Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Modele samolotów

Heinkel He-51 B-2 - relacja z budowy

Email Drukuj PDF

 W pierwszej połowie lat 30-tych XX wieku samoloty He-51 stanowiły podstawowe wyposażenie jednostek myśliwskich Luftwaffe. Wykorzystano je bojowo podczas wojny domowej w Hiszpanii. Niewielką część tych maszyn wyposażono w pływaki uzyskując w ten sposób morską odmianę oznaczoną B-2. Doświadczenia zdobyte z ich eksploatacji wykorzystano przy konstruowaniu wodnosamolotów He-59 i He-60, użytych bojowo w walkach na Wybrzeżu we wrześniu 1939r. Samolot He-51 B-2 był uzbrojony w 2 karabiny maszynowe MG 17 kal. 7,9mm, napędzany był silnikiem BMW VI. W czasie kampanii wrześniowej ten typ samolotu nie był używany w jednostkach pierwszo liniowych.

Więcej…
 

Albatros D XI

Email Drukuj PDF

Autor:  Seweryn M. Fleischer
Model:  Albatros D XI
Firma: Karaya
Skala: 1:48

Po dłuższej przerwie spowodowanej nawałem pracy i nałogami (sic!) Na tapecie pojawił się kolejny model. W zasadzie 'modelik' - teutoński aparat myśliwski z końca Wielkiej Wojny - Albatros D.XI.

 

Więcej…
 

Junkers D I - relacja z budowy

Email Drukuj PDF
Autor: Seweryn M. Flejszer
Model:Junkers D I
Firma: Roden
Skala: 1:48
 
Po szczęśliwym ukończeniu Albatrosa D.XI przyszedł czas na kolejny aparat niemiecki zaprojektowany i sfabrykowany pod koniec działań wojennych.
Więcej…
 

Mig-23 MF by Marek

Email Drukuj PDF

Artykuł autorstwa Marka Świderskiego, byłego technika samolotu Mig-23 MF z 28 SPLM

 

Prace nam sklejeniem tego modelu zacząłem w 1990r.Jest to Mig-23 „wersja nieznana” piszę tak, ponieważ kształtem można powiedzieć jest to Mig-23 i na tym się kończy mowa o jakiejkolwiek wersji tego samolotu. Ja postanowiłem zrobić z niego MF-a. Powodem tego było to, że pracowałem jako technik takiego samolotu. Model powstał bardzo szybko, ale jeszcze szybciej wylądował w szafie i wcale nie za szybą tylko za drzwiami z drewna. Po kilku latach takiego „stania” został rozebrany na części. To, co nadawało się do ponownego użycia po wyczyszczeniu z farby zostało użyte ponownie, ale wiele elementów zostało dorobione od „zera”.

Więcej…
 

Samolot wyścigowy Gee-Bee

Email Drukuj PDF
Model Marcina Wawrzynkowskiego w skali 1:72, wykonany z zestawu firmy ACE.
Więcej…
 


Strona 15 z 15