Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wystawy

Olsztyńskia Majówka Modelarska 2017

Email Drukuj PDF

Na Olsztyńskiej Majówce Modelarskiej - VII. Festiwalu Modelarskim, który odbył się w dniach 20-21.05.2017, a był zorganizowany przez Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy "Warmia" startowały nasze modele. Dotarły one do Olsztyna dzięki uprzejmości kolegów z SHP DENAR Sekcja Modelarska.

Więcej…
 

VI Bałtycki Festiwal Modelarski - podsumowanie

Email Drukuj PDF

W dniach 13-14.05 w gościnnych murach Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie odbył się VI Bałtycki Festiwal Modelarski. Impreza, która wpisała się już na stałe w modelarski kalendarz, zgromadziła i tym razem sporą rzeszę zawodników, w tym juniorów i młodzików. Wystawili oni 418 modeli plastikowych i kartonowych prezentujących bardzo wysoki poziom.

 

Więcej…
 

11 Inowrocławski Konkurs Modelarski

Email Drukuj PDF

W dniach 22-23.04.2017 Koszaliński Pluton Modelarski wziął udział w 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim  zorganizowanym przez  Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, brali w nim udział zawodnicy z Polski i z zagranicy (min. z Litwy i Rosji), którzy łącznie wystawili 24 modele w konkursie punktowanym, 318 modeli kartonowych oraz 543 modele plastikowe.

Koszalińscy modelarze aktywnie brali udział w zawodach, mieliśmy nasze stanowisko klubowe na którym prezentowaliśmy informacje o nowym produkcie Techmodu – modelu samolotu Friedrichshafen FF - 33H w polskich barwach w skali 1:48, do którego kolega Marcin Wawrzynkowski opracował rys historyczny, sędziowaliśmy w konkursie punktowym i wystawiliśmy nasze modele w festiwalu (wystartowały modele 4 zawodników z Koszalina).

Więcej…
 

VI Bałtycki Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
VI Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2017


Termin: 13-14.05.2017
Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich
Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Zgłaszanie modeli przez stronę WWW: formularz rejestracyjny. Zgłaszanie modeli odbywać się będzie również w dniu zawodów (14.05.2016) osobiście na miejscu przeprowadzania zawodów.

Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin.

Szósta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Koszalina pana Piotra Jedlińskiego.


Więcej…
 

5. Sikorski Model Show 2017

Email Drukuj PDF

W dniach 13-14.01.2017 w Stalowej Woli odbyła się piąty już Sikorski Model Show. Tegoroczna impreza zgromadziła ponad stu modelarzy z całej Polski, którzy przywieźli 520 modeli startujących w części konkursowej i festiwalowej. W tym miejscu należy dodać, że poziom wystawionych prac był bardzo wysoki.

Więcej…
 


Strona 2 z 13