X Bałtycki Festiwal Modelarski wyniki

Wyniki części festiwalowej X Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego: http://www.modelarstwo.koszalin.pl/images/BFM2021/wyniki2021.pdf

Wyniki konkursu tematycznego "Zimna Wojna"

Równorzędne nagrody w konkursie otrzymują:

  • Robert Pietrygała - Star 25
  • Michał Białek - Ucieczka poucznika. Bornholm 1956
  • Artur Oślizło - Mig-19PM
  • Grzegorz Dec - Lim-6
  • Andrzej Ligocki - Wóz 172M
  • Paweł Bartczak - trałowiec redowy projektu 253Ł ORP Kormoran

Nagrody specjalne i puchary

  • Puchar Rektora PK  w kategorii Młodzik– Paulina Szumska  Drakkar Marcin Matejko Warsztat, Kinga Lewandowska Falcon Millenium
  • Puchar Rektora PK  w kategorii Junior - Kinga Lewandowska Falcon Millenium
  • Puchar Rektora PK  w kategorii Senior – Wojciech Mateja „Warsztat”
  • Puchar Rektora PK  w kategorii Senior – Marcin Matejko – PZL P.11 III
  • Puchar Muzeum Oręża Polskiego Andrzej Buder T-34/85 Operacja Pomorska
  • Puchar Muzeum Obrony Wybrzeża za najlepszy model związany z obroną wybrzeża - Mariusz Bieda – kuter Batory
  • Puchar Muzeum Obrony Wybrzeża najlepszy morski model kategorii junior/młodzik - Tytus Golubiński HMS Nelson
  • Nagroda za najlepszy samolot cywilny ufundowana przez PLL LOT – Marcin Matejko – PZL P.11 III
  • Nagroda za najlepszy model pojazdu wojskowego w polskich barwach - nagroda ufundowana przez Wojciecha Sokołowskiego – Andrzej Gazicki 7- TP
  • Nagroda za najlepszy model samolotu w polskich barwach - nagroda ufundowana przez Wojciecha Sokołowskiego. – Artur Oślizło Mig-19
  • Nagroda IPMS Polska za najlepszy model Festiwalu w ocenie Fundatora – Robert Pietrygała – Star 25
  • Nagroda IPMS Warszawa – Zacna Sztuka – Jacek Moczała ZSU-23-4 Biała
  • Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich za najlepszy model juniorski samolotu w barwach polskich Marcin Matejko PZL P.6
  • Nagroda dla najciekawszego modelu juniora od OstFrontModels - Jarosław Zawistowski
  • Nagroda Rafharta za najlepszy model artylerii w skali 1:72 - Szymon Wolak
  • Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie za najlepszy model związany z obroną przeciwlotniczą – Dariusz Bondyra ZSU-57-2
  • Nagroda od Robitto dla Młodzika za najciekawszy model statku / okrętu – Paulina Szumska -Drakkar
  • Nagroda ufundowana przez Andrzeja Gazickiego za najlepszy model samolotu rosyjskich sił powietrznych – Dawid Kopacki
  • Nagroda ufundowana przez Andrzeja Gazickiego za najlepszy model współczesnego polskiego czołgu Robert Pietrygała.
  • Nagroda GRH Pancerni '39 za najlepszy model Września 1939r – Andrzej Ligocki za model 7TP
  • Nagroda od firmy Usługi Geologiczne Magdalena Tyszecka dla juniora: Adam Grześkowiak, Paweł Haszler, Filip Samborski.
  • Nagroda Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy "Warmia" Baba Pruska za najlepszy model plastikowy - Rafał Dąbrowski
  • Nagroda Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy "Warmia" Baba Pruska za najlepszy model kartonowy - Aleksander Dron
  • Nagroda specjalna ufundowana przez Stowarzyszenie Grupa Modelarska Valkyria Jacek Moczała ZSU-23-4 Biała
  • Nagroda Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie - Jacek Moczała ZSU-23-4 Biała
  • Nagroda od strony fejsbukowej Arkady72 dla juniora za najlepszy, zdaniem fundatora, model samolotu w skali 1:72 Paweł Haszer, w skali 1:48 -  Arkadiusz Fiszer
  • Nagrody za najlepszy model w kategorii Pojazdy Szynowe ufundowana przez PKP Intercity otrzymują Jan Mazurek, Karol Mickiewicz, Arkadiusz Fiszer Szymon Wolak
  • Nagroda dla Junior ufundowana przez Artura Wałachowskiego - Mateusz Kowalski
  • Nagroda dla Senior ufundowana przez Artura Wałachowskiego - Dariusz Bondyra
  • Nagroda Marcina Wawrzynkowskiego za najlepszy model samolotu lotnictwa morskiego - Andrzej Marchwicki
  • Nagroda klubu Combat Chełmża – Puchar  Combatanta – Andrzej Ligocki
  • Nagroda za najlepszy model samolotu F-16 lub innego samolotu odrzutowego od SMR Łask w kategorii Senior - Marcin Mora AV-8b Harrier II Plus i w kategorii Junior – Paulina Szumska za model TS-11 Iskra
  • Nagrody od modelarza Adama otrzymują Konrad Iwański, Amelia Wojnicka i Mateusz Kowalski.
  • Nagroda firmy AWC – Marcin Mora Harrier
  • Nagroda wydawnictwa GPM - Grzegorz Dec
  • Nagrodę od Juniora Filipa dla Młodzika za model Hurricane MK II C otrzymuje Sebastian Bezczyński.
  • Mikołaj Panasiuk – nagroda specjalna od syna pancerniaka Maczka Józefa Kinorskiego.
  • Puchar „Pod But” Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego – Sławomir Grochmalski – Kolekcja Motocykli.
  • Nagroda Stowarzyszenia Grupa Modelarska Valkyria- Jacek Moczała ZSU-23-4 Biała.
  • Nagroda Sekcji Modelarskiej Kompas w kategorii Junior - Alina Manikowska - Fiat 621.
  • Nagroda Sekcji Modelarskiej Kompas w kategorii Młodzik - Wiktor Nosal - Pzkpfw II.

Organizatorzy

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy i Partnerzy

 

 

     
           
           
     Miasto Tygodnik Koszaliński logo23
   Sklep Modelarski 24HOBBY      
       

 

 

Partnerzy

  
                 

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd