W Pudle - Załoga motocykla Sokół 1000 - 1/35 - Choroszy Modelbud

 

Uzupełnieniem serii motocykli Sokół 1000 są figurki załogi. Producent co prawda przewidział zestaw V14 do zestawu V03 czyli Sokoła z bocznym wózkiem, po drobnych adaptacjach lub nawet bez nich, figurki możemy wykorzystać przy budowie innych wersji motocykla. Autorem zestawu jest jak w przypadku motocykli jest Pan Mirosław Prośniak.

 

Trzy figurki czyli kierowcę, pasażera oraz pasażera wózka opracowano w dużą dbałością o szczegóły, większość wyposażenia wykonano jako oddzielne elementy.

Każda jest wyposażona w trzy rodzaje hełmów – polski wz. 30, czołgowy wz. 15 i niemiecki wz.16. Każdy z hełmów jest dedykowany do innego rodzaju tablic rejestracyjnych na kalkomanii dołączanych do zestawów.

Instrukcja zawiera informacje na temat umundurowania, wyposażenia i jednostek żołnierzy, których miniaturki będziemy budować.

Schematy montażu i malowania są czytelne, więc z klejeniem nie powinno być większych problemów. Instrukcja malowania podaje numerację według farb Humbrola.

Na zakończenie stwierdzić należy, że modelarze otrzymali kolejny doskonały zestaw polskich żołnierzy umożliwiający wzbogacenie nie tylko modeli motocykli do których został pierwotnie przeznaczony, ale również innych pojazdów czy dioram. W mojej ocenie zestaw jest o tyle uniwersalny, ze po niewielkich przeróbkach może znaleźć wiele zastosowań w zależności od inwencji modelarzy.

 

Marcin Wawrzynkowski

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!