM Models, jako jednego z czołowych, europejskich producentów modeli samolotów w podziałce 1/32. Do chwili obecnej wydano już kilka zastawów do budowy modelu tego popularnego samolotu. Były to zestawy zarówno klasyczne, jak i łączone z innymi produktami ICM Models. Ostatnią propozycją ICM Models w zakresie D.H.82 jest wersja z lekkimi bombami, dzięki uprzejmości producenta otrzymaliśmy jeden egzemplarz, który będzie przedmiotem niniejszej recenzji.

Więcej >>>>

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!