HOT! AJM Models zapowiada krążownik pomocniczy HMS Jervis Bay!!!

Historię heroicznego boju krążownika pomocniczego HMS Jervis Bay z niemieckim pancernikiem kieszonkowym Admiral Scheer zna chyba większość osób interesujących się  historią II Wojny Światowej na morzu. Jednakże ci, którym marzyła się na półce miniatura tego bohaterskiego okrętu byli zdani na własne umiejętności, bo nie czarujmy się okręty pomocnicze to temat niszowy i na model plastikowy, produkowany w dużych ilościach nie ma co liczyć. Do tej pory także firmy produkujące modele żywiczne nie brały się za opracowanie modeli tych pięknych okrętów. Teraz to się jednak zmieni... 

...a to za sprawą naszego rodzimego producenta, firmy AJM Models z Opola. Ogłosiła ona bowiem, że opracowuje model, a właściwie dwa modele, HMS Jervis Bay ale także bliźniaczej jednostki HMS Esperance Bay. Obydwa modele opracowywane są w skali 1/700 w konwencji "water line".

Na chwilę obecną w mediach społecznościowych producenta zaprezentowane zostały rendery projektu i już widać, że będą to modele "na bogato" opracowane z wielką dbałością o każdy szczegół uzbrojenia czy wyposażenia pokładowego. Wystarczy spojrzeć powyżej lub poniżej.

Sekcja marynistyczna KPM-u oczywiście trzyma kciuki za powodzenie projektu i kibicuje producentowi, zdając sobie sprawę jak wielkim wyzwaniem jest opracowanie modelu tak wysokiej jakości w skali 1/700.

Daty premiery obu zestawów w chwili obecnej nie znamy, ale myślimy, że spodziewać się ich można latem tego roku.

 

Koszaliński Pluton Modelarski

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!