Model: F4F-4 Wildcat Expert Set, Nr kat.: 70047
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: model wtryskowy plus elementy fototrawione, maski,
Malowanie: 5 x USA, 1 x Wielka Brytania

Samolot myśliwski Grumman F4F-4 Wildcat to temat popularny wśród producentów modeli. Jego miniatur w skali 1/72 wydano przynajmniej kilkanaście. Powstawały oczywiście w różnych czasach i były to produkty różnej jakości. Do chwili obecnej za najlepsze uchodziły zestawy japońskiej Hasegawy oraz brytyjskiego Airfixa. Do chwili obecnej, bo teraz na rynek trafił model opracowany przez naszą rodzimą Arma Hobby. Dzięki uprzejmości producenta otrzymałem egzemplarz do recenzji, więc od razu mogę zajrzeć do pudełka, by podzielić się wrażeniami.

Więcej >>>>

Firma Azur Frrom jest kojarzona z modelami samolotów głównie w podziałce 1/72. Wszystkie jej modele są projektowane i produkowane we współpracy z czeską Special Hobby. Producent też miał w ofercie kalkomanie w postaci francuskich i belgijskich kokard, zaś niedawno poszerzył swą ofertę o typowe zestawy tematyczne. Obydwa zostały dedykowane do modeli samolotów liniowych Potez XXV wydanych jakiś czas temu przez Azur Frrom oraz Special Hobby. Dzięki uprzejmości producenta otrzymałem zestawy testowe, więc mogę w tym miejscu podzielić się swoimi wrażeniami po ich obejrzeniu. 

Więcej >>>>

Model: Meteor T.Mk.7, Nr kat.: FR0045
Skala: 1:72
Producent: AZUR Frrom
Tworzywo: model wtryskowy, maski
Malowanie: 1 x Francja, 1 x Belgia, 1 x Izrael 

Samolot myśliwski Gloster Meteor to temat popularny zarówno wśród modelarzy, jak i producentów modeli. Nic dziwnego, pierwszy aliancki użyty bojowo samolot odrzutowy, do tego ładna, elegancka sylwetka, dużo efektownych malowań, ciekawych i często oryginalnych odmian. Nic dziwnego, że temat tych samolotów pojawia się dość często. Tym razem swoją propozycję modelu Meteora przedstawiła firma Azur Frrom, zaś dzięki uprzejmości producenta dotarł do mnie egzemplarz testowy.

Więcej >>>>

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!