Koszaliński Portal Modelarski

Modele pojazdów

KTO Rosomak „The Green Devil”

Email Drukuj PDF

Nazwa modelu: KTO Rosomak „The Green Devil”
Producent:
IBG Models
Nr katalogowy: 35032
Skala: 1:35
Premiera: lipiec 2016

Koła do KTO "Rosomak" Mk.FL

Email Drukuj PDF

W lipcu ukazał się model Kołowego Transportera Opancerzonego „Rosomak” w skali 1:35. Na rynku dostępne są też już pierwsze dodatki do niego. W sprzedaży jest między innymi zestaw żywicznych kół produkcji Mk.FL.

Koła zestawowe są dobre, można więc zadać pytanie po co kupować ten dodatek? Na pewno z dwóch powodów: koła Mk.FL są wykonane jako ugięte, ze wszystkimi efektami tego ujęcia – zgrubienie opony i zmieniony wskutek ugięcia wzór na oponie, po drugie są to koła z oponami firmy Michelin (konkretnie typ XZL) występującymi w afgańskich wersjach naszego KTO (IBG Models proponuje zaś opony innego wzoru). Poza tym według mojej oceny jakość wykonania całości jest na bardzo dobrym poziomie. Co prawda na łączeniu form występuje delikatna linia między bieżnikiem ale jest ona bardzo łatwa do usunięcia i nie wpływa na jakość oceny.

Najlepszym jednak sposobem na wyrobienie sobie zdania o tym produkcie jest porównanie z oryginałem. Wnioski zostawiam czytelnikom :)

 

W pudle -Samochód Pancerny Kubuś - 1/72 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Model: Improwizowany samochód pancerny Kubuś

Skala: 1:72
Producent: Mirage Hobby 7240001
Tworzywo: model wtryskowy,
Malowanie: Polska, sierpień 1944r.


Niedługo po ukazaniu się repliki najbardziej znanego powstańczego pojazdu w skali 1/35, warszawski producent zapowiedział, iż niebawem na rynek trafi kolejna miniatura Kubusia, tym razem w sakli 1/72. Tak też się stało, w lutym 2015r. nowy produkt Mirage Hobby trafił do sklepów.
Przyjrzyjmy się mu zatem bliżej. Model zapakowano w niewielkie ale efektowne pudełko z przyjemnym dla oka box Artem, w środku zaś torebkę elementami, instrukcję i kalkomanię (przyczepioną zszywką do instrukcji).

 

Samochód pancerny Kubuś - 1/35 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Model: Improwizowany samochód pancerny Kubuś
Skala: 1:35
Producent: Mirage Hobby
Tworzywo: model wtryskowy, gumowe opony
Malowanie: Polska, sierpień 1944r.

 

Reanult FT-17

Email Drukuj PDF
Model: Reanult FT-17
Skala: 1:35
Producent: Meng
Tworzywo: model wtryskowy plus elementy fototrawione
Malowanie: Francja I WŚ, Francja 1940, Finlandia 1940, Niemcy 1944

Strona 2 z 5