Akcesoria do modeli okrętów wojennych VETERAN MODLES w skali 1/350

Swego czasu trafiłem na znanym polskim portalu aukcyjnym na żywiczne akcesoria do waloryzacji modeli okrętów tego producenta. Ponieważ wcześniej ta nazwa przewijała się na forach internetowych w raczej pozytywnym świetle, postanowiłem zaryzykować i nabyłem rzeczone żywice. Starałem się również dowiedzieć o samym producencie, niestety informacje na ich stronie ograniczały się tylko do części oferty handlowej. Nie było mowy skąd są, od kiedy działają, nie mówiąc o jakiś danych kontaktowych. Dopiero bardziej wnikliwe śledztwo pozwoliło na ustalenie, że firma pochodzi z Taiwanu i oferuje dość spory wybór galanterii takiej jak artyleria, optyka, dalmierze, szalupy itp. do modeli okrętów amerykańskich, niemieckich i japońskich w najpopularniejszych skalach okrętowych, czyli 1/350 i 1/700. Do pełnej oferty dotarłem po odwiedzeniu witryn kilku dalekowschodnich sklepów modelarskich w rodzaju LuckyModel.com. W tym czasie stałem się szczęśliwym posiadaczem kilku produktów Veterana. Dotarły do mnie zestawy Vulcan Phalanx, wyrzutnie pocisków Harpoon i Tomahawk oraz moduły SLQ 32 ECM i SRBOC.

Poszczególne zestawy zapakowano małe kartonowe pudełeczka z naklejką z informacją o zawartości, czyli wszystko jak u innych producentów żywicznych akcesoriów. W środku znajdujemy torebkę z zawartością żywicznych elementów. W każdym przypadku otrzymujemy po cztery komplety detali, a więc dość sporo. Odlewy wykonano z szarej żywicy a jakość ich jest po prostu rewelacyjna, żadnych nadlewek, bąbli czy pęcherzy powietrza, zaś odwzorowanie detali stawia tajwańskiego producenta w ścisłej światowej czołówce. Zwraca również uwagę staranne zaprojektowanie odlewów w ten sposób, że wycinanie ich do minimum redukuje ryzyko uszkodzenia odcinanej części. W przypadku kontenerów do pocisków Tomahawk otrzymujemy również klika kawałków drutu 0,2mm do wykonania handgrilli wokół kontenera i ulotkę z instrukcją montażu.

Wyrzutnie SRBOC Chaff
 
Moduły SLQ-32 ECM
 
 
Kontenery BGM-109 Tomahawk
 
Wyrzutnie pocisków MK-141 Harpoon
 
Zestawy przeciwlotnicze Phalanx CIWS

Z nowego nabytku jestem bardzo zadowolony. Pojawienie się na rynku tego producenta to dobra wiadomość dla modelarzy budujących swe repliki zwłaszcza w skali 1/350. Dość spory wybór produkowanych dodatków, świetna jakość oraz spora ilość detali przypadających na pojedynczy zestaw a także rozsądna cena sprawia, że na wyroby Vetrana na pewno znajdą się chętni.

Tekst i zdjęcia: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd