HOT! - Śmigłowce PZL W-3 w skali 1/48

Czasami pojawiają się przy różnych okazjach ankiety, w których pyta się modelarzy, jaki model, w jakiej skali powinien zostać wyprodukowany i trafić na rynek. Rodzina śmigłowców PZL W-3, czyli popularne Sokoły nieodmiennie na czele tego typu rankingów. Są co prawda modele w tych maszyn w skali 1/72, ale żywiczny TopGun czy vacufowmowy Broplan to produkty dla doświadczonych modelarzy, zaś wtryskowy AJ Model... no właśnie... W skali 1/48 nie ma natomiast żadnego modelu umożliwiającego budowę tych śmigłowców. Dlatego sporym zaskoczeniem była informacja, która pojawiła się w drugim tygodniu lutego, że są opracowywane nowe, wtryskowe modele całej rodziny śmigłowców PZL W-3 i to w skali 1/48

Drugim natomiast zaskoczeniem jest to, że za ten ambitny projekt zabrała się firma Answer, znana z produkcji wysokiej jakości modeli kartonowej. Producent stwierdził, że od razu lubi rzucać się na głęboką wodę, dlatego na pierwszy ogień idzie skala 1/48. Trzeba przyznać, że rendery zaprezentowane przez producenta, a dokładnie przez Answer Plastic Kits - jego część, mającą zajmować się modelami wtryskowymi robi wrażenie. Już widać, że zadbano o najdrobniejsze szczegóły, zaś elementy z polistyrenu uzupełnione zostaną fototrawionymi detalami.

Modele mają trafić na rynek w maju bieżącego roku. Producent zapowiada także inne wersje. Powyżej przedstawiamy dwa pierwsze boxarty i trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!!!

Koszaliński Pluton Modelarski

 

 

 

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd