Koszaliński Portal Modelarski

Kosynier na kalkomanii - Mig-29 nb 40

Email Drukuj PDF

Prezentujemy nowe produkty firmy ModelMaker, którymi są kalkomanie do Miga-29 o numerze bocznym 40. Samolot ten jest jednym z tych, na których upamiętniono słynnych „Kosynierów” – zasłużonych dla kościuszkowskiej eskadry pilotów myśliwskich. A na wspomnianym Migu z 23 Bazy  Lotnictwa Taktycznego znajdziemy portrety Witoldowa Urbanowicza – asa myśliwskiego z okresu II Wojny Światowej, który zestrzelił 17 samolotów niemieckich i japońskich.

 

 

Produkt firmy ModelMaker otrzymujemy tradycyjnie w foliowym woreczku, w którym jest arkusz kalkomanii i kolorowa kartka formatu A-4 na której przedstawiony jest rozkład plam kamuflażu na samolocie i rozmieszczenie poszczególnych godeł i oznaczeń. Zestawy są dostępne w skali 1:48, 1:72 i 1:144. My dysponujemy dwoma ostatnimi skalami.

Arkusz kalkomanii zawiera tylko godła, numery i szachownice. Producent zapowiada jednak wypuszczenie w najbliższym czasie zestawu napisów eksploatacyjnych. Same kalki wykonane są bez zarzutu. Zarówno w skali 1:144 jak i w skali 1:72 wydruki są ostre i bez przesunięć kolorów. Godło eskadry kościuszkowskiej, które znajduje się na grzbiecie samolotu, zostało podzielone na 3 części co powinno ułatwić jego prawidłowe ułożenie na modelu. Portrety Witolda Urbanowicza są w całości, co nie powinno mieć większego znaczenia, gdyż znajdują się one na płaskich powierzchniach stateczników pionowych.

Produkt jest więc jak najbardziej godny polecenia. Wkrótce opublikujemy relację z placu boju – czyli jak kalki ModelMaker spisują się na modelu Miga-29 1:72 z Trumpetera.

Kalkomania w skali 1:144

Kalkomania w skali 1:72


Tekst: Wojciech Sokołowski