Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Książki

Puckie skarzydła nad Bałtykiem

Email Drukuj PDF

Tytuł: "Puckie Skrzydła nad Bałtykiem"
Autor: Joanna Grochowska, Barbara Kos-Dąbrowska
Wydawnictwo: BiT, Oskar, Gdańsk
Wydanie: 2018
Oprawa: twarda

Morski Dywizjon Lotniczy w Pucku doczekał się już wielu opracowań, nie oznacza to jednak, że tematyka została całkowicie wyczerpana i niczego nowego się już nie dowiemy. Wręcz przeciwnie, pojawiają się nowe fakty, dotąd nie znane, nowe ustalenia, nieznane dokumenty czy zdjęcia. Przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania Niepodległości, powstania Lotnictwa Polskiego oraz 98-ma rocznica Zaślubin Polski z morzem okazała się dobrą okazją do wydania kolejnej publikacji. Nakładem Wydawnictw BiT i Oskar z Gdańska do rąk czytelników trafiły właśnie "Puckie Skrzydła nad Bałtykiem". Co ona zawiera?

Więcej…
 

Do czego służy ten przycisk?

Email Drukuj PDF

Tytuł: "Do czego służy ten przycisk? autobiografia"
Autor: Bruce Dickinson
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sine Qua Non
Wydanie: Kraków 2017
Oprawa: miękka
Cena: 39,90 zł

Autobiografia gwiazdy heavy metalu... Czego się można po niej spodziewać? Zazwyczaj płyty, koncerty, trasy a w trakcie imprezy, panienki i różnego rodzaju używki. Tak jest zazwyczaj, ale niektóre gwiazdy wyłamują się z tego stereotypu. Takim jest właśnie Bruce Dickinson, znany jako wokalista grupy Iron Maiden i współtwórca największych jej sukcesów, choćby takich albumów jak "Pice of Mind", Powerslave" czy "Brave New Wlord". Oczywiście to tylko kilka przykładów. Bruce Dickinson to nie tylko wybitny wokalista i kompozytor, to prawdziwy człowiek renesansu. Żeby zobaczyć czym jeszcze się zajmował i zajmuje warto sięgnąć do jego autobiografii, której polska edycja ukazała się w zeszłym roku.

Więcej…
 

Ogień sprawiedliwości

Email Drukuj PDF

Tytuł: "Ogień sprawiedliwości"
Autor: Piotr Langenfeld
Wydawnictwo: Ender
Seria: WarBook
Wydanie: 25 października 2017
Oprawa: miękka
Cena: 36,90 zł

 

Więcej…
 

Dziennik dowódcy Rosomaka

Email Drukuj PDF

Tytuł: "Dziennik dowódcy Rosomaka"
Autor: Jacek Dutkiewicz
Wydawnictwo: Ender
Seria: War Report
Wydanie: 27 września 2017
Oprawa: miękka
Cena: 39,90 zł

Więcej…
 

Torpedowce i minowce Polskiej Marynarki Wojennej 1920-1939

Email Drukuj PDF

Tytuł: Torpedowce i minowce Polskiej Marynarki Wojennej 1920 - 1939
Autor: Mariusz Borowiak
Wydawnictwo: Napoleon V
Data wydania: październik 2017

Swego czasu jeden ze znajomych stwierdził - opisałeś kanonierki, zajmij się tematem torpedowców. O tym jeszcze nikt nie pisał. W sumie racja, można zacząć zbierać materiały. Tka zbierałem, zbierałem, żeby dowiedzieć się, że publikację na ten temat przygotowuje Pan Mariusz Borowiak. Tak więc odpuściłem i zająłem się innymi tematami zdając sobie sprawę, że temat zostanie opisany rzetelnie i fachowo. Praca ujrzała światło dzienne na początku października 2017r. nakładem wydawnictwa Napoleon V z Oświęcimia. Nie tak dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem jednego egzemplarza, więc nic dziwnego, że zaraz zabrałem się do studiowania jego zawartości.

 

Więcej…
 


Strona 1 z 11