Koszaliński Portal Modelarski

Modele samolotów

W pudle - Samolot myśliwski PZL P-1 - 1/48 Arma Hobby

Email Drukuj PDF
Model: PZL P-1
Skala: 1:48
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, klisza
Malowanie: 2 x Polska

Pojawienie się informacji o modelu tego samolotu wywołało spore poruszenie środowiska modelarskiego zanim jeszcze pojawił się on w sprzedaży. Producent relacjonował proces jego powstawania na swojej stronie internetowej. Można było zatem podglądać powstawanie tego modelu niejako od kuchni. Fanów polskich skrzydeł zelektryzowała nie tylko sama zapowiedź modelu ale i technologia jego wykonania – odlewu żywicznego w oparciu o model matkę wydrukowany na drukarce 3d. Już na zdjęciach z produkcji widać było bardzo wysoki stopień dokładności zestawu. Dzięki uprzejmości producenta, firmy Arma Hobby dotarł do nas egzemplarz testowy:

MQ-8B Fire Scout UAV helicopter

Email Drukuj PDF

Model: MQ-8B Fire Scout UAV helicopter
Skala: 1:48
Producent: Attack Squadron
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, elementy przezroczyste (żywica) i element wykonany w technologii druku 3D
Malowanie: USA

W pudle - RQ-7B Shadov UAV - 1/48 - Attack Squadron

Email Drukuj PDF
Model: RQ-7B Shadov UAV
Skala: 1:48
Producent: Attack Squadron
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, rurka mosiężna
Malowanie: 4 x USA

Ostatnio sporo się czyta, słyszy o druku w technologii 3D. Ta nowatorska metoda uzyskiwania przestrzennych brył za pomocą specjalnych drukarek i programów komputerowych znajduje coraz szersze zastosowanie zwłaszcza w medycynie,  technice czy wojskowości. Dotarła również i na podwórko modelarskie. Niektóre firmy w ten sposób opracowują model matki by w oparciu o nie wykonywać modele żywiczne o bardzo wysokim stopniu dokładności. Takim przykładem jest produkt firmy Attack Squadron – model drona RQ-7b Shadov UAV.

Mig-15 bis z Eduarda

Email Drukuj PDF
Model: Mig-15 bis Profipack
Producent: Eduard
Nr katalogowy: 7057
Skala: 1:72


W pudle - Heinkel HD-19 J-4 - 1/72 - TOPGUN

Email Drukuj PDF
Model: Heinkel HD-19 J-4
Skala: 1:72
Producent: TopGun
Tworzywo: żywica, folia, drut.
Malowanie: 1 x Szwecja

Heinkel HD-19 został opracowany w latach 20-tych XXw. jako jednomiejscowy samolot myśliwski. Kila samolotów tego typu eksportowano do Szwecji. Tam pod oznaczeniem J-4 użytkowane były zarówno w wersji z podwoziem kołowym a także na nartach i na pływakach. Modele wszystkich trzech odmian tego samolotu ma w ofercie firma TOPGUN, do recenzji otrzymaliśmy zestaw umożliwiający wykonanie myśliwskiego Heinkla w odmianie pływakowej.

Strona 9 z 20