W dniach 8-9.10.2018 odbył się w Łasku VIII Festiwal Modeli Redukcyjnych. Przedstawiciele Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego po raz kolejny uczestniczyli w tym modelarskim święcie, które w tym roku stało na bardzo wysokim poziomie, a zgromadziło 600 modeli przywiezionych przez modelarzy z Polski i z zagranicy.

Więcej >>>>

W dniach 3-5 sierpnia 2018 roku na terenie Hali Milenium w Kołobrzegu odbyła się druga edycja festiwalu Colberg Model Show – Orężada 2018 zorganizowanego przez firmę Modelmaker. Tegoroczna impreza zgromadziła 75 modelarzy z całej Polski, którzy wystawili 304 modele konkursowe i prawie 100 modeli wystawowych – te ostatnie tworzyły wystawę „100 modeli na 100 lat lotnictwa”.

Więcej >>>>

W dniach 21 -22 lipca 2018r. już po raz siódmy odbył się Chełmżyński Festiwal Modelarski. Wystawiono około 600 modeli, a poziom był bardzo wysoki. Tradycją się stało, że na tej imprezie organizowanej przez Modelarnię "Combat" z Chełmży nie mogło zabraknąć modeli i modelarzy z Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego.  Podczas tegorocznej edycji Festiwalu reprezentowali nas Artur Hamerling i Wojciech Sokołowski.

Więcej >>>>

W Muzeum Morskim w Terminalu Sztuki w Darłówku zachodnim otwarto 28 lipca 2018 wystawę modeli statków i okrętów. Jednym z inicjatorów wystawy jest członek Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego Artur Hamerlinga na wystawie znajdują się również modele innych modelarzy z KPMu - Marcina Wawszynkowskiego, Marka Filzka, Edmunda Nity i Wojciecha Sokołowskiego.

Więcej >>>>

W dniach 23-24.06.2018 odbył się w Elblągu IV. Elbląski Festiwal Modelarski zorganizowany przez sekcję modelarską Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Denar”. Impreza ta wraca do kalendarza modelarskiego po rocznej przerwie i zapewne z tym związana mniejsza niż zazwyczaj liczba modeli – osiemdziesięciu modelarzy wystawiło ok. 300 prac. Jednak ich poziom był dobry, a czasami nawet wybitny. Tak jak było w przypadku dzieł Przemka Litewki, którego Bristola F.2B Fighter nagrodziliśmy naszą nagrodą „Pod But” za najlepszy model konkursu.

Więcej >>>>

Partnerzy

                 
             
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!