Single No.25: Lockheed F-104G Starfighter

Autor:
Ilustrator:
ISBN
Data wydania:
Seria:
Nr katalogowy:          
Kategoria:
Format:
Cena:
Dariusz Karnas
Lueuve de Vries
9788366549289
2020-11-30
SINGLE
Single 25
Dostępne
A4 pb, 24 stron (6 w kolorze)
29.00 PLN

 

Numer 25-ty tej coraz bardziej popularnej serii wydawca poświęcił  myśliwcowi Lockheed F-104G Starfighter. Autorem opracowania jest Dariusz Karnas, zaś ilustracji Lieuve de Vries. Układ publikacji jest identyczny jak w poprzednich zeszytach.

Zaczyna się od planów opracowanych w skali 1/72, zaś  podwieszenia rozrysowano w podziałce 1/48. Plany ukazują także sposób podwieszenia konkretnych środków bojowych pod samolotem.

Nie brakuje także wysokiej jakości zdjęć, zarówno archiwalnych, na których możemy zobaczyć maszyny nie tylko niemieckie, ale holenderskie, włoskie, czy norweskie, ale także zachowanych w Europie egzemplarzy muzealnych, choćby tego prezentowanego w Muzeum Lotnictwa w Gatov w Berlinie. 

Mocną stroną publikacji są przedruki schematów poszczególnych instalacji samolotu zaczerpnięte z instrukcji jego obsługi oraz zdjęcia detali. Można będzie zatem do woli otwierać, przerabiać i konwertować nasze modele. 

Uzupełnieniem zdjęć i rysunków są plansze barwne, na których pokazane zostały szczegóły tablicy przyrządów oraz przykładowe malowanie F-104G służącego w Bundeluftwaffe, a konkretnie maszyny 20+30 z JaboG 34 stacjonującego w Memmingem w 1984r.
Myślę, że publikacja ta zdobędzie popularność wśród modelarzy, bo miłośników tego samolotu nie brakuje, jeden jest zresztą doskonale znany.

 

Dziękuję Wydawnictwu Stratus za przekazanie egzemplarza na potrzeby niniejszej publikacji.

Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd