Koszaliński Portal Modelarski

Modele samolotów

Mig-21 MF nb6814 "Miecznik"

Email Drukuj PDF

Prezentowany model powstał w oparciu o specjalną edycję Academy w skali 1:48. W stosunku do standardowego produktu sygnowanego przez Academy jako Mig-21 MF dDodane zostały elementy fototrawione i doskonałe kalki Cartografa z dwoma polskimi malowaniami:

  • "Miecznik" nb 6814
  • "Kruk" nb 9111 (malowanie ala F-16)

Dwa Boeingi 737 500 -1/144 - Skyline/Daco

Email Drukuj PDF

Modele samolotów pasażerskich Boeing 737-500 w malowaniach LOTu. Jeden klasyczny, drugi Star Alliance. Modele to zestawy Skyline/Daco, kalkomanie zaś to produkcja LimaOscar Decals.
Modele wyjątkowo są lekko 'pobrudzone', ale zazwyczaj w tej skali tego nie robię ;)

PLL LOT

STAR ALLIANCE

Więcej zdjęć w galerii.

Model i zdjęcia: Seweryn M. Fleischer

 

Samolot bombowy Dornier Do-17Z-1 -1/48 - HobbyCraft

Email Drukuj PDF

Autor: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski
Model: samolot bombowy Dornier Do-17Z-1
Firma: HobbyCraft
Skala: 1/48

 

 W dniu 1 września 1939r. w rano samoloty Dornier Do-17 Z-2 z Stab 3/KG3 "Blitz" operujące z lotniska Heiligenbeil w Prusach Wschodnich,  zbombardowały pozycje polskich saperów w rejonie Tczewa. Nalot nie przyniósł jednak oczekiwanego rezultatu, Polacy wysadzili zaminowany most kolejowy na Wiśle zanim przejechał po nim niemiecki pociąg pancerny. 

Samolot bombowo - torpedowy Douglas A-20G Havoc - 1/48 - Italeri / AMT ERTL

Email Drukuj PDF
Autor: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski
Model: samolot bombowo - torpedowy Douglas A-20G Havoc
Firma: Italeri/AMT ERTL
Skala: 1/48
 
W zbiorach Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu znajdują się fragmenty samolotu bombowego Douglas A-20G Havoc. Jest to goleń podwozia głównego, opona i kilka mniejszych fragmentów. Wiadomo, że samolot służył w Lotnictwie Sowieckim, zaś szczątki znajdowały się w niewielkiej odległości od brzegu w północnej części Półwyspu, w pobliżu siedziby MOW.

Szybowiec transportowy Waco CG-4A - 1/48 - od podstaw - relacja z budowy

Email Drukuj PDF
 
Szybowiec transportowy Waco CG-4A Heig (lub nieoficjalnie Jayhawk) był podstawowym wyposażeniem jednostek powietrzno – desantowych armii amerykańskiej w latach II Wojny Światowej. Prosty konstrukcji, dość łatwy w pilotażu, był użyty w praktycznie wszystkich operacjach powietrzno – desantowych w jakich brała udział US Army. Jego zasadniczą wadą był brak klap, co za tym idzie długa droga hamowania, co kosztowało życie wielu żołnierzy, kiedy ich szybowce po przyziemieniu rozbijały się o  napotkane przeszkody terenowe. Tak zginął miedzy innymi Gen. Gryg. Don Pratt – zastępca dowódcy 101 DPD, gdy jego szybowiec z impetem uderzył w kamienny mur.  Kiedy zakończyłem budowę samoloty transportowego C-47A, Koledzy z GRH „Jack of Diamonds” pytali, kiedy zbuduje Waco. Potem Kolega Baniak założył stronę o amerykańskich spadochroniarzach, gdzie również zaczęliśmy się udzielać, a ja dostałem wycinankę z Waco firmy GPM. Nie było wyjścia.

Strona 10 z 15