Koszaliński Portal Modelarski

Bałtycki Festiwal Modelarski

Modele z "Perunem"

Email Drukuj PDF

 Czyli co koszalińska prasa napisała o I Bałtyckim Festiwalu Modelarskim.

MIASTO Tygodnik Koszaliński,

Nr21 25-31.05.2012

(aby przeczytać artykuł kliknij na obrazku)

I Bałtycki Festiwal Modelarski - podsumowanie

Email Drukuj PDF
W dniach 19-20.2012 w gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie odbył się I Bałtycki Festiwal Modelarski organizowany przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”, a konkretnie przez modelarzy stowarzyszenia z grupy Koszaliński Pluton Modelarski.
W Koszalinie gościliśmy prawie 50 modelarzy z całej Polski, którzy wystawili ogółem 285 modeli z tym, że 57 modeli (modele Organizatorów – Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego oraz 3 modele w budowie) nie zostały wystawione do oceny. Uczestnicy Festiwalu wzięli udział w Koszalińskiej Nocy Muzeów 2012, a w niedzielę rano odbyli wycieczkę do zespołu dawnych magazynów atomowych w Podborsku.
W drugim dniu Festiwalu wystawę licznie odwiedzali mieszkańcy Koszalina, którzy mogli podziwiać konkursowe modele oraz porozmawiać z modelarzami o tajnikach ich hobby. Na zakończenie imprezy zostały wręczone autorom najlepszych prac wyróżnienia i nagrody specjalne. Miłym akcentem było wręczenie  w dniu 19 maja 2012 przez pana Mirosława Miarkę, przedstawiciela Centralnej Komisji Modelarstwa LOK legitymacji sędziowskich. Otrzymali je dwaj modelarze z Koszalina: Artur Szuszkiewicz i Wojciech Sokołowski oraz modelarz z Kołczygłów – Marek Świderski.
Sporym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa grafik Jarosława Wróbla, którą można było oglądać przez dwa festiwalowe dni.
Podsumowując koszalińską imprezę można stwierdzić, że była ona bardzo udana – poziom wystawionych prac był bardzo wysoki, a uczestnicy wyjeżdżali z Koszalina zadowoleni i zapowiadali swoje przybycie na II Koszaliński Festiwal Modelarski w maju 2013 roku.
 

Kolejny puchar dla juniora

Email Drukuj PDF
Miło nam poinformować, że został ufundowany kolejny puchar dla juniora. Tym razem nagrodę ufundował kolega Robert "templess" Gadkowski. ze Szczecina za "Najlepszy model w grupie sprzęt wojskowy 1/35 junior".

Nagrody od modelarzy z Inowrocławia

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych postanowiło ufundować na naszym Festiwalu swoje nagrody.

  • Nagroda Specjalna Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych - statuetka tym razem z nagrodą rzeczową, przyznawana modelarzowi za model, kolekcję lub całokształt dokonań.
  • Nagroda Specjalna za "Wprowadzenie Sklepowego w Podziw" od Sklepu Modelarskiego "Hobby" w Inowrocławiu www.hobby.szeroka5.pl Nagroda rzeczowa + 10% rabat w sklepie przez 3 miesiące, przyznawana za to co się w głowie sklepowego akurat zagnieździ.

 

Serwis kawowy i wyżywienie

Email Drukuj PDF

Informacje organizacyjne:

  • W czasie trwania festiwalu na terenie szkolnej stołówki będzie funkcjonował serwis kawowy i herbaciany dla wszystkich uczestników.
  • W sobotę i w niedzielę istnieje możliwość zamówienia na stołówce dwudaniowego obiadu w cenie 10 zł.
  • Osoby chętne do skorzystania z obiadu proszę o zgłoszenia do piątku 11.05.2012 na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 691404115.
  • Sędziowie zostaną zaprowiantowani przez organizatorów.

Strona 10 z 12