Nowości modelarskie - maj - czerwiec 2020

Zaczęło się lato. Wszyscy staramy się wrócić do normalności, choć na razie nie  jest to do końca możliwe. Pandemia się nie skończyła i dalej musimy być ostrożni, więc o spotkaniach na zawodach i konkursach modelarskich na razie nie ma mowy. Nie udało nam się przeprowadzić kolejnej edycji Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego w zakładanym pierwotnie terminie, może uda się to na jesieni. Na razie oglądamy swoje prace w mediach społecznościowych, lub spotykamy się w wąskim gronie tak jak na przykład my w KPMie. Nie tak dawno wznowiliśmy nasze co miesięczne kluby modelarskie. Dobrze było spotkać się z Kolegami i pogadać o modelarstwie i nie tylko. Ważne jest to, że producenci nie zwalniają tempa, zaś ich nowe propozycje nie tracą na atrakcyjności. Przez ostanie dwa miesiące dała się zaobserwować ciekawa tendencja. Pojawiło się więcej akcesoriów niż modeli, dotychczas było to w pewnym stopniu wyrównane. Zapraszamy zatem do zapoznania się z tym, co działo się na polskim rynku modelarskim przez ostatnie dwa miesiące. Dorzuciliśmy też trochę zapowiedzi.

 

Przegląd modeli zaczynamy od nowych propozycji IBG Models. Zawirowania spowodowane przez COVID-19 producent zdaje się mieć już za sobą, bo na rynek trafiły cztery nowe zestawy, będące kontynuacją poprzednich serii produkcyjnych. Mamy zatem drugi zestaw P.11c w skali 1/32, tym razem w barwach rumuńskich. W takich samych barwach pojawił się zestaw umożliwiający budowę myśliwca P.11b. Największe zmiany zaszły w trzeciej wersji pojazdu Scammell Pioneer. Modelarze otrzymali bowiem zestaw transportera czołgów z lawetą TRMU 30. Propozycja bardzo ciekawa z uwagi na to co można na niej umieścić, a można naprawdę sporo. Ofertę uzupełnia model niszczyciela HMS "Harvester" w konfiguracji z 1943r.

IBG MODELS: PZL P.11c - in Romanian Service
Skala: 1:32
Nr kat: 32002
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,
IBG MODELS: P.11b Fighter in Romanian Service
Skala: 1:72
Nr kat: 72518
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,
IBG MODELS: Scammell Pioneer Tank Transporter with TRMU30 Trailer
Skala: 1:72
Nr kat: 72080
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,
IBG MODELS: HMS Harvester 1943 British H-class destroyer
Skala: 1:700
Nr kat: 70010
Opcje malowania: 1
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,

 

Polityka wznawiania zestawów oferowanych przez producentów japońskich jak widać przyjęła się. Zatem firma Hobby 2000 przygotowała kolejne wznowienia. Tym razem firma przypomina dwa słynne myśliwce z okresu II Wojny Światowej - P-51B oraz Dewoitine D.520 w zestawach japońskiej Hasegawy, które otrzymały kalkomanie Cartografu oraz maski do malowania kabin.

HOBBY 2000: Mustang Mk.III RAF Aces over Europe 1944/45
Skala: 1:72
Nr kat: 72023
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, maski, (ex Hasegawa)
HOBBY 2000: P-51B Mustang US Aces over Europe 1944
Skala: 1:72
Nr kat: 72024
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, maski, (ex Hasegawa)
HOBBY 2000: Dewoitine D.520 France 1940
Skala: 1:72
Nr kat: 72025
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, maski, (ex Hasegawa)
HOBBY 2000: Dewoitine D.520 over Africa
Skala: 1:72
Nr kat: 72026
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, maski, (ex Hasegawa)

 

Masz grecki partner, firma Grand Models wraca do tematu samolotu gaśniczo - rolniczego PZL M-18 Dromader. Tym razem będzie to odmiana wyposażona w silnik turbośmigłowy określana jako Turbo Dromader. Można się spodziewać kolejnego ciekawego zestawu, aczkolwiek dość trudnego. Na chwile obecną wiemy, że producent wysłał do nas egzemplarz testowy, jak tylko do nas trafi opublikujemy jego recenzję.

Great Models: PZL M-18B Dromader
Skala: 1:72
Nr kat: GM-72014
Opcje malowania: 3
Typ modelu: model 3D, elementy żywiczne, fototrawione i metalowe 

 

Ostatnie dwie propozycje First to Fight w ramach serii Wrzesień 1939 to dwa pojazdy niemieckie. Kolejna odmiana czołgu Panzer III oraz limitowana edycja samochodu pancernego 6- RAD do którego producent jako bonus dorzucił metalową lufę.

FTF: PZ.BFWG. III Ausf.D1
Skala: 1:72
Nr kat: PL1939-075
Opcje malowania: 1
Typ modelu:  model wtryskowy
FTF: SD. KFZ. 263 6-RAD
Skala: 1:72
Nr kat: PL1939-076
Opcje malowania: 1
Typ modelu:  model wtryskowy + metalowa lufa

 

Mistercarft to firma przez jednych nienawidzona ale mająca sporą rzeszę wielbicieli. Oferuje tanie modele i bardzo ładnie wydane. Także atrakcyjne malowania to atut modeli tego producenta. Tym razem na rynek trafiły dwa wznowienia modeli firmy Aeroplast oraz kolejna wersja samolotu bombowego Ił-4

Mistercraft: AH-1T "Improved Sea Cobra"
Skala: 1:72
Nr kat: D-62
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy (ex -Aeroplast)
Mistercraft: AV-8B "Harrier II"
Skala: 1:72
Nr kat: D-50
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy (ex - Aeroplast)
Mistercraft: Ił-4 "Torpedo Bomber"
Skala: 1:72
Nr kat: F-20
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy (ex -Zvezda)

 

Na temat tego zestawu wszystko co istotne napisał nie tak dawno Marcin, teraz model trafił na rynek i każdy może uzupełnić swą kolekcję o model tego ciekawego i oryginalnego okrętu.

AJM Models: HMS Campania seaplane tender
Skala: 1:700
Nr kat: 700-029
Opcje malowania: 1
Typ modelu:  model  żywiczny, elementy fototrawione,  drut

 

HOT! - Nowości od Imperial Hobby Productions

Ten amerykański producent zaskarbił sobie przychylność modelarzy znakomitym modelem brtytyjskiego lekkiego lotniskowca HMS Colossus, który to swego czasu szczegółowo opisał Marcin. Teraz czeka na dostawę wszystkich zamówionych dodatków i zapewne zacznie budowę. Na razie przedstawiamy zapowiedzi Impreial Hobby Productions w segmencie modeli okrętów w skali 1/700.

Producent pracuje nad kolejnymi wersjami lotniskowców typu Colossus. Jeszcze w tym roku na rynek powinna trafić wersja z lat 1946 - 1948. Od poprzedniej różnić się ona będzie architekturą pomostu bojowego oraz kilkoma innymi drobnymi detalami. W oparciu o ten zestaw można będzie wykonać modele dwóch okrętów, HMS Perseus oraz HMS Triumpf.

Bardzo zaawansowane są także prace nad kolejnym projektem IHP, czyli modelem nie ukończonego radzieckiego pancernika "Sovietskiy Soyuz". Trzeba przyznać, że na renderach okręt ten wygląda imponująco, za s producentowi trzeba pogratulować odważnego podejścia do wyboru tematów. Model ten może okazać się sukcesem rynkowym producenta.

W społecznościowych mediach Impreial Hobby Productions pojawiły się także rendery tajemniczej jednostki określanej jako CVN-01, jak się okazuje niezrealizowanego projektu brytyjskiego lotniskowca. Trzeba przyznać, że wygląda interesująco.

Nowa propozycja Mikrostoczni to właściwie wznowienie zestawu, który od pewnego czasu znajdował się w ofercie producenta. Mowa tu o brygach klasy "Cruizer". W nowej edycji model przeszły mocny lifting, elementy żywiczne zostały odświeżone, dodano żywiczne imitacje zrefowanych dolnych żagli. Amatorzy skali 1/1200 powinni być zadowoleni.

Mikrostocznia: Brygi klasy "Cruiser"
Skala: 1:1200
Nr kat: -
Opcje malowania: 2
Typ modelu: 2 x  model  żywiczny,  pręty węglowe

 

 

W przypadku Toro Model mamy konsekwentna kontynuację wcześniejszych serii figurek. Czyli klimaty polskiego kontyngentu w Iraku oraz okupowanej Warszawy. Niebawem można będzie wykonywać całe dioramy przedstawiające całe parcele Stolicy z tych tragicznych dla niej czasów.

Toro Models: Strzelec wyborowy, Irak 2003
Skala: 1:35
Nr kat: 35F135
Opcje malowania: 1
Typ modelu: figurka żywiczna.  
Toro Models: Riksza z pasażerami
Skala: 1:35
Nr kat: 35F134
Opcje malowania: 1
Typ modelu: 3 x  figurka żywiczna.
Toro Models: Kobieta wsziadająca do rikszy
Skala: 1:35
Nr kat: 35F131
Opcje malowania: 1
Typ modelu: figurka żywiczna.

 

Model DH.89 Dragon Rapide w malowaniu szkockich linii lotniczych to najnowsza propozycja Lukgraphu. Model ten jak wcześniejsze propozycje tej firmy to wysokiej jakości zestaw składający się z części żywicznych, fototrawionych i wydruków 3D. Pojawiły się także zdjęcia gotowego modelu wykonanego po mistrzowsku przez Andrzeja Marchwickiego. Producent uchylił także rąbka tajemnicy, nad jakim projektem aktualnie pracuje... 

Lukgraph: DH.89 Dragon Rapide/Domine Scottish Airways
Skala: 1:32
Nr kat: 3227
Opcje malowania: 3
Typ modelu: model żywiczny, elementy 3D, elementy fototrawione

HOT! - LWS RWD-14 Czapla w 1/48 i 1/32! 

Mamy przełom czerwca i lipca więc Prima Aprilis to nie jest. Spełniły się marzenia wielu modelarzy o nowym opracowaniu modelu samolotu towarzyszącego RWD-14 Czapla. Wedle zapewnień producenta pojawią się dwa zestawy w skali 1/48 i 1/32. Producent też pokazał rendery projektu i trzeba przyznać, że wyglądają one imponująco. Modele te jak poprzednie zestawy Lukgraphu to kombinacja elementów żywicznych i wydruków 3D uzupełnione o fototrawioną blaszkę. Modele te powinny ukazać się jeszcze w tym roku i chciałoby się napisać, że w końcu leciwy zestaw z ZTS Plastik może się udać na jakże zasłużoną emeryturę. Nic z tych rzeczy, w skali 1/72 to nadal jedyny zestaw umożliwiający budowę tego pięknego samolotu.

 

HOT! Azur Frrom zapowiada modele samolotów

bombowych Martin B-10

Na temat tego, że firma Azur Frrom pracuje nad modelami tego samolotu, informacje pojawiły się jakiś czas temu. Wiedzieliśmy zresztą o tym kiedy zaczynaliśmy współpracę z tym francuskim producentem. Przygotowywane są trzy zestawy, dzięki którym można będzie wykonać model Martina B-10 w malowaniach amerykańskich, argentyńskich, lotnictwa Republiki Chińskiej oraz holenderskim. trzeba przyznać, że schematy malowania są ciekawe i model powinien prezentować się bardzo efektownie. Tym bardziej, że producent zadbał o to, by elementy wtryskowe były wykonane na wysokim poziomie.

Martin B-10, wypraski testowe, zdjęcia Azur Frrom  

 

 

Najnowsza propozycja gdańskiego wydawnictwa to model pełnomorskiego holownika Holland. Model opracowano w skali 1/200, a wykonać można go w wersji z pełnym kadłubem, jak i ulubionej konwencji JSC, czyli do linii wodnej. Opracowanie powstało we współpracy z wydawnictwem Modelbouw in karton. 

JSC: holownik pełnomorski Holland
Skala:
1:200
Nr kat:
No. 246
Typ modelu:
model kartonowy

 

Łódzki producent modeli kartonowych ma jak zwykle sporo do zaoferowania. Mamy propozycje dla amatorów klasycznych modeli kartonowych jak i dla fanów bardzo popularnych modeli wycinanych laserowo w skalach 1/72 i 1/87. Wśród tych ostatnich największą uwagę zwracają miniatury wozów tramwajowych Konstal, zaś wśród klasycznych kartonówek modele pancernika USS Arizona oraz krążownika pancernego SMS "Gneisenau" znanego z bitew pod Coronelem i Falklandami.

GPM: SMS Gneisenau
Skala: 1:200
Nr kat: GPM-0586 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: SMS Gneisenau
Skala: 1:200
Nr kat: GPM-0586 K

Typ modelu: model kartonowy

GPM: USS Arizona BB-39
Skala: 1:200
Nr kat: GPM-0585 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: USS Arizona BB-39
Skala: 1:200
Nr kat: GPM-0585 K

Typ modelu: model kartonowy

GPM: Armata Kolejowa 19,4cm Kanone (E) 486 (f)
Skala: 1:25
Nr kat: GPM-0587 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Armata Kolejowa 19,4cm Kanone (E) 486 (f)
Skala: 1:25
Nr kat: GPM-0587 K

Typ modelu: model kartonowy

GPM: Sd.Kfz.222 Libia 1941r.
Skala: 1:16
Nr kat: GPM-0588 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Sd.Kfz.222 Libia 1941r.
Skala: 1:16
Nr kat: GPM-0588 K

Typ modelu: model kartonowy

GPM: PzKpfw IV Ausf. F1
Skala: 1:16
Nr kat: GPM-0589 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: PzKpfw IV Ausf. F1
Skala: 1:16
Nr kat: GPM-0589 K

Typ modelu: model kartonowy

 
 

GPM: PzKpfw IV Ausf. E
Skala: 1:25
Nr kat: GPM-0584 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: PzKpfw IV Ausf. E
Skala: 1:25
Nr kat: GPM-0584 K

Typ modelu: model kartonowy

GPM: SZD-24 FOKA
Skala: 1:33
Nr kat: GPM-0583 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: SZD-24 FOKA
Skala: 1:33
Nr kat: GPM-0583 K

Typ modelu: model kartonowy

 

 

GPM: Jelcz 442 kontener poczty polowej (72)
Skala: 1:72
Nr kat: GPM-148-72
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

 

GPM: Jelcz 442 kontener poczty polowej (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-148-HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Konstal 105N/805N (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-168-HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Konstal 5N/5ND (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-162-HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Konstal 4N/4ND (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-161-HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: 2N Wagon techniczny (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-160-HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Silosy Małe (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-158B-HO
Typ modelu: 2 x model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Silosy Duże (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-158A-HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

 

 

Także i tutaj dzieje się sporo i wielu modelarzy kartonowych na pewno znajdzie coś dla siebie. Mamy modele pojazdów, samolotów - tu naszym zdaniem najciekawiej prezentują się samoloty RWD-11 oraz RWD-13, ale także CASA C-295M w malowaniu lotnictwa wojskowego Kazachstanu. Do większości modeli producent przygotował zestawy detali i szkielety wycinane laserem.

ANGRAF: STAR C-25 & D60
Skala:
1:25
Nr kat:
No. 181
Typ modelu:
model kartonowy
ANGRAF: CASA C-295M Kazahstan AF
Skala:
1:33
Nr kat:
No. 190
Typ modelu:
model kartonowy
ANGRAF: Sd. Kfz. 164 Nashorn
Skala:
1:25
Nr kat:
No. 187
Typ modelu:
model kartonowy
ANGRAF: Mercedes Actors 1855
Skala:
1:25
Nr kat:
No. 182
Typ modelu:
model kartonowy

 

MS Model: Su-22 M4
Skala: 1:33
Nr kat: No. 006
Typ modelu: model kartonowy
MS Model: MiG-23M
Skala: 1:33
Nr kat: No. 002
Typ modelu: model kartonowy

 

Answer Kartonowy Świat: Brytyjski niszczyciel HMS Havock
Skala: 1:200
Nr kat: No. 520
Typ modelu: model kartonowy
Answer Kartonowy Świat: Polski czołg lekki 7TP
Skala: 1:25
Nr kat: No. 521
Typ modelu: model kartonowy
Answer Kartonowy Świat: Polski samolot pasażerski RWD-11
Skala: 1:33
Nr kat: No. 524
Typ modelu: model kartonowy

 

Answer MPModel: RWD-13
Skala: 1:33
Nr kat: No. 61
Typ modelu: model kartonowy
Answer MPModel: C-47B Skytrain
Skala: 1:33
Nr kat: No. 60
Typ modelu: model kartonowy
Answer MPModel: Stearman PT-17 Kaydet
Skala: 1:33
Nr kat: No. 57
Typ modelu: model kartonowy

 

 

 

Yahu Models zawsze szybko reagowali na nowe modele pojawiające się na rynku. Wszystkie ostatnie propozycje tego producenta są tego przykładem. Jeżli ktoś jeszcze nie zabrał się FM-2 z Army czy nowego Gladiatora z ICM, to może warto się zaopatrzyć w fototrawione tablice przyrządów, które niewątpliwie uatrakcyjnią budowane przez nas modele?

YAHUMODEL: PZL W-3A Sokół (Czech)
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4885
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Answer
YAHUMODEL: PZL W-3A Sokół (TOPR)
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4883
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Answer
YAHUMODEL: MB.151/152
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4890
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Dora Wing
YAHUMODEL: FM-2 Wildcat
Skala: 1:72
Nr kat: YMA7317
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Arma Hobby
YAHUMODEL: Gladiator Mk.I Late & Mk.II
Skala: 1:32
Nr kat: YMA3249
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: ICM

 

 

Grand Models to nie tylko modele, ale także akcesoria, o czy zresztą wcześniej wspominaliśmy. Ofertę producenta w tym zakresie wzbogaciły ostatnio zestawy uzbrojenia lotniczego dedykowanego zarówno do samolotów współczesnych, jak i do "szmatopłatów", w tym także maszyn używanych w polskim lotnictwie wojskowym.

Grand Models: H-84G Thunderjet Reece Pod
Skala: 1:72
Nr kat: GM-72015
Typ: żywica

Grand Models: Al Hakeem PGM-2000
Skala: 1:48
Nr kat: -
Typ: żywica

Grand Models: Browninig FN32 (7,92 x 57)
Skala: 1:48
Nr kat: -
Typ: żywica

Grand Models: Browninig FN32 (7,92 x 57)
Skala: 1:32
Nr kat: -
Typ: żywica

 

Wszyscy wiemy jak potrafi dać w kość wykonanie kilkunastu lub kilkudziesięciu nawiewników w kartonowym modelu okrętu. W wielu przypadkach efekt jest odmienny niż zakładany. Z takiego założenia wyszło jak widać wydawnictwo JSC oferując żywiczne zestawy nawiewników do kilku swoich modeli. Bardzo dobry pomysł i mamy nadzieję, że w przyszłości ta linia produktów będzie kontynuowana.

JSC: nawiewniki do statku Karpaty
Skala:
1:400
Nr kat:
No. 070a-D
Typ modelu:
18 x odlew żywiczny
JSC: nawiewniki do statku Qeen Mary
Skala:
1:400
Nr kat:
No. 064a-D
Typ modelu:
odlew żywiczny
JSC: nawiewniki do statku ZELOS/Zawrat
Skala:
1:400
Nr kat:
No. 054a-D
Typ modelu:
odlew żywiczny
JSC: nawiewniki do statku Mauretania (szare)
Skala:
1:400
Nr kat:
No. 021a-D(s)
Typ modelu:
odlew żywiczny
JSC: nawiewniki do statku Mauretania (białe)
Skala:
1:400
Nr kat:
No. 021a-D(b)
Typ modelu:
odlew żywiczny
JSC: nawiewniki do statku Rio de Janeiro i Serrerbrecher 18
Skala:
1:400
Nr kat:
No. 048a-D
Typ modelu:
odlew żywiczny
JSC: nawiewniki do statku Viribus Unitis
Skala:
1:400
Nr kat:
No. 259a-D
Typ modelu:
odlew żywiczny
JSC: drabina 2,2 x 1,4
Skala:
1:400
Nr kat:
DA 064
Typ modelu:
detale wycinane laserem
JSC: drabina 2,2 x 1,0
Skala:
1:400
Nr kat:
DA 066
Typ modelu:
detale wycinane laserem
JSC: drabina 0,8 x 0,6
Skala:
1:400
Nr kat:
DA 067
Typ modelu:
detale wycinane laserem
JSC: drabina 1,0 x 0,3
Skala:
1:400
Nr kat:
DA 068
Typ modelu:
detale wycinane laserem
JSC: drabina 1,6 x 0,8
Skala: 1:400
Nr kat: DA 068
Typ modelu: detale wycinane laserem

 

Także GPM postanowił ułatwić życie modelarzom oferując zamienniki do detali, których poprawne wykonanie w kartonie jest pracochłonne, trudne i nie zawsze wychodzi tak jak tego sobie życzymy. Zamienniki to wydruki 3D oraz odlewy żywiczne, opracowane głównie w podstawowej skali, w jakiej GPM wydaje modele okrętów czyli 1/200, niemieckie stanowiska kierowania ogniem SL-6 mamy także dostępne w skalach 1/300 i 1/400. Producent zapowiada kolejne akcesoria tego typu.

GPM: stanowisko kierowania ogniem SL-6
Skala:
1:400
Nr kat:
ZYW-DL01-400
Typ modelu:
odlew żywiczny
GPM: stanowisko kierowania ogniem SL-6
Skala:
1:300
Nr kat:
ZYW-DL01-300
Typ modelu:
odlew żywiczny
GPM: stanowisko kierowania ogniem SL-6
Skala:
1:200
Nr kat:
ZYW-DL01-200
Typ modelu:
odlew żywiczny
GPM: nawiwnik japoński typ A2
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA4X8 A2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ A2
Skala: - 3
x6 mm
Nr kat:
NJA3X6 A2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ A2
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA6X9 A2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ A2
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA5X7 A2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ A2
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA6X9 A2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ C4
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA5X8 C4
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ C3
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA4X6 C3
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ C1
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA2X4 C1
Typ modelu:
druk 3D
GPM: nawiwnik japoński typ C2
Skala: -
1/200
Nr kat:
NJA3X5 C2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: działko 20mm ORELIKON
Skala: -
1/200
Nr kat:
3D-200-01
Typ modelu:
druk 3D
GPM: pontony typ A1 16 x 9
Skala: -
1/200
Nr kat:
3D-200-PNA1
Typ modelu:
druk 3D
GPM: pontony typ A2 19 x 11
Skala: -
1/200
Nr kat:
3D-200-PNA2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: pontony typ A3 22 x139
Skala:
- 1/200
Nr kat:
3D-200-PNA3
Typ modelu:
druk 3D
GPM: pontony typ B1 16 x 9
Skala:
- 1/200
Nr kat:
3D-200-PNB1
Typ modelu:
druk 3D
GPM: pontony typ B2 19 x 11
Skala: -
1/200
Nr kat
: 3D-200-PNB2
Typ modelu:
druk 3D
GPM: pontony typ B3 22 x139
Skala: - 1/200
Nr kat:
3D-200-PNB3
Typ modelu:
druk 3D
GPM: bębny na węże i liny, okręty japońskie
Skala: -
1/200
Nr kat:
FOT 2020
Typ modelu:
elementy fototrawione
GPM: radary, okręty japońskie
Skala: -
1/200
Nr kat:
FOT RAD - 2021
Typ modelu:
elementy fototrawione
GPM: Jelcz 662 / Langusta
Skala: 
1/87
Nr kat:
ZYW-ŻK-HO-007
Typ modelu:
odlew żywiczny
GPM: Jelcz 422 Bartek
Skala: 
1/87
Nr kat:
ZYW-ŻK-HO-006
Typ modelu:
odlew żywiczny
GPM: Sd. Kfz 231,232, 233 wersja późna
Skala: -
1/25
Nr kat:
ZYW-ŻK-PHA-25-080
Typ modelu:
odlew żywiczny
GPM: Lufa KwK 37 L/24 75mm
Skala: 
1/25
Nr kat:
LUF-PHA-25-002
Typ modelu:
odlew żywiczny
GPM: Lufa KwK 37 L/24 75mm
Skala: 
1/25
Nr kat:
LUF-PHA-25-001
Typ modelu:
odlew żywiczny

ModelMaker Decals kontynuuje swój dawny program produkcyjny i rozszerza swoją ofertę kalkomanii na modele współczesnych samolotów odrzutowych. Co ciekawe wbrew wcześniejszych zapowiedziom producenta o wycofaniu się z opracowywania nowych zestawów poświęconych samolotom używanym w Polsce, takich właśnie propozycji jest dość dużo. Producent wycował z oferty także usługę druku na życzenie, warto zajrzeć na jego stronę internetową, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów.

 

ModelMaker Decals: Su-22 Polish Insignias
Skala:
1:144
Nr kat:
D144138
Typ:
maski, kalkomanie

 

ModelMaker Decals: MiG-21 Around The Wlord - Libya
Skala:
1:48
Nr kat:
D48110
Typ:
maski, kalkomanie


ModelMaker Decals: MiG-21 Around The Wlord - Libya
Skala:
1:48
Nr kat:
D48110
Typ:
maski, kalkomanie

 

ModelMaker Decals: MiG-29 Polish stencils
Skala:
1:48
Nr kat:
D48091
Typ:
maski, kalkomanie


ModelMaker Decals: MiG-19 in Polisch Air Force
Skala:
1:32
Nr kat: MD32005
Typ: maski,

 

 

ModelMaker Decals: MiG-15/15bis & Lim-1/2 in Polisch Air Force
Skala:
1:48
Nr kat:
D48023
Typ:
maski, kalkomanie


 Wznowienie!

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters 100TH Aniversary Part III
Skala: 1:48
Nr kat: D48143
Typ: kalkomanie

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters 100TH Aniversary Part III
Skala: 1:72
Nr kat: D72143
Typ: kalkomanie

 

UWAGA! Powyższe zestawy zawierają także:

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters generic set
Skala: 1:48
Nr kat: D48140
Typ: kalkomanie

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters generic set
Skala: 1:72
Nr kat: D72140
Typ: kalkomanie

Zestaw ten także można kupić oddzielnie

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters 100TH Aniversary Part IV
Skala: 1:48
Nr kat: D48144
Typ: kalkomanie

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters 100TH Aniversary Part IV
Skala: 1:72
Nr kat: D72144
Typ: kalkomanie

 

UWAGA! Powyższe zestawy zawierają także:

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters generic set
Skala: 1:48
Nr kat: D48140
Typ: kalkomanie

ModelMaker Decals: Apennine Eurofighters generic set
Skala: 1:72
Nr kat: D72140
Typ: kalkomanie

Zestaw ten także można kupić oddzielnie

 

 

Kiedy przegląda się co miesięczne wykazy nowych propozycji PIKO samo nasuwa się pytanie, jak oni to robią, że miesiąc w miesiąc mają kilkanaście nowych propozycji, precyzyjnych i wiernych przecież modeli. Pogratulować prężnego działania i rozmachu. Tak jest i tym razem, modele we wszystkich skalach i epokach a wśród nich także kilka ciekawych propozycji polskiego taboru kolejowego. Jest w czym wybierać.

 

HOT! Bilmodel zapowiada nową serię lakierów

To nie przypadek, że w tym miejscu prezentujemy fragmenty boxartów modeli firmy Azur. nie jest także przypadkowy dobór tych boxartów. Przedstawiają one samoloty skonstruowane i uzywtkowane we Francji. Kiedy piszemyb te słowa praoducent z Gdyni kończy prace nad nową, tematyczną linią lakierów dedykowanych do modeli samolotów francuskich. Seria będzie obejmować kilkanaście kolorów i okres od roku 1900 po czasy współczesne. Jak informuje producent poszczególne kolory opracowywane są na podstawie oryginalnych wzorników.

W ten sposób kończymy zestawienie modelarkich mowości (i zapowiedzi) za maj i czerwiec 2020r. Jak widać niezaleznie od okoliczności sporo się dzieje zaś my wyrażamy przekonanie, że ta tendencja się utrzyma. Niebawem pewnie dowiemy się jaki będzie nowy model przygotowywany przez Arma Hobby, ostatniego słowa nie powiedziały także IBG Models, AJM i iini producenci. My zaś modelarze z KPM-u wierzymy, że jesieniu uda nam sie spotkać na kolejnej edycji Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego. Wiemy, że nie będzie to zadanie łatwe, zaś powodzenie projektu uzalleżnione jest od wilu czynników i to nie zaleznych od nas, ale mozemy zapewnić, że prace organizacyjne przez cały czas trwają.

 

 

Koszaliński Pluton Modelarski

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!