Koszaliński Portal Modelarski

Modele samolotów

Samolot myśliwski PZL P-1 - 1/48 - Arma Hobby

Email Drukuj PDF
Model:
-  PZL P-1, Arma Hobby,
Kleje:
- cyjanoakrylowe,
Farby:
- Bilmodelmaker,
- Vallejo
Chemia modelarska:
- Płyn do zmiękczania kalkomanii Mr. Mark Setter,
- Sidoluks,
- Wasch Vallejo,
- Suche pigmenty Talen

Samolot myśliwski PZL P-1 to pierwsza konstrukcja z całej rodziny doskonałych samolotów myśliwskich inż Z. Puławskiego. Samoloty, te których nie trzeba po raz kolejny opisywać stały się niemal ikoną polskiego przedwojennego lotnictwa. Model samolotu PZL P-1 w podziałce 1/48 ma w swojej ofercie firma Arma Hobby i jakiś czas temu był opisywany na naszym portalu. Teraz pora przekonać jak będzie sprawował się na warsztacie.

RQ-7B Shadov UAV - 1/48 - Attack Squadron

Email Drukuj PDF
Autor: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski
Model: RQ-7B Shadov UAV
Skala: 1:48
Producent: Attack Squadron #48001
Tworzywo: żywica, elementy fototrawione, rurka mosiężna
Malowanie: 4 x USA

 

Drony to bezzałogowe aparaty latające wykorzystywane w chwili obecnej przez większość armii świata, gównie do zadań zwiadowczych jak i dokonywania punktowych ataków z reguły na silnie bronione cele znajdujące się za linia frontu. Najbardziej znane konstrukcje tego typu to oczywiście Predator i Reaper. Ich mniejszym kuzynem jest RQ-7b Shadow.

Wodnosamolot myśliwski Heinkel Hd-19 J-4 - 1/72 - TopGun

Email Drukuj PDF

Autor: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski
Model: Wodnosamolot myśliwski Heinkel Hd-19 J-4
Firma: TOPGUN
Skala: 1/72
Technologia: odlew żywiczny
Kalkomania: 1 x Szwecja

RWD-17W - Manufaktura Modelarska - 1/48 - Relacja z budowy

Email Drukuj PDF
 
Samolot RWD-17 zaprojektowano jako przejściowy samolot szkolny pomiędzy samolotami szkolenia podstawowego RWD-8, a jednomiejscowymi samolotami wymagającymi większych umiejętności pilotażu, jak akrobacyjny RWD-10. Nowa konstrukcja miała także być przeznaczona do akrobacji. Prace rozpoczęto się w1936r. Głównym projektantem był inż. Bronisław Żurakowski. Konstrukcja i sylwetka samolotu była zbliżona do RWD-8, lecz prawie wszystkie zasadnicze podzespoły  zaprojektowano od nowa.

Friedrichshafen FF - 49b - 1/72 - TOPGUN

Email Drukuj PDF
Autor: Marcin "Marwaw" Wawrzynkowski
Model: samolot patrolowy Friedrichshafen FF - 49b
Firma: TOPGUN
Skala: 1/72
Technologia:
odlew żywiczny,
Kalkomania: 1 x Polska
 
Hydroplan ten powstał w specjalizującej się w budowie tego typu samolotów wytwórni Flugzeugbau Friedrichshafen GmbH. Jego konstrukcja została oparta na wcześniejszym typie FF - 33 produkowanego już w tej wytwórni. FF- 49 miał zatem podobny układ oraz napęd, różnił się przede wszystkim wytrzymalszą konstrukcją. Prototyp samolotu oblatano na początku 1917 roku. Ponieważ miał dobre osiągi zamówiono dwie jego odmiany: bombową oznaczoną  literą b i patrolową - c. Produkcję seryjną obu odmian uruchomiono w połowie 1917 roku. Obie odmiany kierowano sukcesywnie do jednostek lotniczych niemieckiej marynarki wojennej. Do końca wojny w 1918r. wyprodukowano łącznie 261 wodnosamolotów Friedrichshafen FF-49, z czego 37 w wersji FF - 49B i 215 wodnosamolotów FF - 49C.

Strona 7 z 15