Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Modele samolotów

W Pudle - samolot bombowo - rozpoznawczy PZL.23B Karaś (erly) - 1/72 - IBG Models

Email Drukuj PDF

Model: PZL 23B Karaś  (erly) nr kat. 72506
Skala: 1:72
Producent: IBG Models
Tworzywo: wtrysk, blaszka fototrawiona
Malowanie: 1 x Polska

 

Nowe modele Karasi spod znaku IBG Models w bardzo krótkim czasie podbiły serca modelarzy nie tylko w Polsce. Bardzo szybko pojawiły się galerie, relacje z budowy... nie tak dawno sami pokazywaliśmy, co można zrobić z zestawem umożliwiającym budowę wersji A tego pięknego samolotu. Nie tak dawno tak dawno na rynek trafił kolejny Karaś z IBG Models. Umożliwia on budowę wczesnej wersji B, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko zajrzeć do pudełka.

Więcej…
 

Samolot pocztowo - komunikacyjny PWS.24 - 1/72 - Ardpol

Email Drukuj PDF

Model: PWS.24 nr 72-073
Skala: 1:72
Producent:
Ardpol
Tworzywo:
żywica, elementy fototrawione, klisza, kabina vacu
Malowanie: 1 x Polska

Od pewnego czasu w modelarstwie redukcyjnym utrzymuje się bardzo pozytywna tendencja. Producenci modeli chętnie sięgają po tematy polskie, co jeszcze do niedawna kojarzone było niemal z marketingowym samobójstwem. Okazało się, że jednak można i mamy nowe plastikowe modele Iskry, P.7a czy Karasia. Modele polskich konstrukcji lotniczych pojawiały się natomiast często, w ofercie producentów modeli żywicznych. Zazwyczaj były to jednak modele samolotów wojskowych, zaś maszyny cywilne stanowiły dużą rzadkość. Wyjątek od tej reguły stanowiła firma Ardpol, która miała i ma do tej pory znakomite modele polskich szybowców opracowane w podziałce 1/48 oraz samolotów w skali 1/72. Od pewnego czasu ten producent zapowiadał wydanie modelu samolotu pocztowo - komunikacyjnego PWS.24 w skali 1/72. Niedawno zapowiedzi te przybrały całkiem realną postać i mamy oto zestaw umożliwiający budowę pierwszego budowanego seryjnie samolotu komunikacyjnego polskiej konstrukcji. Pora zatem zapoznać z zawartością pudełka.

Więcej…
 

W Pudle - samolot myśliwski PZL P.7a Deluxe Set - 1/72 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model:PZL P.7a Deluxe Set, Nr kat.: 70005
Skala: 1:72
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
2 x model wtryskowy plus elementy fototrawione,  żywiczne, maski,
Malowanie: 6 x Polska, 1 x Rumunia, 1 x Niemcy

 

Recenzja tego modelu powinna pojawić się już dawno temu, ale pojawia się dopiero teraz, przyczyn było kilka, ale nie jest to w tej chwili istotne. Nie spieszyliśmy się ponieważ w dniu premiery tego modelu pokazaliśmy relację z jego budowy w oparciu o ramki testowe. Model o którym mowa to oczywiście myśliwiec PLZ P.7a w skali 1/72, drugi wtryskowy model opracowany przez warszawską Arma Hobby i jednocześnie drugi (data wprowadzenia na rynek) plastikowy przebój tego lata. Pora zatem otworzyć pudełko i zapoznać się z jego zawartością.

Więcej…
 

W Pudle - Samolot myśliwski - PZL P.8/I - 1/72 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model: PZL P.8/I nr 73006 PROset
Skala: 1:72
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
żywica, elementy fototrawione, klisza
Malowanie: 1 x Polska

Premiera najnowszego "dziecka" Arma Hobby czyli wtryskowego modelu myśliwca PZL P.7a oraz Karasia i PZL 42 z IBG Models narobiły w mediach poświęconych modelarstwu tyle szumu, że premiera ostatniego modelu żywicznego spod znaku sympatycznego Żółwika przeszła niemal bez echa. A szkoda, bo temat to ciekawy i wart uwagi. Jak na konsekwencję Arma Hobby przystało, jest oczywiście maszyna z rodziny "Pławszczaków" - PZL P.8/I w skali 1/72.

Więcej…
 

W pudle - Freidrichshafen FF-33E - 1/48 - Technod

Email Drukuj PDF

Model: Freidrichshafen FF-33E nr kat. 41102
Skala: 1:48
Producent: Techmod
Tworzywo: wtrysk, blaszka fototrawiona
Malowanie: 2 x Polska

Premiera tego modelu pierwotnie była zapowiadana na VI-ty Bałtycki Festiwal Modelarski, lecz z przyczyn niezależnych od producenta musiał się nieco przeciągnąć w czasie. Nie mniej jednak wszystko skończyło się szczęśliwie i w ręce modelarzy trafił kolejny wtryskowy model firmy Techmod, czyli hydroplan patrolowo - obserwacyjny Friedrichshafen FF-33E. Po wypuszczeniu dobrych kilka lat temu FF-33E w barwach niemieckich, ku mojej wielkiej radości firma Techmod wypuściła w końcu na rynek zestaw umożliwiający budowę tego sympatycznego "szmatopołata" w wersji używanej w latach 1920-1925 w Bazie Lotnictwa Morskiego (BLM) w Pucku.

Więcej…
 


Strona 2 z 20