Wrześniowy projekt w listopadzie - TKS-y - 1/35

Polskie TKS-y. Pojazdy te niezależnie od odmiany, wyposażenia i uzbrojenia zawsze powodowały przyspieszone tętno u miłośników polskiej broni pancernej. Modelarze chcący wzbogacić swą kolekcję o model któregoś z tych pojazdów mieli do tej pory do wyboru zestawy firm RPM i Mirage Hobby. Niezłe, jednak obarczone błędami i upływem czasu, więc nic dziwnego, że na zawodach modelarskich nie pojawiały się zbyt często. Sytuacja zmieniła się kiedy to firma FtF w ramach serii „Wrzesień 1939” wydała całą serię doskonałych modeli tych pojazdów w skali 1/72. W czerwcu tego roku miała natomiast premiera zapowiadanych jakiś czas temu i gorąco oczekiwanych modeli tych pojazdów w skali 1/35. Mowa tu oczywiście o zestawach firmy IBG Models. Dzięki uprzejmości producenta otrzymaliśmy do testów trzy zestawy, dwa z działkiem 20mm, jeden z nkm-em Hochkissa. Decyzja mogła być tylko jedna – robimy projekt grupowy.

Zaangażowali się w niego Wojtek, Piotrek oraz Marcin. Początkowo projekt miał być realizowany tak, żeby jego efekty można było zaprezentować we wrześniu, jako najbardziej odpowiednim miesiącu. Życie jednak płata figle i każdy model budowany w ramach tego projektu niestety miał obsówę. Lepiej jednak budować nieco wolniej, niż na wariata, bo to zwiększa ryzyko popełnienia błędu, który może później rzutować na cały projekt. Wszytko jednak zakończyło dobrze i możemy teraz zaprezentować efekty naszej pracy.

Piotr Miler TKS Tankietka z 20mm działem IBG 35046

Wojciech Sokołowski - TKS z CKM Hotchkiss wz. 25

Marcin Wawrzynkowski -To jednak wojna... - TKS - 1/35 - IBG Models


Tak prezentują się modele naszych tankietek. Sklejone i pokazane w różny sposób, z użyciem różnych technik pokazują jak duże możliwości mają nowe zestawy z IBG Models. Jedyne ograniczenia mogą wynikać tylko z koncepcji modelarza, biorącego taki zestaw na warsztat. Firmie IBG Models pozostaje pogratulować w tym miejscu za dobrze wykonaną pracę.

 

Koszaliński Pluton Modelarski

Partnerzy

       
                 
                 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!