Relacja z budowy szybki w skali 1/1200 firmy Mikrostocznia

Model:
•Mikrostocznia - Szebeka
Kleje:
•cyjanoakrylowe - Mini Diaxem
Farby:
•Tamiya,
Chemia modelarska:
•Panel line accent color - Tamiya


Wykonanie modelu zajęło dosłownie kilka godzin. Odlew żywiczny wymagał uzupełnienia, ponieważ posiadał pewne nieznaczne ubytki. Nie zajęło to jednak wiele czasu.

Maszty sporządziłem z drutu stalowego. Pręty węglowe dołączone do zestawu są zdecydowanie zbyt dużej średnicy. Drut stalowy 0,5 z którego wykonałem maszty oczywiście także jest przeskalowany, ale już mniej. Reje sporządziłem ze stalówki 0,3 mm. Do klejenia masztów użyłem kleju cyjanoakrylowego, mini diaksem jednak w miejscach klejenie wyżłobiłem zagłębienia, by powierzchnia klejenia była większa.

Olinowanie sporządziłem z nici uni caenis den 20, moim zdaniem one lepiej nadają się do tego od nici z zestawu, ponieważ kroplą trzeba kleić nić do kadłuba na styk i uzyskać przy tym naprężenie. Z nićmi dołączonymi do zestawu szło mi nieco gorzej, dawały większy opór przy naciąganiu, co groziło urwaniem rei, stąd ta zamiana. Całość pomalowałem pędzlem farbą akrylową rzadką, przeznaczoną do aerografu. W zagłębienie wpuściłem szary Panel line akcent color firmy Tamiya. Żagle wyciąłem z dołączonego do zestawu materiału, który jest dość sprężysty. Morze to farba akrylowa w kilku odcieniach pociągnięta preparatem sztuczna woda.


Zestaw bardzo przyjemny, powiedziałbym nawet – relaksujący. Oczywiści przy większym zaangażowaniu modelarza da się z niego wykonać bardzo wartościowy model, ja potraktowałem go dość ulgowo, ale przy wykonaniu następnych modeli tej firmy postaram się już bardziej – modele są tego warte.

Dziękuję Producentowi, firmie Mikrostocznia za udostępnienie zestawu na potrzeby relacji
Artur Hamerling

Partnerzy

           

 

Kluby modelarskie

 

 
       
                 
                 

 

Our website is protected by DMC Firewall!