Battle of Britain Defenders

Tytuł: Battle of Britain Defenders
Autor: Andrzej M. Olejniczak
Cena: 89,00 zł
Premiera:
31.08.2020
Seria: Spotlight ON
Wydawnictwo: 
Stratus

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę Bitwy o Wielką Brytanię.  Wydawnictwo Stratus z tej okazji wydało pozycję z serii „Spotlight ON” Battle of Britain Defenders. Zgodnie z tytułem w książce znajdziemy na czterdziestu dwóch stronach formatu A4 barwne sylwetki samolotów myśliwskich, które broniły Wielkiej Brytanii w 1940 roku. Autorem tych doskonałych rysunków jest Andrzej Olejniczak, a wstępem publikacje opatrzył Wojtek Matusiak (wstęp i podpisy pod sylwetkami samolotów są w języku angielskim).

Publikowane sylwetki samolotów to przede wszystkim rzuty boczne, choć znajdziemy również kilka rzutów z góry i z dołu. Dodatkowo publikacja zawiera szczegółowo rozrysowaną, kolorową tablicę przyrządów samolotu Hawker Hurricane I i Supermarine Spitfire I.

Oczywiście bohaterami podniebnych walk nad Wielką Brytanią byli przede wszystkim piloci. I choć poświęcona jest samolotom, to na jednej ze stron znajdziemy zestawienie dwudziestu Asów Bitwy o Wielką Brytanię.
Battle of Britain Defenders to doskonała pozycja zarówno dla miłośników historii, lotnictwa jak i dla modelarzy. Należy też zwrócić uwagę na doskonałą jakość wydania - sztywna kolorowa okładka i kredowy papier we wnętrzu.

Polecamy!

Tekst: Wojciech Sokołowski

Partnerzy

               

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!