Koszaliński Portal Modelarski

Modele samolotów

W pudle - Samolot myśliwski PZL P.8/I - 1/48 Arma Hobby

Email Drukuj PDF

 

Model: PZL P.8/I nr 49009 PROset
Skala: 1:48
Producent:
Arma Hobby
Tworzywo:
żywica, elementy fototrawione, klisza
Malowanie: 1 x Polska

Zapowiadano go jakiś czas temu, w końcu jest. Model prototypu myśliwca PZL P.8/I, najciekawszej konstrukcji inż Puławskiego, bo nie wykonanej na zlecenie Ministerstwa Spraw Wojskowych, ale jako projekt prywatny, kontynuacja praz badawczych nad zastosowaniem silników rzędowych do napędu samolotów myśliwskich. Miniatura tego samolotu  w skali 1/48 nie mogła powstać nigdzie indziej, niż w warszawskiej Arma Hobby i jest kolejnym krokiem w realizacji celu w postaci stworzenia modeli wszystkich samolotów konstrukcji inż Zygmunta Puławskiego. Pora zajrzeć do pudełka.

W Pudle - Wodnosamolot Lublin R-VIII HS - 1/72 - Choroszy Modelbud

Email Drukuj PDF
Model: Lublin R-VIII HS hydro (nr. kat. C06)
Skala: 1:72
Producent: Choroszy Modelbud
Tworzywo: żywica, folia
Malowanie: 3 x Polska

Zestawy waloryzujące do Miga-29 (Arma Hobby)

Email Drukuj PDF
Numer Katalogowy 48050 72100 72099
Nazwa

Mig-29A Polish Air Force
upgrade set

Mig-29A Polish Air Force
upgrade set

Mig-29A
engine nozzles
Skala 1:48 1:72 1:72
Tworzywo żywica, el. fototrawione żywica, el. fototrawione żywica, el. fototrawione
Producent Arma Hobby /
Attack Squadron
Arma Hobby /
Attack Squadron
Arma Hobby /
Attack Squadron

Dzięki uprzejmości firmy Arma Hobby otrzymaliśmy do testów najnowsze produkty z serii Attack Squadron umożliwiające wykonanie polskich odmian myśliwca Mig-29A. Są to dwa zestawy tych samych elementów ale w skalach 1:72 i 1:48 oraz elementy silników RD-33 (dysze i dopalacze).

W Pudle - bombowiec nurkujący PZL P-42 - 1/48 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Model: Bombowiec nurkujący PZL P-42  nr 481320
Skala: 1:48
Producent: Mirage Hobby
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione, klisza,
Malowanie: 2x Polska

Seria modeli samolotów liniowych wywodzących się z PZL P-23 Karaś stała się jednym ze znaków firmowych Mirage Hobby. Po wypuszczeniu całej serii Karasi w wersjach A i B w różnych konfiguracjach i wariantach malowania, przyszła pora na P-43 "Czajka", natomiast cykl zamyka zestaw umożliwiający budowę modelu prototypu bombowca nurkującego PZL P-42. Najbardziej charakterystyczna cecha wyróżniająca go od innych odmian Karasia to oczywiście podwójne usterzenie. Doświadczenia zebrane podczas testów z PZL P-42 wykorzystano przy projektowaniu następcy Karasia - PZL-46 Sum.

W pudle - Halberstadt CL.IV H.F.W. - 1/48 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Model: Samolot szturmowy Halberstadt CL.IV H.F.W.  nr 481402
Skala: 1:48
Producent: Mirage Hobby
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione, klisza,
Malowanie: 3x Niemcy

W latach 2014 - 2018 obchodzimy stulecie I Wojny Światowej i poszczególnych wydarzeń związanych z jej przebiegiem. Jest to również doskonała okazja dla producentów modeli i akcesoriów modelarskich do poszerzenia oferty o modele sprzętu wojskowego używanego w czasie Wielkiej Wojny. Pojawiają się zatem modele, figurki pojedyncze, a nawet całe serie, wszystko zależy od inwencji producentów. Tym tropem poszła warszawska Mirage Hobby wprowadzając nie tak dawno na rynek model samolotu szturmowego Halberstadt CL.IV. Pamiętając ile frajdy przysporzył mi model jego starszego brata, CL.II, zajrzałem do sporego pudła ozdobionego efektowną grafiką i charakterystyczną czerwoną strzałą, jak tylko nadarzyła się ku temu okazja.

Strona 4 z 20