Koszaliński Portal Modelarski

Wystawy

Formularz zgłaszania modeli - "Bałtyk w ogniu"

Email Drukuj PDF
Formularz zgłaszania modeli - konkurs tematyczny "Bałtyk w ogniu"

Formularz zgłaszania modeli - klasyfikacja festiwalowa

Email Drukuj PDF

Formularz zgłaszania modeli - klasyfikacja festiwalowa

Atrakcje V BFM

Email Drukuj PDF

W ramach V Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego przygotowaliśmy dla naszych gości wiele atrakcji. Jedną z nich jest przejazd koszalińską kolejką wąskotorową na trasie Koszalin - Manowo - Koszalin. W manowie przewidziane jest ognisko, na którym uczestnicy mogą liczyć na poczęstunek kiełbaskami.

Termin: 14.05.2016, godz. 16:00

Miejsce: Dworzec Koszalin Wąskotorowy, ul. Kolejowa

Sponsorem przejazdu jest sklep RCTRAX.PL

V Bałtycki Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF

Koszaliński Pluton Modelarski zaprasza na
V Bałtycki Festiwal Modelarski
Koszalin 2016


Termin: 14-15.05.2015
Miejsce: ul. Sportowa 19, Koszalin, Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich
Cel festiwalu: popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz wśród społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego oraz miasta Koszalina i powiatu koszalińskiego oraz wymiana doświadczeń i wiedzy między modelarzami.

Zgłaszanie modeli przez stronę WWW (aktywne od 1.03.2016). Zgłaszanie modeli odbywać się będzie również w dniu zawodów (14.05.2016) osobiście na miejscu przeprowadzania zawodów.

Festiwal organizowany jest przez Koszaliński Pluton Modelarski (BSMH "Perun") przy współudziale Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie, a współfinansowany ze środków UM Koszalin.

Zgłaszanie modeli:

V Festiwal Modelarski Łask 2015

Email Drukuj PDF

W dniach 12-13 września 2015 roku w Łasku odbył się V Festiwal Modelarski. W zmaganiach festiwalowych i konkursie punktowym wzięło udział 886 modeli zawodników (210, w tym 171 seniorów i 39 juniorów/młodzików) z całej Polski jak również gości z zagranicy (min. Z Czech i Francji). Poziom prezentowanych prac był naprawdę wysoki – należy współczuć sędziom, którzy oceniali modele, gdyż mieli naprawdę niezły orzech do zgryzienia. Wybrać tylko trzy modele w klasie z dużego grona zasługującego na wyróżnienie. Podobny problem stał się udziałem Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego. Długo zastanawialiśmy się nad modelem, który zostanie wyróżniony statuetką „Pod but”. Po burzliwej dyskusji nasza nagroda trafiła w ręce Jacka Sznajdera za kolekcję brytyjskich łodzi latających. Wybór był chyba słuszny, gdyż „Dziadek Jacek” otrzymał również najcenniejsze trofeum – Best of the Show.

 

Strona 4 z 13