Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Modele samolotów

W Pudle - samolot myśliwski Grumman F2F-1 - 1/48 - Attack Squadron

Email Drukuj PDF

Model: F2F-1 US Navy biplane fighter  nr 48036 PROset
Skala: 1:48
Producent: Arma Hobby/Attack Squadron
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, klisza, osłona kabiny vacu,
Malowanie: 6x USA

Przypadająca nie tak dawno premiera nowego modelu TS-11 Iskra z Arma Hobby przyćmiła trochę przypadające mniej więcej w tym samym czasie wprowadzenie na rynek innego ciekawego modelu warszawskiego producenta. Pod marką Attack Squadron Arma hobby zaoferował modelarzom model pokładowego samolotu myśliwskiego Grumman F2F-1. Zestaw umożliwiający budowę repliki tej ciekawej maszyny z drugiej połowy lat 30-tych XXw. opracowano w skali 1/48 w technologii żywicznego odlewu. Dzięki uprzejmości producenta możemy zajrzeć do pudełka z charakterystyczną szaroniebieską etykietką.

Więcej…
 

TS-11 "Iskra" bis DF Deluxe Set

Email Drukuj PDF

Nazwa modelu: TS-11 "Iskra" bis DF Deluxe Set
Producent:
Arma Hobby
Skala:
1:72
Nr kat.:
70001
Tworzywo:
model wtryskowy plus elementy fototrawione i żywiczne

Więcej…
 

W pudle - T-65 X-Wing Starfighter - 1/72 - Bandai

Email Drukuj PDF

Model: Incom Corporation X-Wing Space Superiority Fighter 
Skala: 1:72
Producent: Bandai
Tworzywo: wtrysk, montaż bez kleju, kilka kolorów tworzywa
Malowanie: 1x sojusz Rebelii

18 grudnia 2015r. to wieli dzień dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen w Polsce. Dziś bowiem premiera VII części sagi czyli "Przebudzenia Mocy". Postanowiliśmy mieć drobny udział w tym wydarzeniu i pokazać zestaw umożliwiający budowę jednego z najbardziej znanych pojazdów z Gwiezdnych Wojen, legendarnego myśliwca T-65 X-Wing Starfighter. Zestaw opracowano w 2014r., kiedy to firma Bandai uzyskała licencję od producentów filmowej sagi na wykonanie i sprzedaż serii modeli pojazdów występujących w filmach. Modele te, doskonałej jakości, są niestety przeznaczone tylko na rynek japoński, zaś w Europie i USA można je kupić jedynie na rynku wtórnym. Mi udało się taki model zdobyć, dlatego można zajrzeć do pudełka.

Więcej…
 

Nowa Iskra w skali 1:72

Email Drukuj PDF

W niedługim czasie można spodziewać się na rynku premiery nowego modelu. W ramach współpracy Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego w firmą Arma Hobby z Warszawy otrzymaliśmy do testów dwa komplety ramek testowych do będącego w fazie opracowywania modelu samolotu szkolno treningowego TS-11 Iskra. Zasadniczy zestaw składa się dwóch ramek z szarego tworzywa i jednej przezroczystej, ponadto producent dostarczył nam po dwa komplety blaszek fototrawionych.

 

Więcej…
 

W pudle - samolot rozpoznawczy Spitfire PR Mk XI - 1/72 - Attack Squadron

Email Drukuj PDF

Model: Spitfire PR Mk XI  nr 72067 PROset
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby/Attack Squadron
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, klisza, osłona kabiny vacu,
Malowanie: 4x USA, 1x Wielka Brytania, 1x Dania

Co może być ciekawego w nowym modelu Spitfira w skali 1/72? Gdybym zadał grupie modelarzy to pytanie większość odpowiedziałaby pewnie, że nic, że kolejna firma bierze się za oklepany temat, bo kasa itp. Sporo na pewno nie posiadałby się z zachwytu, bo to przecież piękny i kultowy samolot i jego modeli nigdy za wiele. Dlatego gdy dotarła do mnie informacja o nowym modelu Spita opracowanym przez warszawską Arma Hobby trochę się zdziwiłem. Jeszcze jednak bardziej, jak dotarły do mnie bardziej szczegółowe informacje o tym modelu. Nie jest to bowiem żadne odgrzewanie kotleta, bo wybrana przez producenta wersja to dość rzadko spotykana maszyna rozpoznania fotograficznego, ciekawa jest również historia powstania tego zestawu. Powstał przez przypadek, bo akurat były potrzebne części do konwersji, potem kolejne, aż w końcu powstał kompletny model, który zupełnie zmienia dotychczasowe wyobrażenia o modelach Spitfirów. Czemu? Zajrzyjmy do pudełka.

Więcej…
 


Strona 6 z 20