HOT! - Samoloty, okręty... plastik, żywica...

Polscy producenci modeli dbają o to, żeby modelarze nie narzekali na brak zajęcia. Tym razem przedstawiamy kilka premier oraz zapowiedzi modeli, które niebawem się pojawią w sprzedaży, bowiem prace nad nimi są mocno zaawansowane. tym razem jest to ukłon w stronę miłośników samolotów oraz okrętów wojennych.

Firma Bigmodel odniosła spory sukces serią modeli samolotów An-24 i An-26. Teraz zabiera nas w podróż sentymentalną do przełomu lat 40tych i 50tych zeszłego stulecia, a to za sprawą nowej serii modeli samolotów Lisunowv Li-2. W chwili obecnej do sprzedaży trafiło sześć zestawów z których cztery prezentujemy w tym miejscu. W oparciu o nie można powiększyć swą kolekcję samolotów użytkowanych w PLL LOT i to o sześć modeli, bo tyle wariantów malowań zawierają najnowsze zestawy Bigmodelu. Oczywiście jest to tylko próbka, tego co producent ma w zanadrzu.

 

Firam Choroszy Modelbud przypomniała się modelarzom nowym modelem samolotu Caudron G.IV, który możemy wykonać w kilku wersjach i w kilku malowaniach. Model jak przystało na tego producenta wykonano z dużą dbałością o wierność historyczną i detale, jednakże z uwagi na konstrukcję samolotu oraz technologię wykonania modelu, jest to produkt dla zaawansowanych modelarzy. Efekt końcowy może być jednak zabójczy. 

 

BilmodelMkers nie rzuca słów na wiatr. Seria modeli okrętów podwodnych używanych przez Polską Marynarkę Wojenną staje się faktem. Niedługo do sprzedaży trafią zestawy umożliwiające budowę modeli okrętów podwodnych klasy Whiskey, Foxtrot oraz Kilo, a także szwedzkich okrętów projektu A-26 Kockums w tym wersja oferowana Polsce w ramach projektu "Orka".

 

Mikrostocznia po wprowadzeniu na rynek kilku modeli w skali 1/700, które spotkały się bardzo ciepłym przyjęciem przez modelarzy, powróciła do segmentu mikromodeli okrętów żaglowych. Obecnie opracowywany jest model hiszpańskiego okrętu liniowego "Nepomucen" w skali 1/1200. Prace nad modelem są bardzo zaawansowane i jak zapewnia producent niebawem trafi on do sprzedaży.

 

Czasami się zdarza nam publikować zdjęcia modeli będących w fazie opracowywania, czy też wdrażania do produkcji. Dziś taką wisienka na torcie jest najnowsza propozycja firmy AJM Models, czyli brytyjskie fregaty typu "Black Swan". Producent pracuje nad dwoma zestawami - prototypowym HMS "Black Swan" oraz HMS "Ibis" wyróżniającym się efektownym kamuflażem. Jak każdy model tego producenta, także i te opracowane z dużą dbałością o szczegóły, co umożliwi wykonanie efektownych i wiernych replik. Modele te powinny trafić do sprzedaży jeszcze w kwietniu tego roku.

Sporo się zatem dzieje, a wiemy, że producenci mają sporo pomysłów, nad którymi już pracują, efekty mogą być niesamowite.

Koszaliński Pluton Modelarski

 

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!