W Pudle - Armata P.Panc. kal 37mm Bofors wz 36 - 1/35 - Mirage Hobby

Model tego podstawowego działa przeciwpancernego używanego przez Wojsko Polskie we Wrześniu 1939r. nie jest co prawda najnowszym produktem warszawskiego producenta w skali 1/35, ale mimo upływu czasu nie stracił na atrakcyjności. Zestaw numer 35212, seria 2, zapakowany jest w małe pudełko ze ilustracją M. Daukszy przedstawiającą działo wraz z obsługą.W środku znajdziemy dwie małe ramki z jasnoszarego polistyrenu zawierające łącznie 48 elementów oraz instrukcję montażu. Zestaw nie zawiera kalkomanii, działa te z reguły nie nosiły żadnych oznaczeń.


Poszczególne elementy wykonano na niezłym poziomie, szczegóły odtworzono wiernie, nie ma jamek skurczowych, a ślady po wypychaczach są w miejscach mało widocznych i łatwych do usunięcia. Gdzie niegdzie znajdą się niewielkie nadlewki.

Instrukcja zawiera podstawowe informacje o oryginale, sporządzone w języku polskim i angielskim oraz czytelne schematy montażu i malowania. Kolorystykę podano według Humbrola i Vallejo.

Podsumowując, stwierdzić trzeba, że Bofors wz 36 to model dla każdego, i dla początkujących i dla zaawansowanych. Jest jednocześnie szczegółowy jak na czasy w których powstawał i stosunkowo prosty do wykonania. Amatorzy sprzętu wojskowego używanego przez Wojsko Polskie powinni być zadowoleni. Oczywiście znajdą się tacy, co stwierdzą, że to nie Tamiya ani Dragon, ale pamiętać należy, że model opracowano w drugiej połowie lat 90-tych XXw. Od tego czasu dalekowschodnim producenci dokonali kolosalnego skoku technologicznego, a Bofors nie doczekał się następcy.

Marcin „Marwaw” Wawrzynkowski

Partnerzy

                 
           
                 

 

Kluby modelarskie

 

 

 

 
                 
                 
                 
Our website is protected by DMC Firewall!