HOT! - HMS Jervis Bay i HMS Esperance Bay coraz bliżej!

Swego czasu w tym miejscu informowaliśmy o tym, że firma AJM Models opracowuje modele brytyjskich krążowników pomocniczych HMS "Jervis Bay" oraz HMS "Esperance Bay". Opracowanie tych arcyciekawych propozycji dla mikromodelarzy okrętowych weszło w końcową fazę. Zestawy testowe są już w rękach Marka i Marcina, którzy zaczęli budowę modeli które z czasem zastąpią na boxartach rendery 3D. Sprzedaż powinna ruszyć pod koniec stycznia.

Oba zestawy wykonano jako odlewy żywiczne z wersji do linii wodnej, jak zresztą większość modeli tego producenta. Elementy żywiczne, a jest dość sporo uzupełnia imponujących rozmiarów fototrawiona blacha z detalami, oraz kilka mniejszych z elementami dział 152mm. Ponadto każdy zestaw, ma "na wyposażeniu" toczone maszty, kalkomanię z banderami i podziałkami zanurzenia i kilka odcinków drutu różnej grubości. Zatem na bogato, co ilustrują poniższe zdjęcia:

HMS "Jervis Bay"

 

HMS "Esperance Bay"

Jak widać na powyższych zdjęciach, modelarze otrzymają spore jak na skalę 1/700, oraz bardzo szczegółowe zestawy, do budowy których potrzebne będzie pewne doświadczenie w budowie mikromodeli. Producent jednak zapewnia, iż oba modele nie są szczególnie skomplikowane. Oczywiście wszystko to zweryfikuje budowa modeli, jak zaznaczyliśmy już trwa, o czym świadczy poniższe zdjęcie:

Model krążownika pomocniczego HMS "Jervis Bay" budowany przez Marcina Wawrzynkowskiego.

 

Koszaliński Pluton Modelarski

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd