Niszczyciele typu Scott - 1/350 - AJM Models

Modele testowe, prototypy… Klejenie takich, to z jednej strony wielkie wyróżnienie i nobilitacja dla każdego modelarza, oznacza to zaufanie ze strony producenta modeli dla umiejętności modelarza. Z drugiej strony to duża odpowiedzialność, model musi spełniać wymagania producenta, budowa zaś nie jest łatwa, bo zazwyczaj nie są one jeszcze do końca dopracowane, ma jeszcze opracowanej w 100 procentach instrukcji i trzeba polegać na własnej wiedzy i dokumentacji.

Kiedy skontaktowała się z nami firma AJM Models z propozycją budowy kilku prototypowych modeli okrętów, oczywiście zgodziliśmy się od razu. Modele tej firmy są opracowane niezwykle starannie z wielka dbałością o szczegóły, tego też spodziewaliśmy się po nowościach AJM-u. Na pierwszy ogień poszły zestawy umożliwiające budowę dwóch niszczycieli typu Scott  a dokładnie HMS Cambell i HMS Mackay. O tych modelach wspominaliśmy niedawno w dziale HOT! Po naradzie wojennej ustaliliśmy, że niszczyciele do budowy dostaną Marek i Marcin. Ponieważ obaj zdecydowali, że będą relacjonować budowę, postanowiliśmy opublikować te relacje jako kolejny projekt grupowy:

Marek Filzek - niszczyciel HMS Campbell - 1/350 - AJM Models

Marcin Wawrzynkowski - niszczyciel HMS Mackay - 1/350 - AJM Models

Także w przypadku tych modeli zarówno Marcin jak i Marek mieli całkowitą dowolność odnośnie zastosowanych technik, czy użytej chemii modelarskiej. Co ciekawe, modele razem prezentują się tak, jakby budowała je jedna osoba. Na zakończenie jeszcze kilka zdjęć ukazujących modele tych pięknych okrętów razem.

Koszaliński Pluton Modelarski

Partnerzy

       
                 
                 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!