GPM: Przeprawa pontonowa PP-64 Wstęga
Skala: 1:72
Nr kat: ZYW-ŻW-157-72, ZYW-ŻW-156-72
Typ modelu: odlew żywiczny, wydruk 3D, elementy wycinane laserowo

Nie tak dawno prezentowałem modele z nowej linii produktów oferowanych przez GPM Models, czyli model samochodu Nysa 522 oraz skuter Osa wykonane w skali 1/72 w technologii wydruku 3D i odlewu żywicznego. W chwili obecnej jest już to dość szeroka gama modeli przeznaczonych głównie dla amatorów makiet kolejowych w skalach H0 i TT ale także dla miłośników skali 1/72. Jednym ze sztandarowych produktów w tym segmencie są elementy do budowy przeprawy pontonowej PP-64 Wstęga (oferowana także w skali H0), dzięki uprzejmości producenta możemy im się przyjrzeć bliżej.

Więcej >>>>

Model: SIAI-Marchetti SF-260M/AM/W
Nr kat.: SH 72418
Skala: 1:72
Producent: Special Hobby
Tworzywo: model wtryskowy
Malowanie: 4 x Belgia, 1 x Włochy, 1 x Irlandia 

Na temat tego popularnego samolotu szkolno treningowego i akrobacyjnego zarazem w modelarskim światku zrobiło się dość głośno pod koniec zeszłego roku. Stało się tak za sprawą dwóch czeskich producentów – Special Hobby oraz Kovozawody Prostejov. Ten drugi producent przygotował kilka po zastawów w podziałkach 1/72 i 1/38, zaś ten pierwszy jeden (na razie) zestaw w skali 1/72, który to właśnie będzie stanowił przedmiot niniejszej recenzji. 

Więcej >>>>

Model: A-20A/B/DB-7C Havoc/Boston „Early Gunships”
Nr kat.: SH 72423
Skala: 1:35
Producent: Special Hobby
Tworzywo: model wtryskowy, elementy żywiczne
Malowanie: 4 x USA, 1 x Australia

Jedną z najnowszych propozycji firmy Special Hobby jeśli chodzi o modele samolotów opracowane w podziałce 1/72 jest zestaw umożliwiający budowę kilku wczesnych wersji samolotu bombowego Douglas A-20 Havoc. Konstrukcja jest doskonale znana przez miłośników lotnictwa i oczywiście modelarzom, więc nie ma potrzeby przytaczać jej po raz kolejny. Ponieważ dzięki uprzejmości producenta otrzymaliśmy egzemplarz testowy, można zapoznać się z zawartością pudełka.

Więcej >>>>

Partnerzy

   
                 
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!