Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Modele samolotów

W Pudle - samoloty bombowo - rozpoznawcze PZL 23A Karaś, PZL 42 - 1/72 - IBG Models

Email Drukuj PDF
Model: PZL 23A Karaś nr kat. 72505
Skala: 1:72
Producent: IBG Models
Tworzywo: wtrysk, blaszka fototrawiona
Malowanie: 2 x Polska
Model: PZL 42 nr kat. 72509
Skala: 1:72
Producent: IBG Models
Tworzywo: wtrysk, blaszka fototrawiona
Malowanie: 2 x Polska

Zapowiedź tych modeli przez firmę IBG Models wywołała zrozumiałe zaskoczenie i entuzjazm w środowisku modelarskim. Do tej pory modelarze dysponowali dość leciwym zestawem firmy Heller i praktycznie przed potopowym zestawem ZTS Siedlce, który z oryginałem miał niewiele wspólnego Wykonanie poprawnej repliki Karasia było zadaniem raczej dla doświadczonych i wytrwałych modelarzy. Teraz miało się to zmienić, IBG opracowało swoje zestawy od zera, zgodnie z obowiązującymi standardami. Docelowo do rąk modelarzy mają trafić zestawy umożliwiające budowę wszystkich odmian tego pięknego samolotu, na początek na rynek trafiły PLZ 23A oraz zbudowany na jego podstawie prototyp bombowca nurkującego PZL 42. Producent pokazywał reandry projektowe obu zestawów, potem zdjęcia wyprasek, wreszcie słowo stało się ciałem, Karasie trafiły w modelarskie ręce, między innymi moje.

Więcej…
 

Lotnicze nowości Choroszy Modelbud

Email Drukuj PDF
Model: Voisin 3 (Salmson engine)
Skala: 1:72
Producent: Choroszy Modelbud
Tworzywo: żywica, fotoramka, folia
Malowanie: Rosja, Frnacja, Belgia, Włochy
Model: Nieuport 80E2, 83E1/E2
Skala: 1:72
Producent: Choroszy Modelbud
Tworzywo: żywica, folia
Malowanie: Polska, Francja

W ostatnim czasie firma Choroszy Modelbud poszerzyła swoją ofertę o trzy ciekawe propozycje adresowane do miłośników lotnictwa spod znaku płótna i sklejki. Są to samolot bombowy Voisin 3 oraz samolot szkolny Nieuport E 80/83. Wszystkie modele opracowano w podziałce 1/72. Ponieważ pojawiły się w sprzedaży pod koniec 2016r. nie znalazły się w naszych zestawieniach nowości modelarskich. Znalazły się za to w puli nagród przekazanych przez firmę Choroszy Modelbud na VI-tą edycję Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, a to doskonała okazja, żeby zajrzeć do trzech niewielkich pudełek z charakterystyczną grafiką.

Więcej…
 

Śmigłowiec SH-2G „Super Seasprite”

Email Drukuj PDF

Model: Śmigłowiec SH-2G „Super Seasprite”
Skala: 1:48
Producent: Kity Hawk
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione,
Malowanie: Polska, USA, Australia, Egipt
Dystrybutor: IBG Models

Miłośnicy polskiego lotnictwa, a w szczególności pokładowego lotnictwa morskiego na pewno na to czekali. W skali 1:48 firma „Kity Hawk” wypuściła na rynek model śmigłowca SH-2G „Super Seasprite” używanego na polskich fregatach. A żeby szczęście było pełne z kalkami zawierającymi polskie malowanie.

Dzięki firmie IBG Models otrzymaliśmy ten model do testów. Zawartość pudełka jest naprawdę imponująca…

Więcej…
 

W Pudle - szybowiec szkolny SG38 - 1/48 - Special Hobby

Email Drukuj PDF

Model: szybowiec SG 38  nr SH48141
Skala: 1:48
Producent: Special Hobby
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione,
Malowanie: 3x Niemcy, 3x Słowacja

Modele szybowców nie są tak popularne wśród producentów, jak modele samolotów, niemniej jednak czasem na rynku pojawiają się propozycje skierowane dla amatorów bezsilnikowych statków powietrznych. Tak właśnie uczyniła czeska firma Special Hobby wypuszczając replikę jednej z najbardziej znanych konstrukcji w historii szybownictwa - niemieckiego szybowca SG-38. Był on produkowany w dużych ilościach w okresie międzywojennym, w czasie II wojny Światowej a także po wojnie. Używany był wielu krajach w Europie, w tym również w Polsce. W ofercie Special Hobby znajdują się dwa zestawy SH48139 (malowania Polskie, SSRS i NRD) a także SH48141 (malowania Niemieckie i Słowackie). Przyjrzyjmy się bliżej tej ostatniej.

Więcej…
 

W pudle - samoloty mysliwskie PZL P.6, PZL P.7 - 1/72 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model: PZL P.6  nr 73003 PROset
Skala: 1:48
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, klisza, osłona kabiny vacu,
Malowanie: 2 x Polska

Model: PZL P.7/I-1 nr 73004 PROset
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, klisza, , osłona kabiny vacu,
Malowanie: 1x Polska

Zanim na rynku pojawił się opisywany niedawno model samolotu PZL P.8 w podziałce 1/48, Arma Hobby wprowadziła na rynek dwa modele myśliwców Puławskiego w skali 1/72. Są to również maszyny prototypowe, a mianowicie PZL P.6 oraz PZL P.7/I-1. Jest to zupełnie zrozumiała konsekwencja wyprodukowania modeli tych samolotów w skali 1/48 oraz prototypu samolotu myśliwskiego PZL P.11.

Więcej…
 


Strona 3 z 20