Koszaliński Portal Modelarski

Pokazy i nauka systemów bitewnych Bolt Action i Infinity The

Email Drukuj PDF

W czasie V Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego zostanie przeprowadzony pokaz i nauka gry systemami bitewnymi Bolt Action i Infinity The Game.

Pokaz został zorganizowany przez sklep RCTRAX.PL – dystrybutora obu systemów i będzie odbywał się na hallu na parterze w Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich przy ul. Sportowej 19 w Koszalinie.

Harmonogram:

  • Sobota 9:00 – 14:00 Infinity The Game
  • Niedziela 9:00 – 14:00 Bolt Action

W czasie pokazów chętni będą mogli rozegrać na przygotowanych planszach potyczki pod okiem instruktora. Zostaną na czas potyczki wyposażeni w odpowiedni zestaw figurek żołnierzy i modele pojazdów.

Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swoich sił w roli stratega! Zarówno dorosłych jak i młodzież!


Bolt Action to historyczna gra bitewna z okresu II Wojny Światowej, wydawnictwa Warlord Games. Realistyczne zasady, pełne detali figurki, w tym oddziały bojowe, dowództwo, pojazdy pancerne, czołgi i artyleria powodują, że rozgrywka jest bardzo atrakcyjna. Gra ta jest zarówno dla miłośników historii, jak i ciekawej taktycznej rozgrywki!

 

Infinity The Game zaś jest bitewną grą figurkową, typu skirmish, osadzoną w realiach świata niezbyt odległej przyszłości, około roku 2180. Czym właściwie jest ten tajemniczy „skirmish”? Otóż różni się od innych gier bitewnych tym, że nie wymaga kilkudziesięciu figurek i olbrzymich stołów do przeprowadzenia bitwy. Skirmish to działania kilkuosobowych oddziałów, uczestniczących w niewielkich potyczkach.