Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Modele pojazdów

Transporter opancerzony BTR-152 - 1/35 - Skif

Email Drukuj PDF

Model transportera opancerzonego BTR-152 z arematą p.lot ZPU 23-2. Powstał w oparciu o dwa zdekompletwane zestawy firmy Skif. Malowanie SLA (South Lebanese Army) z okresu operacji 'Peace for Galilee' z 1982 roku.

Więcej zdjęć w galerii.

Model i zdjęcia: Seweryn M. Fleischer

 

 

Czołg T-54 - 1/35 - Skif

Email Drukuj PDF

Model czołgu T-54 model 1949 wykonany na bazie zestawu firmy Skif. Przerobiono praktycznie całą wieżę i tylną część kadłuba, wszystkie przeróbki były robione od podstaw. Wykorzystano lufę aluminiową firmy RB Model oraz km i gąsienice z Tamiyi.

 

Więcej zdjęć w galerii.

Model i zdjęcia: Seweryn M. Fleischer

 

 

ISU-152

Email Drukuj PDF

Autor: Wojciech "sokol" Sokołowski
Model: ISU-152
Firma: Zvezda
Skala: 1:35

Ciężkie samobieżne działo pancerne ISU-152 w barwach Wojska Polskiego. Egzemplarz w służbie w okresie powojennym, o czym świadczy WKM DSzk 12,7 mm.

W modelu wykorzystano gąsienice z zestawu Tamiyi (dziękuje ofiarodawcy - koledze Michałowi z Modelworka). Lufa również pochodzi z zestawu Tamiyi, dodatkowo wykorzystane zostały elementy fototrawione. Poręcze wykonane z drutu, antena firmy RB.

Więcej…
 

Stanowisko nr 4 Baterii Cyplowej im H. Laskowskiego w Helu - diorama 1/35 - relacja z budowy

Email Drukuj PDF

 


 

Pomysł zbudowania tej dioramy zrodził się w Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu w związku z przygotowywaną zimą 2009/2010 wystawą poświęconą bohaterskiemu dowódcy Baterii Cyplowej kpt. mar. Z. Przybyszewskiemu podczas obrony Helu w 1939r. Początkowo miał być tylko model samej armaty Bofors wz 36 kal. 152,4mm. Której planami  - wycinankami Muzeum dysponowało. Temat był bardzo ciekawy, więc podjąłem się budowy tego modelu. Podczas rozmów z kolegami z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiemu doszliśmy do wniosku, że ciekawiej będzie odtworzyć całe stanowisko, łącznie z piaszczystą wydmą na której stało i w miarę możliwości z całą otaczającą je infrastrukturą. Postanowiliśmy również, że dioramę zbudujemy we trzech, czyli Wojtek, Artur i ja. Wojtek miał wykonać samą bryłę stanowiska wraz z wydmą i torem kolejowym oraz km. plot., Artur miał zająć się wykonaniem terenu i roślinności, mi zaś przypadło w udziale wykonanie samej armaty wraz z parasolem maskującym.

Więcej…
 

ZIS-151 [1:35]

Email Drukuj PDF

 Autor: Artur "Szu" Szuszkiewicz 

Model: ZIS - 151

Producent: Zvezda

skala 1:35
Więcej…
 


Strona 3 z 5