Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Modele pojazdów

W pudle - Czołg lekki Stridsvagn M/38 - 1/72 - IBG Models

Email Drukuj PDF

Model: STRIDSVAGN M/38 SWEDISH LIGHT TANK nr kat. 72033
Skala: 1:72
Producent: IBG Models
Tworzywo: wtrysk, elementy fototrawione
Malowanie: 1 x Szwecja

Prezentowany niedawno model KTO Rosomak był najbardziej oczekiwaną nowością jeżeli chodzi o modele pojazdów bojowych. Jego producent, firma IBG z Warszawy nieco wcześniej wprowadziła na rynek całą serię niemniej ciekawych pojazdów bojowych. W przeciwieństwie do "Rośka" ich premiery nie miały takiego rozgłosu, może z racji tematyki. Mowa tu bowiem o szwedzkich czołgach lekkich M/38/40 oraz opracowanych na ich bazie węgierskich pojazdach o nazwie Toldi.

Więcej…
 

KTO Rosomak „The Green Devil”

Email Drukuj PDF

Nazwa modelu: KTO Rosomak „The Green Devil”
Producent:
IBG Models
Nr katalogowy: 35032
Skala: 1:35
Premiera: lipiec 2016

Więcej…
 

Koła do KTO "Rosomak" Mk.FL

Email Drukuj PDF

W lipcu ukazał się model Kołowego Transportera Opancerzonego „Rosomak” w skali 1:35. Na rynku dostępne są też już pierwsze dodatki do niego. W sprzedaży jest między innymi zestaw żywicznych kół produkcji Mk.FL.

Koła zestawowe są dobre, można więc zadać pytanie po co kupować ten dodatek? Na pewno z dwóch powodów: koła Mk.FL są wykonane jako ugięte, ze wszystkimi efektami tego ujęcia – zgrubienie opony i zmieniony wskutek ugięcia wzór na oponie, po drugie są to koła z oponami firmy Michelin (konkretnie typ XZL) występującymi w afgańskich wersjach naszego KTO (IBG Models proponuje zaś opony innego wzoru). Poza tym według mojej oceny jakość wykonania całości jest na bardzo dobrym poziomie. Co prawda na łączeniu form występuje delikatna linia między bieżnikiem ale jest ona bardzo łatwa do usunięcia i nie wpływa na jakość oceny.

Najlepszym jednak sposobem na wyrobienie sobie zdania o tym produkcie jest porównanie z oryginałem. Wnioski zostawiam czytelnikom :)

 

Więcej…
 

W pudle -Samochód Pancerny Kubuś - 1/72 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Model: Improwizowany samochód pancerny Kubuś

Skala: 1:72
Producent: Mirage Hobby 7240001
Tworzywo: model wtryskowy,
Malowanie: Polska, sierpień 1944r.


Niedługo po ukazaniu się repliki najbardziej znanego powstańczego pojazdu w skali 1/35, warszawski producent zapowiedział, iż niebawem na rynek trafi kolejna miniatura Kubusia, tym razem w sakli 1/72. Tak też się stało, w lutym 2015r. nowy produkt Mirage Hobby trafił do sklepów.
Przyjrzyjmy się mu zatem bliżej. Model zapakowano w niewielkie ale efektowne pudełko z przyjemnym dla oka box Artem, w środku zaś torebkę elementami, instrukcję i kalkomanię (przyczepioną zszywką do instrukcji).

 

Więcej…
 

Samochód pancerny Kubuś - 1/35 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Model: Improwizowany samochód pancerny Kubuś
Skala: 1:35
Producent: Mirage Hobby
Tworzywo: model wtryskowy, gumowe opony
Malowanie: Polska, sierpień 1944r.

 

Więcej…
 


Strona 2 z 5