Koszaliński Portal Modelarski

Materiały

Minowce typu "Jaskółka"

Email Drukuj PDF
Tytuł:
 Minowce typu "Jaskółka"
Autor:
 Marcin Wawrzynowski
Seria: Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939, tom 20
Cena: 14,99 zł
Wydawnictwo: Edipresse Polska SA 2013
 

Kalkomanie MODELMAKER DECALS

Email Drukuj PDF
Niedawno informowaliśmy o pojawieniu się na ryku nowego producenta kalkomanii, kołobrzeskiej firmy ModelMaker Decals. Informację te przyjęliśmy z dużym zadowoleniem, a z jeszcze większym kilka próbek produktów ModelMakera do recenzji.
 

Otrzymaliśmy w sumie trzy zestawy:
  • D32003 – MiG-21 F-13 in Polish service,
  • D48001 – MiG-21bis in Polish service vol.1,
  • D48002 – MiG-29 in Polish service vol.1.

Nowy producent kalkomiani - Model Maker

Email Drukuj PDF

Niedawno zadebiutowała nowa firma z Kołobrzegu - "Model Maker", która specjalizuje się w produkcji kalkomanii. Jako modelarze znają potrzeby rynku, więc wychodząc na przeciw oczekiwaniom rozpoczęli produkcję kalkomanii do polskich samolotów wojskowych, w szczególności „szmato-płatów” i „rur”.

Arkusze kalkomanii są wykonane metodą sitodruku, a błona jest nałożona wybiórczo, wystarczy namoczyć i nałożyć - nie ma potrzeby nic wycinać. Kalki według zapewnień producenta nakładają się bardzo dobrze, nie rwą się i poddają płynom renomowanych firm.

Obecnie asortyment obejmuje malowania Migów-21 F-13, Migów-21bis, Migów-29 (jedno i dwumiejscowych) oraz Su-22M3 nb 305 "Czarny dzik" - skala zarówno 1:72, 1:48 jak i 1:32.

W zapowiedziach są również inne malowania do kolejnych polskich statków powietrznych. Producent oczekuje również sugestii od modelarzy. Mamy nadzieje, że wkrótce opublikujemy szerszą recenzję produktów firmy "Model Maker".

Kontakt z producentem:

Wielki Leksykon Uzbrojenia

Email Drukuj PDF

W kioskach i salonach prasowych dostępny jest już pierwszy numer serii „Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939”. Zazwyczaj jestem sceptycznie nastawiony do tego typu wydawnictw ale patron kolekcji i jej partner (Muzeum Wojska Polskiego oraz portal dobroni.pl) spowodowali, że zdecydowałem się na jego zakup. Tym bardziej, że pierwszy numer jest w cenie 6,95 zł.

R. Panek, R. Peczkowski - Henschel Hs-126 - Wyd. Stratus

Email Drukuj PDF

 


 

Monografia samolotu Henschel HS-126 to kolejne wspólne dzieło Wydawnictwa Stratus oraz Muschroom Model Publications. Wydana została w ramach „Pomarańczowej Serii” w 2008r. Powyższa spółka edytorska słynie z wysokiej jakości anglojęzycznych wydawnictw monograficznych, nie inaczej jest w przypadku opracowania poświęconego jednemu z najbardziej znanych samolotów rozpoznawczych ostatniej wojny.

Strona 4 z 5