Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wystawy

Wrześniowe konkursy, wrześniowe triumfy Marwawa

Email Drukuj PDF

W dniach 10-11 września 2016 w Łasku odbył się VI Festiwal Modelarski. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i zorganizowali konkurs perfekcyjnie. Na uczestników poza samymi zmaganiami modelarskimi czekały liczne atrakcje – między innymi wycieczka na lotnisko 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego gdzie można było dokładnie pooglądać (a nawet zasiąść w kabinie) samolotów z kolekcji grupy Archeo, a w hangarze czekał F-16C "Jastrząb". Gospodarze zadbali też o to aby goście mieli odpowiedni zapas energii – w sobotę i w niedzielę czekało rano pyszne śniadanie, a w sobotni wieczór odbyło się spotkanie integracyjne. Jego główną atrakcją była pyszna, żołnierska grochówka.

Więcej…
 

100 lat broni pancernej w miniaturze

Email Drukuj PDF

W dniu 21.06.2016 została otwarta wystawa „100 lat broni pancernej w miniaturze” zorganizowanej z okazji przypadającej w bieżącym roku setnej rocznicy pierwszego użycia czołgów na polach bitew I wojny światowej.

Na otwartej ekspozycji zwiedzający mogą zapoznać się z historią broni pancernej zarówno dzięki zgromadzonym modelom czołgów, jak i planszom z opisami i licznymi zdjęciami -  nierzadko unikatowymi.

 

Więcej…
 

III Elbląski Festiwal Modelarski

Email Drukuj PDF

W dniach 18-19.06.2016 w sali Klubu 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odbył się III Elbląski Festiwal Modelarski, który został zorganizowany przez kolegów z sekcji modelarskiej Stowarzyszenia Historyczno Poszukiwawczego „Denar”. W zawodach uczestniczyło 418 model, które zostały wystawione przez modelarzy z całej Polski ale również z Litwy i Rosji.

 

Więcej…
 

V Bałtycki Festiwal Modelarski - podsumowanie

Email Drukuj PDF


Foto: Bogdan Żołnierowicz

W dniach 14-15.05.2016 w gościnnych murach Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie odbyła się już piąta edycja Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego zorganizowana przez Koszaliński Pluton Modelarski (sekcję Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii “Perun”) i Gimnazjum nr 11 przy współudziale Urzędu Miasta Koszalina, a wspomaganą udziałem sponsorów i partnerów, takich jak:

Więcej…
 

PREZENTACJA SYSTEMU PIKO SMART CONTROL

Email Drukuj PDF

PIKO Smart Control to nowoczesny bezprzewodowy, cyfrowy  system sterowania makietami kolejowymi. Automatycznie wykrywa i rejestruje ustawione na makiecie lokomotywy, steruje zwrotnicami, oświetleniem generuje komunikaty dworcowe, gwizdki, sygnały itp. To wszystko za pomocą dotykowego ekranu o wysokiej rozdzielczości.

Zdjęcie: PIKO

W czasie V Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego zostanie przeprowadzona demonstracja tego systemu zorganizowana przez firmę PIKO Polska, partnera imprezy i będzie odbywał się na hallu na parterze w Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich przy ul. Sportowej 19 w Koszalinie.
Harmonogram:
•    Sobota 9:00 – 14:00
•    Niedziela 9:00 – 14:00
Podczas demonstracji chętni będą mogli możliwości tego systemu, a także spróbować swych sił w roli maszynisty i zawiadowcy stacji.
Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swoich sił w roli maszynisty! Zarówno dorosłych jak i młodzież!

 


Strona 3 z 13