Koszaliński Portal Modelarski

Wystawy

Relacja z IV BFM

Email Drukuj PDF

W dniach 16-17.05.2015 w Koszalinie odbył się IV Bałtycki Festiwal Modelarski organizowany przez Koszaliński Pluton Modelarski (sekcja Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun”) przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich. W tym roku gościliśmy 100 modelarzy z Polski i Czech, którzy zademonstrowali 357 modeli w 31 klasach. Prawie 25% wystawionych modeli było dziełem juniorów, to jest zawodników, do lat 16.

Wyniki IV Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego

Email Drukuj PDF

 

IV Bałtycki Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF
Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
IV Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2015

  • Termin: 16-17.05.2015
  • Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich
  • Celem konkursu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.
  • Zgłaszanie modeli przez stronę WWW (aktywne od 15.03.2015)
  • Konkurs organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin.

9 Inowrocławski Konkurs Modelarski

Email Drukuj PDF

W dniach 25-26 kwietnia 2015 roku w Inowrocławiu odbył się 9. Inowrocławski Konkurs Modelarski Memoriał Benedykta Kempskiego. Konkurs zorganizowany jak zwykle doskonale przez Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych i Sklep Modelarski Hobby był w tym roku podzielony na trzy części – Festiwal Modeli Kartonowych, Festiwal Modeli Plastikowych i Inowrocławski Konkurs Modelarski. Ogółem zgromadził on dużą rzeszę modelarzy z Polski i zagranicy, którzy wystawili 805 modeli. W Festiwalu Modeli Plastikowych wzięło udział czterech modelarzy z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego oraz junior – Max Kuiński. Koszalin reprezentowało również dwóch zaprzyjaźnionych modelarzy – Piotr Miller i Bartosz Kokoszko.

 

"Za linią wroga"

Email Drukuj PDF

Równolegle z Bałtyckim Festiwalem Modelarskim będzie się w Koszalinie odbywała konferencja lotnicza "Za linią wroga" z cyklu "Historia skrzydłami malowana". Miejscem obrad będzie Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1.

Strona 5 z 13