Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Okręty

W pudle - Polski trałowiec rzeczny T-4 - 1/35 - Choroszy Modelbud

Email Drukuj PDF
Skala 1/35 staje się coraz bardziej popularna jeśli chodzi o modele okrętów. Umożliwia bowiem budowę efektownych modeli małych jednostek, ale w dość sporych rozmiarach. Modele takie ma w ofercie kilku producentów takich jak Italeri, Trumpeter czy Bronco Models.
W Polsce do grona producentów takich właśnie modeli dołączyła firma Choroszy Modelbud oferując model polskiego trałowca rzecznego T-4 z Flotylli Pińskiej.
Więcej…
 

W pudle - lotniskowiec USS Hornet - 1/350 - Trumpeter

Email Drukuj PDF

Kiedy firma Trumpeter wprowadziła na rynek serię modeli okrętów wojennych w skali 1/350, w tym ogarniętym totalną stagnacją segmencie modelarskim zapanował prawdziwy boom. Najpierw ocknęli się producenci z Japonii, dzięki czemu są dostępne modele praktycznie wszystkich podstawowych okrętów Cesarskiej Marynarki Wojennej, potem dołączyli inni producenci z Europy, Azji i nawet z Polski. Jest więc w czym wybierać. Jednym z takich właśnie modeli popularnego „Trampka” jest opracowany w 2002r. zestaw umożliwiający budowę repliki jednego z najbardziej znanych lotniskowców US Navy – USS Hornet.
Więcej…
 

W pudle - Lotniskowiec HMS Illustrorius - 1/350 - Airfix

Email Drukuj PDF

Firma Airfix to jeden z najstarszych producentów modeli nie tylko w Europie, ale i na świecie. Do niedawna jednak była kojarzona głównie z kolejnymi reedycjami bardzo starych swoich produktów z lat 60tych i 70tych ubiegłego stulecia. Ponieważ taka polityka na dłuższą metę nie była dobra kilka lat temu firma upadła, by po jakimś czasie wrócić na rynek jako część koncernu Hornby z odmłodzoną ofertą. Nowe modele Airfixa produkowane są w Indiach, zaś jedną z najciekawszych nowości jest model brytyjskiego lekkiego lotniskowca ZOP HMS Illustrorius opracowany w skali 1/350.
Więcej…
 

W pudle - U -176 (IXc turn II) - 1/350 - Mirage Hobby

Email Drukuj PDF

Firma Mirage Hobby z Warszawy była dotąd kojarzona z modelami okrętów produkowanymi głównie w skali 1/400, stad pojawienie się na rynku modelu tej firmy w skali 1/350 było sporym zaskoczeniem. Pierwszym modelem tej firmy, a zarazem pierwszym wieloseryjnym modelem w tej skali w Polsce jest niemiecki okręt podwodny typu IXc, U-176.
Więcej…
 

Włoski ciężki krążownik Pola według stanu z 1941r. Hobby Boss 1/350

Email Drukuj PDF

Ostatnio pośród wysypu modeli japońskich okrętów w skali 1/350 pojawił się „rodzynek”, tj. model włoskiego ciężkiego krążownika Pola w wersji z 1941r. firmy Hobby Boss, oczywiście w skali 1/350.
Więcej…
 


Strona 3 z 3