Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Materiały

Polish F-16C Nato Tiger Meet 2015 - kalkomanie Modelmaker Decals - 1/48

Email Drukuj PDF

Zestaw: Polish F-16C Nato Tiger Meet 2015 nr 48061
Skala: 1:48
Producent: ModelMaker Decals
Tworzywo: kalkomania

 

Od 2014r. polscy piloci są pełnoprawnymi członkami NATO Tiger Association do którego należy 21 członków pełnoprawnych oraz 10 honorowych - eskadr myśliwskich, które rok rocznie spotykają się na zlotach tzw. "Tiger Meet". Są to nie tylko wspólne manewry i wymiana doświadczeń, najbardziej rozpoznawalnym elementem tych ćwiczeń są okolicznościowe malowania samolotów, koniecznie z tygrysim motywem. Piloci podkreślają szczególny charakter tych zlotów tzw. "Tiger Spirit", duch współpracy i przyjaźni. Na znak solidarności eskadr biorących udział w kolejnych edycjach zlotu, tygrysie malowanie nie ogranicza się jedynie do samolotów, ale również kombinezonów oraz elementów strojów czy naszywek. Podczas każdego zlotu wybierana jest najlepiej ozdobiona maszyna. W 2015r. "tygrysie" eskadry spotkały się w bazie Konya w Turcji. Polskę reprezentowała 6 Eskadra Lotnicza z Krzesin w sile 6 myśliwców F-16. Dwa z nich o numerach 4052 i 4056 otrzymały z tej okazji charakterystyczne, "tygrysie" malowanie, wykonane przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 SA z Bydgoszczy. Firma ModelMaker Decals z Kołobrzegu przygotowała zestawy umożliwiające ozdobienie repliki F-16 takim właśnie efektownym kamuflażem. Do recenzji otrzymaliśmy zestaw dedykowany do modeli w skali 1/48.

Więcej…
 

Samoloty S. Skalskiego - kalkomanie Modelmaker Decals - 1/72

Email Drukuj PDF

Zestaw: STANISLAW SKLASKI PLANES 1939 - 1953 nr 72057
Skala: 1:72
Producent: ModelMaker Decals
Tworzywo: kalkomania

Producenci kalkomanii maja czasem w swych ofertach tzw. zestawy tematyczne. Dotyczą nie jakiegoś konkretnego typu samolotu, ale na przykład jednostki lotniczej, okresu działań wojennych czy też konkretnego pilota. Najczęściej zasłużonego asa przestworzy. były zestawy poświęcone pilotom amerykańskim czy niemieckim, żaden z naszych asów nie doczekał się jeszcze "swojego" zestawu kalek. Do chwili obecnej. Firma ModelMaker Delals  z Kołobrzegu, znana z produkcji doskonałych kalkomanii i posiadająca wierne grono internetowych hejterów postanowiła uzupełnić tę lukę w rynku. W ofercie znalazły się dwa zestawy poświęcone naszemu czołowemu asowi myśliwskiemu ostatniej wojny, Stanisławowi Skalskiemu. Oferowane są w skalach 1/48 i 1/72. Do recenzji otrzymaliśmy ten ostatni zestaw.

Więcej…
 

Kosynier na kalkomanii - Mig-29 nb 40

Email Drukuj PDF

Prezentujemy nowe produkty firmy ModelMaker, którymi są kalkomanie do Miga-29 o numerze bocznym 40. Samolot ten jest jednym z tych, na których upamiętniono słynnych „Kosynierów” – zasłużonych dla kościuszkowskiej eskadry pilotów myśliwskich. A na wspomnianym Migu z 23 Bazy  Lotnictwa Taktycznego znajdziemy portrety Witoldowa Urbanowicza – asa myśliwskiego z okresu II Wojny Światowej, który zestrzelił 17 samolotów niemieckich i japońskich.

 

Więcej…
 

TS-11 Iskra engine set - 1/72 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF

Model: TS-11 Iskra engine set  nr 72078
Skala: 1:72
Producent: Arma Hobby/Attack Squadron
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione,

Ostatnio firmy modelarskie mają w zwyczaju wypuszczanie obok nowych modeli  dedykowanych do nich dodatków lub nawet całej ich serii, które mają na celu wzbogacanie budowanych replik. Tak robi czeski Eduard, tak zrobiła również i Arma Hobby. Równocześnie z opisywaną niedawno wtryskową Iskrą w skali 1/72 warszawski producent, pod marką Attack Squadron zaoferował modelarzom żywiczną makietę silnika do tego właśnie modelu.

 

Więcej…
 

Fotorawione tablice przyrządów Yahu Models - cz.2

Email Drukuj PDF

Tablice przyrządów:

  • YMA-4835 - Mi-2 1:48
  • YML-72-01 - Mig-21PFM

Do testów otrzymaliśmy z firmy Yahu Models kolejne produkty - tablice przyrządów do Mi-2 (dedykowana do modelu Aeroplastu) i Miga-21PFM. Oba produkty jak zwykle prezentują doskonałą jakość, wykonane są w jako kolorowe, z doskonałym rysunkiem przyrządów i zegarów (co widać na poniższych zdjęciach.

Więcej…
 


Strona 2 z 5