Koszaliński Portal Modelarski

Modele samolotów

W pudle - CANT Z-506 B/S Airone - 1/48 - AlphaFlight

Email Drukuj PDF
Model: CANT Z-506 B/S Airone
Skala: 1:48
Producent: AlphaFlight
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, biały metal, oszklenie vacu
Malowanie: 4 x Włochy, 1 x Niemcy 
 

Wodnosamolot bombowo – torpedowy CANT Z-506 Airone jest konstrukcją znana miłośnikom lotnictwa, jednakże modelarze pragnący wykonać jego miniaturę nie są zbytnio rozpieszczani przez producentów modeli. Do dyspozycji mamy dość leciwy zestaw oferowany przez włoski SuperModel w skali 1/72, oraz żywiczny model amerykańskiej firmy AlphaFlight w skali 1/48. Temu ostatniemu przyjrzymy się bliżej.
 

W pudle - RWD-5, RWD-17W - 1/48 - Manufaktura Modelarska

Email Drukuj PDF

Na informacje o tym producencie modeli żywicznych trafiłem przypadkowo, przeglądając internetowe fora modelarskie. Kilku userów pastwiło się niemiłosiernie nad projektem o nazwie „Manufaktura Modelarska” i jakości jego wyrobów. Jechali o firmie jak po przysłowiowym „burym kocie”, że jak śmie wypuszczać na rynek produkty nie mają jakości Tamiyi, a oni biedni potem je muszą kleić (bo pewnie im ktoś kazał, może nawet Kałacha do głowy przystawił). Im bardziej się pastwili tym bardziej mi się producent wydał ciekawy. Potem zobaczyłem jego ofertę modeli, obejmującą kilka pozycji. Same polskie konstrukcje z okresu międzywojennego, a w skali 1/48 RWD-5 i RWD-17W. Praktycznie od razu wszedłem w kontakt z producentem i stałem się posiadaczem obu zestawów.

Nowości TopGun w skali 1:48

Email Drukuj PDF
Coraz bliżej do premiery nowych modeli firmy TopGun – tym razem w skali 1:48. Dla miłośników współczesnego polskiego lotnictwa będą to naprawdę nieocenione pozycje. Według zapowiedzi producenta możemy spodziewać się następujących modeli:
  • AN-28
  • M-28 Skytruck
  • Bryza Bis
  • Bryza 1TD
Oczywiście pojawią się różne wersje malowań, więc będzie z czego wybierać. Obecnie prezentujemy przykładowe artboxy oraz zdjęcia próbnego egzemplarza podczas malowania.
 
 

W pudle - Heinkel He-114 B-1 S-12 -1/72 - TOPGUN

Email Drukuj PDF
Model: Heinkel He-114 B-1 S-12
Skala: 1:72
Producent: TopGun
Tworzywo: żywica
Malowanie: 2 x Szwecja 
 

Heinkel He-114 B-1 był wodnosamolotem rozpoznawczym przeznaczonym dla dużych jednostek nawodnych Kriegsmarine. Po wprowadzeniu do służby samolotu Ar-96 większość tych samolotów została sprzedana za granicę, do Rumunii, Hiszpanii i do Szwecji. W tej właśnie wersji występującym pod oznaczeniem S-12 model tego ciekawego samolotu ma w ofercie firma TOPGUN.

W pudle - TP46 Dh-104 Dove -1/72 - TOPGUN

Email Drukuj PDF

Model: TP46 Dh-104 Dove
Skala: 1:72
Producent: TopGun
Tworzywo: żywica

 

Model samolotu komunikacyjnego DH-104 Dove w skali 1/72 ma obecnie w ofercie kilku producentów, na naszym rynku najłatwiej o zestaw z gdyńskiego TOPGUN. Recenzja dotyczy szwedzkiej wersji tego samolotu, producent w chwili obecnej ma w ofercie również wersję niemiecka i argentyńską, zaś sądząc po ilości ciekawych malowań jakie można znaleźć w sieci można spodziewać się kolejnych wersji.

Strona 10 z 20