Konkurs "Samoloty z Zegrza Pomorskiego"

English version

Koszaliński Pluton Modelarski i Gminny Klub Sportowy Orlęta Rosnowo ogłaszają w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego konkurs "Samoloty z Zegrza Pomorskiego".

Od 1953 roku lotnisko Zegrze Pomorskie było domem najpierw dla 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, a następnie w latach 1989 - 2000 9 PLM. Przez ten okres w Zegrzu użytkowane były takie samoloty jak: Jak-23, MiG-15, MiG-15 UTI, Lim-1, Lim-1SB, Lim-2, Lim-5, MiG-17, MiG-21 F-13, Mig-21PF, Mig-21PF, MiG-21MF, MiG-21US, MiG-21UM, MiG-21bis, TS-11 Iskra, Jak-11.

Regulamin konkursu

 1. W konkursie mogą brać udział modele w skali 1:72 i wyższej (1:48, 1:32 itp.) w malowaniu samolotów będących na wyposażeniu Pułku w Zegrzu Pomorskim od powstania do rozformowania jednostki
 2. Modele zgłoszone do konkursu mogą brać jednocześnie udział w klasyfikacji festiwalowej
 3. Modele zgłaszane do konkursu powinny posiadać minimalną dokumentację wskazująca na stacjonowanie danej maszyny w Zegrzu Pomorskim (zdjęcie, rysunek, itp.)
 4. Oceny prac dokona wspólna komisja złożona z przedstawicieli obu organizatorów konkursu
 5. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe - nagrodzone zostaną trzy wyróżnione modele
 6. Organizatorzy mogą zdecydować o zmianie ilości nagród w przypadku zgłoszenia dużej ilości prac
 7. W konkursie mogą brać udział modele, które zdobyły wyróżnienia w poprzednich edycjach, nie biorą wówczas udział w klasyfikacji festiwalowej. W klasyfikacji festiwalowej prosimy zgłosić taki model jako model wystawowy.
 8. Osoby, które zgłoszą model swoją pracę do konkursu mogą zadeklarować przekazanie jej na rzecz izby pamięci w Rosnowie (przewidziana jest forma rekompensaty za przewidziane modele)
 9. Konkurs finansowany jest w ramach programu Moja Mała Ojczyzna Fundacji BGK.
 10. Informacje dotyczące konkursu, wsparcie merytoryczne związane z informacjami o malowaniu samolotów stacjonujących w w Zegrzu Pomorskim - Mirosław Pawlak tel. 602237831 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 11. Zgłaszanie modeli do konkursu będzie odbywało się przez formularz rejestracyjny BFM.

Materiały źródłowe:

 Nagrody:

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!