Projekt Łoś - IBG Models i nie tylko

Samolot bombowy PZL.37 Łoś jest doskonale znany miłośnikom polskiego lotnictwa, nie tylko przedwojennego. Nowatorski projekt, pod kilkoma względami wyprzedzający swoją epokę, znakomite osiągi oraz piękna, bardzo elegancka sylwetka, wszytko to sprawia, że większość modelarzy modelarzy, albo budowała model tego samolotu, albo buduje, albo zbuduje, choć jeszcze pewnie o tym nie wie. Myśmy natomiast wiedzieli od razu, że nowe zestawy do budowy Łosia trafią na nasze warsztaty. Jako pierwsze ukazały się te, z których można zbudować odmianę A oraz B I. Tę ostatnią wział na warsztat Wojtek, zaś wersję A skleił Marcin.

Tradycją pomału staje się, że kiedy kilku z nas klei te same lub podobne modele, prezentuje,y je razem, jako projekty grupowe. Tak było i w przypadku Łosia. Początkowo miały być to dwa modele, wykonane w oparciu o nowe zestawy IBG Models, ale Marcinowi trochę się projekt rozrósł i w efekcie powstały... cztery modele. Jak do tego doszło można dowiedzieć się czytając relację z budowy.

Marcin Wawrzynkowski

 

Wojciech Sokołowski

Jak na razie powstały dwa modele bombowca Łoś w oparciu o zestawy z IBG Models. Ponieważ producent wypuścił już kolejną wersję naszego słynnego bombowca i zapowiada kolejne, jest bardzo prawdopodobne, że z czasem wrócimy do tego tematu.

 

Koszaliński Pluton Modelarski

Partnerzy

       
                 
                 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd