Koszaliński Portal Modelarski

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Modele samolotów

Mig-23MF 28SPLM nb 101

Email Drukuj PDF
Zestrzelić "Orła"!

czyli jak Pyrlandia walczyła z Northlandią

Pewnego dnia oglądając dzienniki telewizyjne ludzie dowiedzieli się że wybucha konflikt etniczny w Pyrlandii. Sytuację taką postanowił wykorzystać sąsiad - Northlandia. Zaniepokojeni Pyrlandczycy postanawiają zwrócić się do Rady Północnoatlantyckiej z prośbą o pomoc. NATO wysyła więc Lotniczą Grupę Ekspedycyjną, która ma za zadanie kontrolować przestrzeganie zakazu lotów nad Pyrlandią. W jej skład wchodzą samoloty 3. Armii Lotniczej w Europie oraz wydzielone polskie siły powietrzne. Tymczasem samoloty Northlandii zachowują się agresywnie dążąc do starcia...

Więcej…
 

Samolot myśliwski Su-27UB - 1/32 - Trumpeter

Email Drukuj PDF

Autor: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski
Model:Samolot myśliwski Su-27UB Flanker -C
Firma: Trumpeter
Skala: 1/32

 

 

Kiedy nadażyła się okazja sklejenia tego modelu, nie zastanwiałem się ani przez moment, pomimo, że współczesne odrzutowce to nie moja tematyka. nie buduję również modeli w skali 1/32. Do Su-27 zawsze miałem słabość, praktycznie od czasu kiedy pierwsze informacje i zdjęcia pojawiły się w naszym kraju. Co ciekawe, niemal jednocześnie z tymi informacjami samoloty te pojawiły się w Polsce, bowiem dwie jednostki, czyli 582 IAP z Chojnej i 159 GwIAP (Gwardiejskij Istriebitelnyj Awiacjonnyj Połk) z Kluczewa w 1988r. przezbroiły się na ten właśnie typ samolotu. Obie jednostki stacjonowały w Polsce do 1992r. 

Więcej…
 

Mig-21 MF nb6814 "Miecznik"

Email Drukuj PDF

Prezentowany model powstał w oparciu o specjalną edycję Academy w skali 1:48. W stosunku do standardowego produktu sygnowanego przez Academy jako Mig-21 MF dDodane zostały elementy fototrawione i doskonałe kalki Cartografa z dwoma polskimi malowaniami:

  • "Miecznik" nb 6814
  • "Kruk" nb 9111 (malowanie ala F-16)

Więcej…
 

Dwa Boeingi 737 500 -1/144 - Skyline/Daco

Email Drukuj PDF

Modele samolotów pasażerskich Boeing 737-500 w malowaniach LOTu. Jeden klasyczny, drugi Star Alliance. Modele to zestawy Skyline/Daco, kalkomanie zaś to produkcja LimaOscar Decals.
Modele wyjątkowo są lekko 'pobrudzone', ale zazwyczaj w tej skali tego nie robię ;)

PLL LOT

STAR ALLIANCE

Więcej zdjęć w galerii.

Model i zdjęcia: Seweryn M. Fleischer

 

 

Samolot bombowy Dornier Do-17Z-1 -1/48 - HobbyCraft

Email Drukuj PDF

Autor: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski
Model: samolot bombowy Dornier Do-17Z-1
Firma: HobbyCraft
Skala: 1/48

 

 W dniu 1 września 1939r. w rano samoloty Dornier Do-17 Z-2 z Stab 3/KG3 "Blitz" operujące z lotniska Heiligenbeil w Prusach Wschodnich,  zbombardowały pozycje polskich saperów w rejonie Tczewa. Nalot nie przyniósł jednak oczekiwanego rezultatu, Polacy wysadzili zaminowany most kolejowy na Wiśle zanim przejechał po nim niemiecki pociąg pancerny. 

Więcej…
 


Strona 10 z 15