Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Recenzje

F-16 C/D Block 52 Advenced...

Email Drukuj PDF

Tytuł:

Polish F-16 C/D Anniversary Special Markings 2006-2011. D48072 (ISBN 798-83-945160-1-7)

Polish F-16 C/D Anniversary Special Markings 2006-2011. D72072 (ISBN 798-83-945160-0-0)
Autor: Andrzej Marek Olejniczak
Wydawnictwo: ModelMaker
Seria: ModelMaker Publishing
Wydanie: publikacja + kalkomania
Oprawa: miękka
Cena:D48072 - 35,00 zł, D72072 - 25,00 zł.

Jeszcze człowiek nie zdążył ochłonąć po premierze pierwszych modeli do klejenia wprowadzonych na rynek przez kołobrzeski ModelMaker, ba jeszcze nie był sklejony do końca prezentowany nie tak dawno model "Żelaznego" Zlina Z-50, gdy otrzymaliśmy do recenzji kolejną nowość z Kołobrzegu rodem. Tym razem jest publikacja. O tym, że ModelMaker nosi się z zamiarem wprowadzenia na rynek tego typu produktów słyszałem co prawda wcześniej, ale teraz słowo stało się ciałem, a przede mną leżały dwie broszury traktujące o polskich F-16. Ukazały się one równolegle z podobna publikacją o myśliwcach A-7 Corsair II lotnictwa wojskowego Portugalii.

 

Więcej…
 

Koła do KTO "Rosomak" Mk.FL

Email Drukuj PDF

W lipcu ukazał się model Kołowego Transportera Opancerzonego „Rosomak” w skali 1:35. Na rynku dostępne są też już pierwsze dodatki do niego. W sprzedaży jest między innymi zestaw żywicznych kół produkcji Mk.FL.

Koła zestawowe są dobre, można więc zadać pytanie po co kupować ten dodatek? Na pewno z dwóch powodów: koła Mk.FL są wykonane jako ugięte, ze wszystkimi efektami tego ujęcia – zgrubienie opony i zmieniony wskutek ugięcia wzór na oponie, po drugie są to koła z oponami firmy Michelin (konkretnie typ XZL) występującymi w afgańskich wersjach naszego KTO (IBG Models proponuje zaś opony innego wzoru). Poza tym według mojej oceny jakość wykonania całości jest na bardzo dobrym poziomie. Co prawda na łączeniu form występuje delikatna linia między bieżnikiem ale jest ona bardzo łatwa do usunięcia i nie wpływa na jakość oceny.

Najlepszym jednak sposobem na wyrobienie sobie zdania o tym produkcie jest porównanie z oryginałem. Wnioski zostawiam czytelnikom :)

 

Więcej…
 


Strona 9 z 37