Nowości modelarskie - styczeń - luty 2020r.

Za nami styczeń i luty 2020r. pora zatem na pierwszy przegląd modelarskich nowości obejmujący te dwa pierwsze zimowe miesiące. Będzie on ilościowo nieco skromniejszy od zestawień obejmujących ostanie miesiące ubiegłego roku, ale to nie znaczy, że nie będzie ciekawie. Premiery nowych modeli miały miejsce, co prawda pojawienie się w sprzedaży modelu samolotu myśliwskiego PZL P.11c wydanego przez IBG Models w skali 1/32 zdominowało cały modelarski świat w Polsce i ma szanse stać się modelarskim wydarzeniem roku. Pozostałe premiery są jednak niemniej ciekawe i warto się zapoznać z nowymi ofertami polskich producentów, zapraszamy!

 

 

Przegląd nowości modelarskich rozpoczynamy od Arma Hobby. Na rynek trafił bowiem model mysliwca Hurricane Mk IIc w standardzie "Model kit" czyli bez dodatków w postaci fototrawionej blaszki i masek do malowania, ale za to w końcu w malowaniu z szachownicą, co dla wielu modelarzy ma spore znaczenie.

ARMA HOBBY: Hurricane Mk IIc Model Kit
Skala: 1:72
Nr kat: 70036
Opcje malowania: 2
Typ modelu:  model wtryskowy

Zestaw ten już dawno zdążył ugruntować sobie mocną pozycję na rynku modelarskiej, więc i w tym wydaniu powinien cieszyć się dużą popularnością. Składa się on z ramki wtryskowej i ramki z oszkleniem, znanych z zestawu Expert Set.

Ponieważ wielu modelarzy, w tym nasz Kolega Wojtek, udowodnili, że z tego zestawu bez większego wysiłku można zbudować wspaniałą replikę, w tym miejscu trochę uwagi poświęcimy kalkomaniom i schematom malowania. Kalkomanie, podobnie jaj w przypadku poprzednich modeli wyprodukował rodzimy Techmod, zawierają komplet stencili, wskaźników do umieszczenia w kokpicie oraz oznakowanie dla dwóch egzemplarzy samolotu:

  • Hurricane Mk.IIc LF331/WC-G, "Target for Tonight" 309 Dywizjon PSP, Peterhead, kwiecień - październik 1944r. (historia samolotów Hurricane Mk.IIc w 309 Dywizjonie została szczegółowo opisana na blogu firmowym producenta)
  • Hurricane Mk.IIc DB868/QO-P, P/O Hunt, 3 Dywizjon RAF, Hudson, sierpień 1941 - kwiecień 1942, samolot brał udział w próbie udaremnienia przeprowadzenia Operacji "Cerberus" - przedarcia się eskadry niemieckich okrętów przez Kanał La Manche w kwietniu 1942r.

Warto także zwrócić uwagę na ostania stronę instrukcji, na której to sylwetki boczne obu samolotów, których malowania znajdują się w zestawie powtórzono w formie efektownych grafik. Można nawet pokusić się o oprawienie ich w ramkę.

Warto także zwrócić uwagę, że Hurricane Mk.IIc z 3 Dywizjonu RAF widniał juz kiedyś na pudełku z modelem do sklejania w skali 1/72. Mowa samolocie QO-P, BD867, który można było wykonać w oparciu o wydany w latach 80-tych zeszłego stulecia, a doskonale znany starszym modelarzom zestaw nie istniejącej już firmy Matchbox, boxart przypominamy powyżej. 

Styczeń i luty to spora ilość premier w firmie IBG Models, jednak pojawienie się Łosia B w malowaniach rumuńskich, kolejnego niszczyciela typu H czy replik amat blednie przy dwóch ostatnich długo oczekiwanych hitach warszawskiego producenta. Z końcem lutego do sprzedaży trafia bowiem długo oczekiwany model legendarnego polskiego myśliwca PZL P.11c w skali 1/32. Trzeba zaznaczyć, że jest to pierwszy model wtryskowy w tej podziałce opracowany w Polsce. Opublikowanie w sieci zdjęć wyprasek oraz modelu prototypu zaostrzyło apetyty modelarzy na ten zestaw i trudno się temu dziwić. Opracowany niezwykle starnnie i precyzyjnie, powinien stać się wielkim sukcesem producenta. Na początek do przedaży trafi wersja standardowa oraz wersja limitowana z bogatszą ofertą malowań, metlowymi lufami karbinów maszynowych oraz żywiczną figurką pilota. Oczywiście wszyskim nowściom IBG Models poświęcimy w przyszłości więcej uwagi.

IBG MODELS: PZL.37 B Łoś in Romanian Service
Skala: 1:72
Nr kat: 72516
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,
IBG MODELS: Flak 38 - German Anti Aircraft Gun
Skala: 1:72
Nr kat: 72016
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,
IBG MODELS: HMS Hotspur 1941 British H-class destroyer
Skala: 1:700
Nr kat: 70009
Opcje malowania: 1
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,
IBG MODELS: 75mm Field Gun wz.1897 with crew
Skala: 1:72
Nr kat: 35059
Opcje malowania: 1
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione, figurki
IBG MODELS: PZL P.11c - Polish Fighter
Skala: 1:32
Nr kat: 32001
Opcje malowania: 3
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione,
IBG MODELS: PZL P.11c - Polish Fighter Limited Edition
Skala: 1:32
Nr kat: 32003L
Opcje malowania: 4
Typ modelu:  model wtryskowy, elementy fototrawione, metalowe lufy, żywiczna figurka

 

Nowe propozycje pojawiły się także w ofercie Hobby 2000. Firma pozostaje w klimatach II Wojny Światowej wprowadzając na rynek własne wersje modeli bombowca nurkującego Junkres Ju-87 D/G firmy Fujimi. Przez wiele lat te zestawy uchodziły za najlepiej opracowane repliki tego legendarnego samolotu, tym bardziej że nowego opracowania w skali 1/72 dopczekała się jedynie odmiana B. Także kolejne propozycję firmy Hobby 2000 warte są uwagi. Są to modele smolotów pokładowych A-4M i OA-4M, także przepaki zestawów firmy Fujimi. Japoński producent swego czasu słynął z najwierniej opracowanych zestawów samolotótów pokładowych US Navy w skali 1/72. Prezentowane zestawy do nich właśnie się zaliczają. Pozostaje mieć nadzieję, że w ofercie Hobby 2000 pojawią się kolejne zestawy choćby F-14, czy A-6.

HOBBY 2000: Douglas A-4M Skyhawk (ex Fujimi)
Skala: 1:72
Nr kat: 72017
Opcje malowania: 2
Typ modelu:  model wtryskowy, maski
HOBBY 2000: Douglas OA-4M Skyhawk (ex Fujimi)
Skala: 1:72
Nr kat: 72018
Opcje malowania: 2
Typ modelu:  model wtryskowy, maski
HOBBY 2000: Junkers Ju-87 D-1 North Africa (ex Fujimi)
Skala: 1:72
Nr kat: 72019
Opcje malowania: 2
Typ modelu:  model wtryskowy, maski
HOBBY 2000: Junkers Ju-87 D-3N/D-7 (ex Fujimi)
Skala: 1:72
Nr kat: 72020
Opcje malowania: 2
Typ modelu:  model wtryskowy, maski
HOBBY 2000: Junkers Ju-87 G-2 The Last Flight (ex Fujimi)
Skala: 1:72
Nr kat: 72021
Opcje malowania: 2
Typ modelu:  model wtryskowy, maski
HOBBY 2000: Junkers Ju-87 G-2 Winter 1944/45 (ex Fujimi)
Skala: 1:72
Nr kat: 72021
Opcje malowania: 2
Typ modelu:  model wtryskowy, maski

 

 

Najnowsza proozycja z popularnej serii modeli, to znana z jednego z poprzednich numerów miniatura ciężkiego samochodu pancernego Sd. Kfz. 263 8-Rad, tym razem edycja limitowana z metalową lufą.

FTF: SD. KFZ. 263 8-RAD
Skala: 1:72
Nr kat: PL1939-074
Opcje malowania: 1
Typ modelu:  model wtryskowy + metalowa lufa. 

Z drobnym poślizgiem, ale w końcu są. Zapowiadane przez producenta z Opola modele brytyjskich krążowników pomocniczych HMS "Jervis Bay" i HMS "Esperance Bay" trafiły na rynek w pierwszej połowie lutego br. Wtedy też poświęciliśmy im więcej uwagi, ponieważ Marek z Marcinem wykonali modele testowe, których zdjęcia znalazły się boxartach obu zestawów

AJM MODELS: HMS Jervis Bay 1940r.
Skala: 1:700
Nr kat: 350-026
Opcje malowania: 1
Typ modelu: model żywiczny, elementy fototrawione i metalowe

AJM MODELS: HMS Esperance Bay 1920r.
Skala: 1:700
Nr kat: 350-027
Opcje malowania: 1
Typ modelu: model żywiczny, elementy fototrawione i metalowe

 HOT! Zapowiedź nowego modelu AJM Models!

Nie tak dawno firma AJM Models zapowiedziała, iż pracuje nad kolejną interesującą nowością i nie będzie to okręt pływający pod banderą Royal Navy, tylko niemiecki łamacz blokady s/s Bockenheim. Jak widać szykuje się kolejny oryginalny model. Premiera tego modelu na razie nie jest znana, ale na pewno w miarę pojawiania się nowych informacji, będziemy informować.

 


 

Po sukcesie, jaki odniosły modele tych śródziemnomorskich okrętów korsarskich, zrozumiałe jest wydanie ich miniatur w nieco większej skali, czyli 1/700. Modele także sprzedawane są w zestawie, po dwie sztuki w każdym. Nowością jest zastosowanie fototrawionych want, które od pewnego czasu są w ofercie producenta.

Mikrostocznia: Szebeka/Polacca
Skala:
1:700
Nr kat: -
Opcje malowania:
1
Typ modelu:
2 x  model  żywiczny, elementy fototrawione, pręty węglowe
 

HOT! Zapowiedź nowego modelu MIKROSTOCZNIA! 

Ostatnio na swoim profilu na Facebooku producent stwierdził, że musi trochę odpocząć od żagli i zamieścił powyższe zdjęcie. Na razie nie wiadomo nic bliżej na temat skali, ani daty premiery nowego modelu tego producenta. Jedno jest pewne, ten pełen uroku bocznokołowiec na pewno znajdzie amatorów.

 

 

Niko Model kontynuuje serię modeli niemieckich torpedowców w okresu II Wojny Światowej. Orzymujemy kolejne dwa zestawy, co umożliwi stworzenie całkiem interesującej kolekcji. Modele te będą także świetnie się przeznetować wraz z modelami niszczycieli lub innych ciężkiech okrętów.

NIKO MODELS: Torpedo-boat type 35  T8 - 1942
skala: 1:700
Nr kat: 7112
Opcje malowania: 1
Typ modelu: model żywiczny, elementy fototrawione
NIKO MODELS: Torpedo-boat type 35  T31 1939 - 1940
skala: 1:700
Nr kat: 7111
Opcje malowania: 1
Typ modelu: model żywiczny, elementy fototrawione

 

Nowa propozycja Toro Model doskonale zbiegła się wypuszczeniem na rynek przez IBG Models miniatury armaty polowej wz.1897. Jeśli ktoś będzie chciał w jakiś sposób zastąpić dołączone do tego zestawu figurki obsługi, to ten zestaw jest ku temu idealny. Ponadto w ofercie znalazła się ciekawa propozycja dla modelarzy budujących dioramy w skali 1/48, a przy coraz większej ilości modeli pojazdów w tej skali, rzesza takich modelarzy jest coraz większa.

Toro Models: Celowniczy i zamkowy armaty polowej wz.97
Skala: 1:35
Nr kat: 35F127
Opcje malowania: 1
Typ modelu: 2 x figurka żywiczna.  
Toro Models: Italian Street
Skala: 1:48
Nr kat: -
Opcje malowania: 1
Typ modelu: żywica + vacu 

 

 

Miał byc gotowy na Festiwal Modelarski w Bytomiu, ale pojawił sięnieco wcześniej. Mowa tu oczywiście o modelu samolotu szkolno - treningowego I-22 IRYDA, zestawie na który czekało wielu modelarzy. Podstawowe elemnty tego zestawu powstały w firmie Bilmodelmakers z Gdyni, gdzie swego czasu mogliśmy je oglądać, przy okazji wizyty u właściciela firmy. Ostatecznie Bilmodelmakers nie zdecydował się na kontynuowanie tego projektu, więc prace kontynuowała firma Lukrgaph, a teraz modelarze doczekali się produktu finalnego.

Lukgraph: I-22 IRYDA
Skala: 1:48
Nr kat: 4807
Opcje malowania: 2
Typ modelu: model żywiczny, elementy 3D, elementy fototrawione

 

 

 

Kolejna porcja specjalności producenta akcesoriów modelarskich rodem z Iławy. Ucieszą się wielbiciele pojazdów izraelskich i oczywiście brytyjskich, ale to nie wszystko...

EUREKA XXL IDF Magach 6B, GAL BATASH towing cable set
Skala: 1:35
Nr kat: ER-3560
Typ: odlew żywiczny, lina stalowa 
EUREKA XXL Israeli Merkava I & II towing cable set
Skala: 1:35
Nr kat: ER-3559
Typ: odlew żywiczny, lina stalowa 
EUREKA XXL British Centaurion tanks towing cable set
Skala: 1:35
Nr kat: ER-3559
Typ: odlew żywiczny, lina stalowa
EUREKA XXL: Russian BMR-1 & Mine Roller
Skala:
1:35
Nr kat:
ER-3563
Typ:
odlew żywiczny, lina stalowa
EUREKA XXL: Portable Radio Cassete Player
Skala:
1:35
Nr kat:
E-057
Typ:
odlew żywiczny
EUREKA XXL: 28 inch CRT TV
Skala:
1:35
Nr kat:
E-056
Typ:
odlew żywiczny
EUREKA XXL: 25 inch CRT Retro TV
Skala:
1:35
Nr kat:
E-055
Typ:
odlew żywiczny

...warto zwrócić uwagę na trzy ostatnie zaprezentowane powyżej nowości. Są to bowiem żywiczne ... radiomagnetofony i telewizory! Tego jeszcze na modelarskim rynku nie było, a może być hitem wśród modelarzy wykonujących dioramy. Dwukasetowy "jamnik" może być kapitalnym gadżetem na dioramę choćby z operacji "Pustynna Burza", zaś "Kasprzak" i telewizory też powinny znaleźć sporo zastosowań.

 

Yahu Models konsekwentnie i szybko reaguje na modelarskie nowości i modelarskie hity. Mamy zatem zestaw tablic do PZL P.11c w skali 1/32 z IBG Models, a także tablice do B-17G w skali 1/48 z HK Models. Zadowoleni będą entuzjaści modeli P-38 Lighting, ponieważ z uwagi na nowy zestaw firmy Tamiya Yahu uraczyli modelarzy zestawami do wszystkich trzech najpopularniejszych odmian tego samolotu. Jest kolejna tablica do Jaka-1b z Arma Hobby, do Reggiane Re.2005 ze Sworda, a także co bardzo cieszy tablica do F4F4 Wildcat w skali 1/48. Mamy nadzieję że pojawia się tablice do innych odmian tego samolotu, nie tylko w skali 1/48, ale także do 1/72. FM-2 z Arma Hobby już coraz bliżej.

YAHUMODEL: F-4C Phantom II
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4866
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Academy
YAHUMODEL: B-17G
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4884
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: HKM
YAHUMODEL: P-38F Lighting
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4887
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Tamiya
YAHUMODEL: P-38H Lighting
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4881
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Tamiya 
YAHUMODEL: P-38G Lighting
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4889
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Tamiya
YAHUMODEL: PZL P.11c
Skala: 1:32
Nr kat: YMA3257
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: IBG Models
YAHUMODEL: F4F-4 Wildcat Erly
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4886
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Hobby Boss
YAHUMODEL: Reggiane Re.2005
Skala: 1:48
Nr kat: YMA4888
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Fly/Sword
YAHUMODEL: Yak-1b Late
Skala: 1:72
Nr kat: YMA7318
Typ: elementy fototrawione
Dedykowany do: Arma/...others

 

 

Nowe zestawy kalkomanii Exito Decals to doskonały przykład wykorzystania rynkowej koniunktury a dokładniej ukazania się nowych zestawów umożliwiających budowę modeli dwóch słynnych samolotów myśliwskich z okresu II Wojny Światowej, radzieckiego Jaka-1b i amerykańskiego P-51D. Tematem pierwszego z nich nie tak dawno zajęła się rosyjska Zvezda wznawiając model Accurate Miniatures w skali 1/48, zaś rodzima Arma Hobby miniaturą tego samolotu odniosła wielki komercyjny sukces, zdobywając prestiżowe wyróżnienie "Model Roku 2020" niemieckiego periodyku modelarskiego Model Fan. Mustangiem z kolei zajęły się czeski Eduard i Meng Model z Chin. Na rynku znajdują się także zestawy innych producentów, więc kalkomanie Exito Decals powinny znaleźć entuzjastów, tym bardziej, że dobór malowań nietuzinkowy i bardzo atrakcyjny.

EXITO Decals: Yakovlev Yak-1b "Yak Attack"
Skala: 1:48
Nr kat: ED48007
Typ: kalkomanie

EXITO Decals: Yakovlev Yak-1b "Yak Attack"
Skala: 1:72
Nr kat: ED72007
Typ: kalkomanie

 

EXITO Decals: North American P-51D "Yoxford Girls"
Skala: 1:48
Nr kat: ED48008
Typ: kalkomanie

EXITO Decals: North American P-51D "Yoxford Girls"
Skala: 1:72
Nr kat: ED72008
Typ: kalkomanie

 

 

Przegląd nowości modeli kartonowych rozpoczynamy tradycyjnie od oferty gdańskiego wydawnictwa JSC. Tym razem producent wykonał zwrot w kierunku najmłodszych adeptów modelarstwa i oczywiście ich rodziców. Na rynek trafiły bowiem proste wycinanki, które mogą spokojnie budować dzieci nawet w wieku przedszkolnym, oczywiście pod opieka dorosłych. Także tematyka nowych produktów JSC świadczy o tym, że nowe produkty adresowane są do najmłodszych modelarzy, zaś oba zestawy są jednocześnie kolorowaną. Znakomita robota jeśli chodzi o popularyzację modelarstwa.

JSC: Pojazdy, modele do kolorowania
Skala: -
Nr kat:
JSC 807
Typ modelu:
2 x model kartonowy
 
JSC: Karuzela i domek, modele do kolorowania
Skala: -
Nr kat:
JSC 806
Typ modelu:
4 x model kartonowy
 

 

GPM natomiast nie wydeptuje nowych ścieżek, a podąża dawniej utartym sprawdzonym szlakiem. Dla miłośników dużych okrętów wojennych ciężki krążownik IJN Maya, zaś dla wielbicieli skali HO ciekawe propozycje pojazdów technicznych oraz infrastruktury pomocnej w budowie makiet. Ponadto dużo dodatków w postaci wycinanych laserowo elementów, kalkomanii itp. Zapraszamy na stronę producenta.

GPM: IJN Maya
Skala: 1:100
Nr kat: GPM-0569 K
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: IJN Maya
Skala: 1:100
Nr kat: GPM-0569
Typ modelu: model kartonowy

 

GPM: Dźwig KDE-163 (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-141 HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Dźwig RDK-250 (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-140 HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: WP08 400 (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-142 HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: STAR 266 Cysterna (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-134 HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Silosy małe (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-158B-HO
Typ modelu: 2 xmodel kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: Silosy duże (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-158A-HO
Typ modelu: 2 xmodel kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: KRAZ 255 POGOTOWIE TECHNICZNE (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-151 HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: ROSOMAK WÓZ EWAKUACJI MEDYCZNEJ (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-150 HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: KTO ROSOMAK (HO)
Skala: 1:87
Nr kat: GPM-149 HO
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

 

GPM: STAR 266 Cysterna
Skala: 1:72
Nr kat: GPM-134-72
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: KRAZ 255 POGOTOWIE TECHNICZNE (HO)
Skala: 1:72
Nr kat: GPM-151-72
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

GPM: ROSOMAK WÓZ EWAKUACJI MEDYCZNEJ
Skala: 1:72
Nr kat: GPM-150-72
Typ modelu: model kartonowy, elementy wycinane laserem

 

 

Answer natomiast zaprezentował nowości które ucieszyć fanów niemieckiej broni pancernej z okresu ostatniej wojny, a także samolotów Lotnictwa Polskiego, tych używanych w przeszłości, obecnie a także w przyszłości, bowiem w ofercie producenta pojawiła się miniatura samolotu F-35 Lighting II i to w polskim malowaniu. Dla amatorów taboru kolejowego i cywilnych pojazdów również się coś znajdzie. Także i ten producent do swoich modeli oferuje szeroka gamę akcesoriów, o czym można się przekonać odwiedzając jego stronę internetową.

ANGRAF: Stug IV
Skala: 1:25
Nr kat: No. 179
Typ modelu: model kartonowy
ANGRAF: Sd.Ah. 115
Skala: 1:25
Nr kat: No. 174
Typ modelu: model kartonowy
ANGRAF: F-35 Lighting II
Skala: 1:33
Nr kat: No. 176
Typ modelu: model kartonowy
ANGRAF: Super Mystere B2
Skala:
1:33
Nr kat:
No. 118
Typ modelu:
model kartonowy
ANGRAF: Wagon Pocztowy 304C
Skala:
1:25
Nr kat:
No. 100
Typ modelu:
model kartonowy
 
 
ANGRAF: ET 21
Skala:
1:25
Nr kat:
No. 173
Typ modelu:
model kartonowy
 
 

 

MS Model: F-16C Block 52+
Skala: 1:33
Nr kat: No. 005
Typ modelu: model kartonowy

MS Model: TS-11 Iskra bis DF
Skala: 1:33
Nr kat: No. 004
Typ modelu: model kartonowy

 

Answer Kartonowe Hobby: Samiochód dostawczy TARPAN 233
Skala: 1:25
Nr kat: No. 9
Typ modelu: model kartonowy 
Answer Kartonowy Świat: ciągnik rolniczy URSUS C-385
Skala: 1:25
Nr kat: No. 511
Typ modelu: model kartonowy 
Answer MPModel: Ił-62M
Skala: 1:50
Nr kat: No. 55
Typ modelu: model kartonowy 
Answer MPModel: Messerschmitt Bf-109 E-4
Skala: 1:33
Nr kat: No. 47
Typ modelu: model kartonowy 
Answer MPModel: AERO MB-200
Skala:
1:33
Nr kat:
No. 56
Typ modelu:
model kartonowy 

 

 W styczniu PIKO nie prezentowało nowych produktów, stąd i oferta może wydawać się nieco skromniejsza, jednakże niemniej ciekawa Otrzymujemy bowiem model lokomotywy spalinowej Sm-42 i to w najbardziej klasycznym malowaniu. Podobny model w segmencie Hobby pojawił się z dwoma piętrowymi wagonami osobowymi. To jednak nie koniec propozycji tego producenta, jeśli chodzi o polski tabor kolejowy. W segmencie Expert znalazł się bowiem model dwuosiowego, odkrytego wagonu towarowego.

 

 

 

Firma Bilmodel rozszerza swoją ofertę nie tylko o farby, ale także o chemię modelarską. Nowością jest błyszczący werniks do modeli, zaś posotałe produkty co prawda są na rynku od pewnego czasu, ale są konfekcjonowane w nowy sposób i dletgo zdecydowaliśmy się pokazać je w tym miejscu.

Bilmodel Paints: Gloss Clear Coat 1K
Nr kat: -
Typ: lakiery modelarskie
 
Bilmodel Paints: Spawacz
Nr kat: -
Typ: klej do plastiku
Bilmodel Paints: Decal Softner 3
Nr kat: -
Typ: płyn do zmiekczania kalkomanii
Bilmodel Paints: Surfacer 4000
Nr kat: -
Typ: podkład
Bilmodel Paints: Spawacz (żłóty)
Nr kat: -
Typ: klej do spoin elastycznych
Bilmodel Paints: Thinner 200 ml
Nr kat: -
Typ: rozpuszczlnik

Propozycjami z dziedziny chemii modelarskiej od Bilmodel kończymy pierwszy w 2020r. przegląd modelarskich nowości. Nazbierało się tego całkiem sporo, miała miejsce jedna z najważniejszych premier modelarskich tego roku, a przecież producenci modeli i akcesoriów nie wyłożyli wszystkich kart na stół. Jesteśmy przekonani, że modelarze jeszcze nie jednym zostaną pozytywnie zaskoczeni, czego wszystkim i sobie życzymy.

 

Koszaliński Pluton Modelarski 

 

 

 

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!