Kolejne okretowe zapowiedzi

Zapowiedzi producentów modeli okrętowych są coraz ciekawsze. Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o ambitnych planach firmy Bilmodelmakers, a tym czasem kolejni producenci zapowiedzieli pojawienie się modeli, które niebawem pojawia się na rynku, a są w ostatnim stadium opracowywania. Warto zatem zobaczyć co pojawi się niebawem na rynku.

 

Zdjęcia: Mikrostocznia

Po opracowaniu kilku zestawów do budowy mikromodeli w skali 1/1200 firma Mikrostocznia postanowiła spróbować swoich w sztandarowej skali mikromodelarstwa okrętowego, czyli 1/700. Przedstawiamy zdjęcia pierwszego zestawu opracowanego w tej podziałce, czyli Kogi Elbląskiej. Co ciekawe model jest wyposażony nie tylko w ładunek w postaci beczek, ale także figurki załogi. Model ten jest pierwszym z zapowiadanych przez tego producenta modeli historycznych polskich okrętów. To, co producent ma w planach przyprawia o szybsze bicie serca, ale na razie nie będziemy zdradzać, co to takiego.

Niebawem na rynek trafia także nowe modele firmy AJM Models. Bedą to zestawy umożliwiające budowę modeli brytyjskich niszczycieli HMS Express (na zdjęciu z lewej) i HMS Hame (zdjęcie z prawej) Modele opracowano w podziałce 1/700 jako do linii wodnej. Jak zwykle u tego producenta, są opracowane w sposób bardzo szczegółowy, wiernie oddający każdy detal prawdziwych okrętów. Na zdjęciach prezentujemy modele prototypowe, nad którymi aktualnie pracuje Marcin Wawrzynkowski. Niebawem szczegółowa relacja z budowy.

Koszaliński Pluton Modelarski

 

 

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!